Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Plug Power hisseleri sürdürülebilirlik şüpheleriyle dolu

Plug Power hisseleri sürdürülebilirlik şüpheleriyle dolu

10 Kasım (Reuters) – Plug Power (PLUG.O) hisseleri, hidrojen yakıt hücresi üreticisinin iş sürekliliği konusunda şüphelerini dile getirmesinin ardından Cuma günü piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %30 düştü.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Kuzey Amerika sıvı hidrojen pazarının tekrarlayan mücbir sebep olayları nedeniyle ciddi şekilde kısıtlandığını, bunun da hacim kısıtlamalarına, PLUG dağıtımlarının gecikmesine ve hizmet marjında ​​iyileşmelere yol açtığını söyledi.

Plug likidite sorunlarıyla karşı karşıya ve yılın başından bu yana piyasa değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Şirketin yıllık mali performansı, Kuzey Amerika hidrojen ağındaki “benzeri görülmemiş” tedarik zorluklarından da etkilendi.

Plug, “Şirket, mevcut nakit ve satılmaya hazır menkul kıymetlerinin önümüzdeki 12 aydaki faaliyetlerini finanse etmek için yeterli olmayacağını bekliyor” dedi.

Şirketin faaliyetlerini finanse etmek için ek sermaye kullanması gerekecektir.

Şirket, kurumsal borç ve ABD Enerji Bakanlığı kredi programı da dahil olmak üzere bir dizi borç sermayesi ve proje finansmanı çözümü aradığını söyledi.

New York Latham merkezli Plug gazetesi, 30 Eylül sonu itibarıyla nakit ve nakit benzeri değerlerin 110,8 milyon dolar olduğunu bildirdi.

“Plug Power’ın mevcut nakit akışı sorunlarının üstesinden gelebileceğine inansak da, mevcut işletme ve sermaye piyasası ortamları zorlu ve PLUG hisselerinin, bilançosu etrafındaki netlik çözülene kadar önümüzdeki birkaç çeyrekte aralık sınırında kalacağına inanıyoruz.” dedi: JPMorgan analisti Bill Peterson.

Perşembe günü Plug ayrıca 30 Eylül’de sona eren üç ay için daha büyük bir zarar bildirdi ve LSEG verilerine göre 198,7 milyon dolarlık geliri 228,2 milyon dolarlık tahminlerin çok üzerinde oldu.

(Bengaluru’da Tanay Dhumal tarafından rapor edilmiştir – Arapça Bülten için Muhammed tarafından hazırlanmıştır) Düzenleyen: Maju Samuel

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar