Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sony sonunda PlayStation VR2’nin tasarımını ortaya çıkardı

Sony sonunda PlayStation VR2'nin tasarımını ortaya çıkardı

Sony sonunda yeni nesil PlayStation VR2 kulaklığının tasarımını ortaya çıkardı. duyurmak Şubat 2021’de, Konsolları göster geçen Mart ve Adının PlayStation VR2 olacağı doğrulandı Ocak ayında.

Yeni tasarım, PlayStation 5’e benzer bir siyah-beyaz renk düzenine sahip (şirket, iki ürünün birbirleri düşünülerek tasarlandığını söylüyor) ve orijinal PS VR ile aynı geniş tasarımı sunarken, yeni model aynı zamanda lens ayar kadranı dahil birkaç iyileştirme, tasarım Yeni havalandırma, hafif ağırlık azaltma. ve benzerleri PlayStation 5 ve DualSense denetleyicisiPS VR2, kulaklığın ön ve arka kayışlarında gizlenmiş küçük dekoratif PlayStation simgelerine sahiptir.

Orijinal PSVR çıkalı beş yıldan fazla oldu ve bunun nedeni kesinlikle yükseltme. PS5 ile kullanabiliyorken, Özel bir adaptör kullanmanız gerekiyor Ve deneyim kesinlikle son nesildir. Sony ayrıca PS5 ile uyumlu güncellenmiş bir kulaklık olmadan garip olan başka VR hamleleri de yaptı. PlayStation Plus üyelerine ücretsiz VR oyunları sunuyor.

Kulaklık, dokunsal geri bildirim, göz takibi, 4K HDR, 90/120Hz kare hızları, net görüntü ve 110 derecelik görüş alanını destekler ve tek bir USB-C kablosuyla PS5’e bağlanır.

PlayStation VR, güçlü bir oyun bilgisayarı ve 800 $ değerinde ek ekipman gerektirmeyen orijinal, uygun fiyatlı VR kulaklığıydı. Fiyatı 400-500 dolar olan bu oyun, mevcut PS4 oyun konsolu alıcılarını 2016’da mütevazı yetenekli bir platforma dönüştürdü ve o zamandan beri sadece daha uygun fiyatlı hale geldi.

Ancak PSVR’nin orijinal Oculus Rift ve HTC Vive ile birlikte tüketici VR başlıklarının ilk dalgasının bir parçası olduğunu da hatırlamakta fayda var. Orijinal PSVR ile, PS4’ünüzün hemen önündeki küçücük bir alanda dolaşabilir ve en iyi ihtimalle kavrama ve kavramayı simüle edebilen bir çift çubuk kullanarak sanal dünyalarla etkileşime girebilirsiniz – yapabileceğiniz hokkabazlıktan çok uzak. konuşan kontrolörler veya eller. varsayılan olarak tek parmakla LED gösterge denetleyicisi ile alabilirsiniz Bugün.

PSVR’nin ilk tek kameralı izleme sistemi, vücudunuzu TV’den tamamen uzaklaştırmanın tehlikeli olduğu, aksi takdirde ellerinizi izleyebileceği anlamına gelir.

Şimdi ise Sony, bilgisayarsız kulaklıklarla rekabet etmek zorunda Oculus Görevi 2, parmak izi valf göstergesiyüksek hassasiyet HP Yankı G2. VR donanımı, ilk PSVR ve PlayStation Move konsollarından bu yana çok olgunlaştı ve şimdi Sony’nin hala zorlayıcı bir deneyim (ve onunla birlikte gelen oyunlar) sunabileceğini kanıtlaması gerekiyor. bu bir Sistem için bir oyunun oluşturulduğu zaten duyuruldu: dağdan ufkun çağrısı“Özellikle PS VR2 için tasarlandığını ve oyuncuların Horizon dünyasını daha derine inmesi için kapılar açacağını” söylüyor.

Bugünkü açıklama PS VR2 ile ilgili en büyük soruyu yanıtlamış olsa da, fiyatı veya çıkış tarihi gibi yaklaşmakta olan kulaklık hakkında hala bilmediğimiz çok şey var, ancak Sony’nin konuyla ilgili yakında paylaşacağı daha çok şey olacak.

READ  Nintendo Switch'inizde yapabileceğinizi bilmediğiniz her şey