Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

S&P 500, Meta’nın teknoloji geri dönüşüne öncülük etmesiyle Perşembe günü beş ayın en yüksek seviyesine yükseldi

S&P 500, Perşembe günü, beklenenden daha iyi Meta sonuçlarının teknoloji hisseleri etrafındaki duyarlılığı iyileştirerek piyasayı geçen yıl aşağı çekmesiyle beş ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Daha geniş piyasa endeksi %1,4 veya Ağustos’tan bu yana en iyi seviyesi arttı. Bu arada, yüksek teknoloji ürünü Nasdaq Composite yaklaşık %3 artışla Eylül ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Kazançlar, Apple, Amazon ve Alphabet’teki zilden sonra Big Tech’in üçlü sonucunun önüne geçti.

Bu arada, Dow Jones Sanayi Ortalaması 102 puan veya yaklaşık %0,3 düşerek düşük performans gösterdi. Ana gösterge daha önce çekildi Merck hisse senetleri, kazanç tahminlerini geçmesine rağmen, en son kazanç sonuçları hakkında kötü bir görünüm yayınladıktan sonra.

meta %25’ten fazla arttı 2013’ten beri en iyi gün bir rapor verdikten sonra Dördüncü çeyrek gelirden daha iyi performans gösterdi Ve bir duyuru Hisseleri geri almak için 40 milyar dolar. Bu, yatırımcıların geçmişe bakmasına yardımcı oldu kayıplar Metaverse’i denetleyen iş biriminde.

Diğer büyük teknoloji hisseleri sonuçların ardından yükseldi. Google ebeveyn gönderileri alfabe %6’nın üzerindeyken, Amazon %6’dan fazla sıçradı. bir elma %3’ün üzerinde değer kazandı.

Teknoloji hisseleri, yatırımcıların Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmek için agresif kampanyasını durdurmasına neden olabileceğini bekledikleri yavaşlayan enflasyona ilişkin son işaretlerle desteklenerek 2023’te daha iyi performans gösterdi. S&P 500 Bilgi Teknolojileri Endeksi geçen yıl %28’den fazla düştükten sonra bu yıl %14’ten fazla arttı.

Global Investments kıdemli portföy yöneticisi Keith Buchanan, “Bu, şahin retoriğin 2022 boyunca riskli piyasalara getirdiği baskıların bir kısmını hafiflettiği için büyümenin değerden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor” dedi.

READ  Citigroup (C) 2Ç 2022'nin karı geride kaldı

Wall Street, Fed’in Çarşamba günü açıklamasının ardından kazanan bir seansla çıktı. Faiz oranını 0,25 puan artırın. Merkez bankası faiz artırımlarının yakında duracağına dair herhangi bir işaret vermezken, yatırımcıları daha küçük artış ve Başkan Jerome Powell’ın enflasyonun düştüğünü kabul eden yorumları cesaretlendirdi.

Tüccarlar, Cuma günü işgücü piyasasına ilişkin bir fikir verecek olan en son iş raporunu bekliyor. Herhangi bir yavaşlama belirtisi, yatırımcılara daha fazla faiz artırımının masadan kalktığını düşündürebilir.