Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

S&P, Wall Street’te resesyon konuşmalarının ağırlık kazanmasıyla üst üste dördüncü kez düşüş kaydetti

S&P, Wall Street'te resesyon konuşmalarının ağırlık kazanmasıyla üst üste dördüncü kez düşüş kaydetti
  • Meta, hedeflenen reklamlarla ilgili AB endişe raporuna düşüyor
  • Enerji stokları, Ham Petrol ticaretinin Ocak ayından bu yana en düşük seviyesinde yer almasıyla düşüyor
  • Endeksler düştü: Dow %1,03, S&P %1,44, Nasdaq %2

(Reuters) – Dalgalı yatırımcıların Federal Rezerv’in faiz artırımından endişe etmesi ve yaklaşmakta olan bir durgunluk konuşmasının artmasıyla, S&P 500’ün kayıp serisini dört seansa çıkarmasıyla Wall Street Salı gününü düşüşle kapattı.

Meta Platformları A.Ş. (META.O) AB düzenleyicilerinin bir şirketin, kullanıcıların dijital faaliyetlerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş reklamlara izin vermesini gerektirmemesi gerektiğine karar verdiğine dair raporların ardından piyasalar düştü ve hisse senetleri %6,8 düştü.

Bununla birlikte, yatırımcılar zorlu bir ekonomide yavaş performans gösterecek hızlı büyüyen şirketlere karşı temkinli davrandıklarından, teknoloji isimleri genellikle mücadele etti. elma şirketi (AAPL.O)Amazon.com Inc. (AMZN.O) ve Alphabet Inc. (GOOGL.O) %2,5 ile %3 arasında gerilerken, Nasdaq üst üste üçüncü seansını da geriledi.

S&P’nin 11 ana sektörünün çoğu, enerji hizmetleri ve telekomünikasyon ile geriledi (.SPLRCL) teknolojiye katılın (.SPLRCT) ihmal edilmiş liderler olarak. Hizmetler (.SPLRCU)Ekonomik belirsizlik zamanlarında genellikle tercih edilen bir savunma sektörü olan , %0,7 artışla tek istisna oldu.

Gelecekteki ekonomik büyüme görünümü, finans devlerinin belirsiz zamanlara işaret etmesinin ardından Salı günü odaklandı.

Bank of America Corp (BAC.N) CEO gelecek yıl dörtte üç oranında ılımlı bir negatif büyüme öngörürken, JP Morgan Chase & Co (JPM.N) İcra Kurulu Başkanı Jamie Dimon, enflasyonun tüketicilerin harcama gücünü azaltacağını ve ılımlı ila daha belirgin bir durgunluğun muhtemel olduğunu söyledi.

Onların yorumları, BlackRock ve ABD Federal Rezervinin inatla yüksek fiyatlarla mücadele etmek için agresif parasal sıkılaştırmasının 2023’te bir ekonomik gerilemeyi tetikleyebileceğine inanan diğerlerinin son görüşlerini takip ediyor.

READ  Yaz hava yolculuğu pahalı ve dağınık olabilir. İşte beladan nasıl kaçınılacağı

Bel Air Investment Advisors başkanı David Sadkin, “Piyasa şu anda çok reaktif,” dedi.

Piyasaların geleneksel olarak geleceği yansıttığını, ancak artık en son manşetlere göre yukarı ve aşağı hareket ettiğini kaydetti.

Ekonomik büyümeye ilişkin endişeler, tüccarların son günlerde istihdam ve hizmet sektörüne ilişkin güçlü verilerin ardından gelecekte bir faiz artırımının izleyeceği yolu yeniden değerlendirmelerinin ortasında geliyor.

Para piyasası bahisleri, ABD merkez bankasının 13-14 Aralık tarihlerinde yapılması planlanan politika toplantısında faiz oranlarını 50 baz puan artıracağına dair %91 şansa işaret ediyor ve oranların Mayıs 2023’te tahmin edilenden %4,98’e yükselmesi bekleniyor. %4,92. Pazartesi günü, hizmet sektörü verileri açıklanmadan önce.

S&P 500, Ekim ve Kasım’da daha düşük faiz oranı artışları ve beklenenden daha iyi kazanç umutlarıyla %13.8 yükseldi, ancak Fed’in görünümü, Cuma günü açıklanacak üretici fiyatları da dahil olmak üzere daha fazla veri tarafından zayıflatılabilir.

Bel Air’den Sadkin, “Piyasa Kasım ayının sonunda kendi önüne geçti, ancak daha sonra bazı iyi ekonomik veriler aldık, bu nedenle insanlar Fed’in önümüzdeki hafta ne yapacağını yeniden değerlendiriyor” dedi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması (.DJI) Standard & Poor’s 500, 350.76 puan veya %1.03 düşüşle 33.596.34’te kapandı. (.SPX) 57.58 puan veya %1.44 kayıpla 3.941.26 puanda kapandı ve Nasdaq Bileşik (on dokuzuncu) 225,05 puan veya %2 azalarak 11.014,89 puandan kapandı.

Küresel büyümenin yönüne ilişkin gerilimler de petrol fiyatları üzerinde baskı oluşturdu ve ABD ham petrolü, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali arz piyasalarını kesintiye uğratmadan önce en son Ocak ayında görülen seviyelere geriledi. enerji sektörü (.SPNY) Salı günü yüzde 2,7 düştü.

Bankalar, kötü kredilerden veya yavaşlayan kredi büyümesinden olumsuz etkilenmeleri muhtemel olduğundan, ekonomik gerilemeye en duyarlı hisse senetleri arasında yer alıyor. Standard & Poor’s Bankacılık Endeksi (.SPXBK) Yüzde 1,4 düşüşle 21 Ekim’den bu yana en düşük kapanış seviyesine indi.

READ  Delta Plan, uçuş sırasında ön camın kırılmasının ardından acil iniş yaptı

ABD borsalarındaki işlem hacmi, son 20 işlem gününde tam seans ortalamasıyla uyumlu olarak 11.01 milyar hisseye ulaştı.

S&P 500, 52 haftada üç yeni zirve ve dokuz yeni dip kaydetti; Nasdaq Composite 52 yeni yüksek ve 262 yeni düşük kaydetti.

Bengaluru’dan Devik Jain, Ankika Biswas ve Johan M Cherian ve New York’tan David French’in ek raporları; Vinay Dwivedi, Shonak Dasgupta ve Lisa Shumaker tarafından kurgu

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.