Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Söylentiler doğruydu! Xiaomi 13 Ultra’nın Rüya Kameralı Telefonu, Leica’dan ilham alan bir gövdeyle hayat buluyor

Bu, akıllı telefon pazarında gerçek bir kamera değişimine en yakın noktamız: Tescilli Leica’dan ilham alan kamera gövdesine ve kamera üstü filtre desteğine sahip Xiaomi 13 Ultra sürümünün piyasaya gerçek bir ürün olarak çıktığı resmi olarak onaylandı.
Nitekim yukarıda görülen Xiaomi 13 Ultra, profesyonel bir fotoğrafçılık cihazına benziyor. iPhone 14 Pro veya Galaxy S23 Ultra ile elde edemeyeceğiniz görünüm ve işlevsellik.
zaten çok şey gördük 13 Ultra için sızıntılar sızdırıldı, ancak görünüşe göre bu özel versiyonun bir kamera tutma aparatı ve dişli filtre desteği ile satıldığını ilk kez görüyoruz, böylece bir polarizasyon filtresi veya ND filtresi takabilirsiniz. profesyonel bir kamera ile.
Daha önce doğrudan kamera sisteminde bazı gizemli konektörleri gösteren sızdırılmış görüntüler görmüştük ve görünüşe göre bu telefona ekleyebileceğiniz dişli filtreler için kullanılacaklar. Filtre boyutu bile sızdırılmış ve 13 Ultra’nın 67 mm filtreleri desteklemesi bekleniyor.

Bu modern görünümü elde etmek için tüm doğru tasarım notlarına basmak dışında, Xiaomi’nin kamera şefinden bu özel modelin kamera hızının çok önemli olduğu sokak fotoğrafçılığı için iyi ayarlanacağını öğrendik. Sokakta ya da kalabalık bir metro istasyonunda karşınıza çıkan birini bir anlığına yakalamaya çalıştığınızı hayal edin. Bunlar sadece anında tepki gerektiren anlardır. Kamerayı ayarlamak ve hatta odaklamak için zaman harcayamazsınız.

Tıpkı bir Leica fotoğraf makinesi gibi sokak fotoğrafçılığı için optimize edilmiştir!

“Odaklanmanıza gerek yok, en hızlı odaklanmadır”

Şirketin Leica ile işbirliğinin, Xiaomi 13 Ultra’ya Hiper Odak Mesafesi teknolojisini dahil etmelerine yardımcı olduğu yer burasıdır.

Ama Hiperfokal Mesafe nedir? Bu terim, kameradaki her şeyin kabul edilebilir odakta olduğu bir noktayı ifade eder ve bu, sokak fotoğrafçılığının o değerli doğaçlama anlarını yakalamak için ihtiyacınız olan şeydir.

Xiaomi’nin CEO’sunun sözleriyle, “Odaklanmaya gerek yok, daha hızlı odaklanın”. Bu amaçla, Xiaomi 13 Ultra mükemmel bir şekilde hazırlanmıştır. Ses düğmesine çift tıklandığında kamera açılır ve 0,8 saniye içinde anında fotoğraf çeker. Hatta sokak fotoğrafçılığı için özel olarak tasarlanmış modern bir arayüz elde edersiniz.

Varsayılan olarak, Xiaomi 13 Ultra, 35 mm odak uzaklığıyla başlar, ancak 23 mm’den 50 mm’ye geçmek için bir geçiş anahtarınız vardır. Diyafram, her şeyi odakta tutmaya yardımcı olan ƒ/4 olarak ayarlanmıştır.

Xiaomi 13 Ultra örnek fotoğrafları

Xiaomi ekibi ayrıca Çinli mikroblog Weibo’da 13 Ultra’nın kamerasını abarttı ve görüntülerin çok fazla keskinleştirilmesine sahip olduğumuz için kesinlikle Xiaomi mevcut akıllı telefon uygulamasından tamamen farklı bir görünüm arıyor.

13 Ultra’daki renkler, neredeyse sinema benzeri bir film kalitesiyle kesinlikle daha gerçekçi.

Ayrıca yakınlaştırma kameralarıyla çekilmiş bazı fotoğraflar görüyoruz ve hem 3,2X hem de 5X yakınlaştırma kameralarındaki hızlı diyafram açıklığı, onu düşük ışık koşullarında daha kullanışlı hale getiriyor.

Xiaomi 13 Ultra kamera teknik özellikleri detaylandırıldı

Artık bu heyecan verici yeni kameralı telefonun son ayrıntılarını da öğrendik, o yüzden bir göz atalım.

Xiaomi 13 Ultra kamera özellikleri:

  • 50MP Geniş (Sony IMX 989 sensör, 1 inç): Değişken diyaframlı (f/1.9 – f/4.0) 23 mm Summicron lens
  • 50MP Ultra Geniş (Sony IMX 858, 1/2,51″ sensör)
  • 50 MP 3,2X yakınlaştırma (Sony IMX 858): 75 mm, f/1.8
  • 50 MP 5X Periskop Yakınlaştırma (Sony IMX 858): 120 mm, f/3.0
  • 32MP ön kamera

Buradaki odak kesinlikle ana kamera için devasa 1 inçlik sensördür, ancak ilk kez, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak f/1,9’dan f/4,0’a çıkabilen değişken diyaframlı bir lensle eşleştirilmiştir. Xiaomi ayrıca telefonlarında bugüne kadarki en yüksek optik kaliteye sahip Summicron lensi kullanıyor ve bu da fotoğrafların kalitesine katkı sağlayan bir diğer unsur.

Şirket ayrıca Xiaomi 13 Ultra’da kullanacağı diğer sensörlerden de bahsediyor ve ultra geniş ve yakınlaştırma kameraları için aynı Sony IMX 858 sensörüne güvenerek doğru şeyi yaptığını düşünüyoruz.

READ  Arkadaşlar ve Aile için Xbox Game Pass kulağa çok iyi geliyor

IMX 858 sensörü, 1/2,51″ boyutuyla en büyük sensör olmasa da, kamera uzmanları bu sensörün önceki testlerinin geçen yılki Xiaomi 12S Ultra’ya kıyasla daha iyi görüntü kalitesi sunduğunu gösterdiğini ve tutarlı renklere sahip olma avantajını eklediğini söylüyor. Ayrıca önemli olan her odak uzaklığı.

Xiaomi 13 Ultra Çin dışında piyasaya sürülecek mi?

Evet! Xiaomi 13 Ultra, Çin’de ilk sırada yer alırken, şirket yöneticileri bunun Xiaomi’nin dünya çapında satışa sunulacak ilk kameralı telefonu olduğunu onayladı.

Hala bilmediğimiz şey, telefonun kavrama desteği ve vidalı filtrelere sahip bu özel sürümünün küresel olarak mı geleceği yoksa yalnızca Çin’de mi kalacağı.

Bunun ve ayrıca bu rüya kamera sisteminin fiyatlandırması için, resmi lansman için önümüzdeki 18 Nisan Salı gününe kadar beklememiz gerekecek, bu nedenle size tüm bu önemli ayrıntıları vereceğimiz PhoneArena’yı tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.