Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sonos, bu sefer gizlilik politikası nedeniyle daha fazla müşteri öfkesi çekiyor

Sonos, bu sefer gizlilik politikası nedeniyle daha fazla müşteri öfkesi çekiyor

Sonos ve CEO Patrick Spence için zor bir kaç ay oldu Artık hazır bir otomatik yanıtı var Yeniden tasarlanan uygulama hakkında bilgi vermek için kendisine e-posta gönderen müşteriler için. Ancak şirket gemiyi düzeltmeye, güveni yeniden sağlamaya ve yeni Sonos Ace hoparlörlerine güçlü bir başlangıç ​​yapmaya çalışırken, kendisini başka bir tartışmanın ortasında buluyor.

Aynı zamanda önde gelen bir onarım teknisyeni ve tüketici gizliliği savunucusudur. Louis RossmanSonos, en azından ABD’de gizlilik politikasında büyük bir değişiklik yaparak bir önemli satırı kaldırdı. Güncellenen politika artık daha önce “Sonos, müşterilerimize ilişkin kişisel bilgileri satmaz ve satmayacaktır” ifadesini içeren bir cümleyi içermiyor. Bu taahhüt diğer ülkelerde hâlâ mevcut ancak bu ayın başında yürürlüğe giren güncellenmiş ABD politikasında bulunmuyor.

Artık bazı müşteriler yeni Sonos uygulamasının istikrarsız performansından dolayı bunalmış durumdalar. Bakarlar Şirket yönetiminin bir başka kötü kararı olarak gördükleri şey hakkında. Onlar için bu, bir zamanlar tereddüt etmeden tavsiye ettikleri bir markanın birbiri ardına yaptığı basit hatalardı.

Gizlilik Politikası’nın “Kişisel bilgileri nasıl paylaşabiliriz” bölümünün ilgili kısmını burada bulabilirsiniz. 2023’te olduğu gibi:

Sonos, müşterilerimiz hakkındaki kişisel bilgileri satmaz ve satmayacaktır. Ancak bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan veri uygulamalarından bazıları, Kaliforniya ve/veya diğer ABD eyalet yasaları kapsamında verilerin “satılması” veya “paylaşılması” anlamına gelebilir. Kaliforniya’da ikamet edenler için geçerli olan daha fazla bilgi için aşağıdaki CA Ekine bakın. Müşterilerimiz hakkındaki bilgilerin işimizin önemli bir parçası olduğunu anlamanızı istiyoruz. Verilerinizi yalnızca bu bildirimde açıklandığı şekilde açıklıyoruz.

Bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan veri uygulamalarından bazıları, Kaliforniya ve/veya diğer ABD eyalet yasaları kapsamında verilerin “satılması” veya “paylaşılması” anlamına gelebilir. Kaliforniya’da ikamet edenler için geçerli olan daha fazla bilgi için aşağıdaki CA Ekine bakın. Müşterilerimiz hakkındaki bilgilerin işimizin önemli bir parçası olduğunu anlamanızı istiyoruz. Verilerinizi yalnızca bu bildirimde açıklandığı şekilde açıklıyoruz.

kenar Bu değişikliğin ne anlama geldiğini ve şirketin müşteri verilerini artık eskisinden farklı bir şekilde ele alıp almadığını açıklığa kavuşturmak için Sonos’la iletişime geçtim. Sonos’un yeniden işlenmiş uygulama platformunun bir parçası olarak Web erişimini kurun Tüm müşteri sistemleri için – kurumsal mimaride buluta daha büyük bir rol vermek. Ne yazık ki web uygulamasında şu anda herhangi bir iki faktörlü kimlik doğrulama bulunmuyor ve bu da kullanıcıları kızdırıyor; Sonos cihazlarını uzaktan kontrol etmek için tek gereken bir e-posta adresi ve şifredir.

READ  Elden Ring'in yaratıcısı, Elden Ring'i kooperatifte oynamanıza pek aldırış etmiyor

Uygulamanın durumu giderek iyileşiyor – hem alarmlar hem de uyku zamanlayıcıları yakın zamanda geri yüklendi – ancak baştan aşağı bir yazılım revizyonunun ardından Sonos müşteri desteğine ulaşmak çok uzun zaman alabilir.