Eylül 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amazon Care kapatıldı

Amazon Care kapatıldı

Süspansiyon

Başlangıçta çalışanları için oluşturduğu sanal ve evde sağlık hizmeti olan Amazon Care, bu yılın sonunda kapanacak – şirketin sağlık hizmetlerine yaptığı son yatırım göz önüne alındığında şaşırtıcı bir hamle.

Konuyla ilgili bilgisi olan ve gizlilik anlaşmaları imzaladıkları için anonimlik koşuluyla konuşan iki kişiye göre, Amazon Care için çalışanlar haberi Çarşamba günü bir toplantıda öğrendiler.

Başlangıçta Amazon çalışanları için şirket içi sağlık hizmeti olarak sunulan AmazonCare, ülkedeki en büyük ikinci özel işverendir. Bugün, Silicon Labs, Precor, Amazon’a ait Whole Foods ve yalnızca Aralık ayında Amazon Care ile sözleşme imzalayan en büyük ortağı Hilton dahil olmak üzere yarım düzine kurumsal müşterinin çalışanları tarafından kullanılabilir.

İçlerinden biri, işçilere hizmetin değerini görmedikleri için hizmetin kapatılacağının söylendiğini söyledi. Ebeveynler, düzinelerce çalışanın işini kaybedeceğini ve bazılarının Ekim ayına kadar ayrılacağını söyledi.

Amazon sözcüsü Christina Smith kararı doğruladı ve açıklayan bir not yayınladı.

Amazon’un sağlıktan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Neil Lindsey, çalışanlara gönderdiği bir e-postada, “Bu karar hafife alınmadı ve birkaç ay dikkatli bir şekilde değerlendirildikten sonra netlik kazandı” dedi. “Kayıtlı üyelerimiz Amazon Care’in birçok özelliğini beğenmiş olsa da, hedeflediğimiz büyük kurumsal müşteriler için yeterince eksiksiz bir teklif değil ve uzun vadede işe yaramayacak.”

Lindsey, e-postasında Amazon Care çalışanlarının Amazon içinde başka işlere atanabileceğini ve şirketin “şirket dışında iş arayan çalışanları destekleyeceğini” söyledi.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, The Washington Post’un sahibi. Amazon, önce GeekWire ve Fierce Healthcare’in kapatıldığını bildiren mektubu gönderdi.

Bazen Amazon’un sağlık hedefleri, en iyi sağlık uygulamalarıyla çatışır

Amazon CEO’su Andy Jassy’nin Amazon’daki sağlık yatırımlarını genişletme taahhüdü göz önüne alındığında, Amazon Care’i kapatma kararı sürpriz oldu. Amazon’un geçen ay 3,9 milyar dolarlık sağlık hizmeti girişimi One Medical’i satın almasının hemen ardından geldi, Federal Ticaret Komisyonu tarafından antitröst incelemesiyle karşılaşabilecek bir anlaşma.

READ  Hisse senetleri dalgalanıyor, güçlü haftalık kazançları koruyor

Amazon Care, hastaların sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla sanal olarak sohbet etmesine, video ziyaretleri ayarlamasına ve bazı yerlerde, idrar yolu enfeksiyonları gibi yaygın sağlık sorunları için aşılar ve kontroller gibi hizmetler için sağlık hizmeti sağlayıcısının evlerini ziyaret etmesini sağlar. Hizmetin rahatlığı, personelin gözdesiydi.

Jassy, ​​hissedarlara 2021 mektubunda Amazon Care’i “Amazon’daki her ekipte yaygın olan” “yinelemeli yenilik türü” örneği olarak adlandırdı.

Konuya aşina olan kişilere göre Amazon Care’in insan kaynakları ekibi, hizmetin bu hafta kapatılacağını öğrendi. Bu arada, işlerini korumak için anonimlik koşulu hakkında konuşan bir Amazon çalışanına göre, diğer Amazon bölümlerinde İK personeli çalışanları Salı gününe kadar Amazon Care’e kaydolmaya teşvik etti.

Sağlık danışmanı Paddy Padmanaban bir mektupta, “Amazon’un havlu atma kararı, sağlık sektörünün Amazon gibi bir şirket için bile çok karmaşık olduğunu düşünenler için bir beraat olarak gelmeli” dedi. “Bu, herhangi birinin bağımsız bir birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak başarılı olup olamayacağı veya çalışması için entegre bir sağlık sisteminin parçası olmanız gerekip gerekmediği sorusunu gündeme getiriyor.”

Amazon Care, Grand Challenge adlı gizli bir Amazon inkübatör programından doğdu. Aslında ülke genelinde mevcut ve bu yılın sonuna kadar mobil sağlık hemşireleri tarafından sağlanan evde bakım için 20 şehre yayılması gerekiyordu. Bu ölçeğe ulaşmak için şirket, klinik işgücünü sağlamak için üçüncü taraf işe alım ajanslarına giderek daha fazla güveniyor. Personel temini, koronavirüs pandemisinin ardından süregelen bir işgücü sıkıntısının ortasında tüm sağlık kuruluşlarının karşılaştığı bir zorluktur.

Çarşamba günü Amazon, 20 Amazon Care iş ilanı yayınladı.

One Medical, şirketin merkezinin bulunduğu Boston, Chicago, DC ve San Francisco gibi şehirlerde sanal bakımı geleneksel kliniklerle harmanlayan son teknoloji bir sağlık hizmetidir. Şirket büyük ölçüde genç ve kentsel bir kullanıcı tabanına odaklanmış olsa da, yani 2021 takıntı Iora Health, 65 yaş ve üstü Medicare hastaları için büyüyen ve potansiyel olarak oldukça karlı pazara erişimini genişletti.

READ  Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekildi

One Medical’in satın alınmasıyla Amazon, çalışanlara, perakende satış ayak izine ve çok sayıda tüketici sağlığı verisine sahip olacak. Bazı gizlilik savunucuları, Amazon’un bu bilgileri nasıl ele aldığı konusunda endişelere sahip ve bazı One Medical müşterileri, tıbbi bakımlarının e-ticaret devi tarafından yönetildiği fikrine karşı çıktı.

Tüketicilere doğrudan hizmet veren One Medical ile kısmen şirketlerin sağlık bakım maliyetlerini düşürmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir çalışanlara sağlanan fayda olan Amazon Care arasındaki örtüşmenin, Amazon’un programı sona erdirme kararına yol açıp açmadığı hemen belli değildi.

Geçen hafta The Post, Amazon Care ile şirketin hastaları tedavi etmek için getirdiği sağlık personeli arasındaki gerilimi bildirdi. Bu tıp uzmanları, aynı zamanda kapalı olan Care Medical adlı bağımsız bir şirket için çalışıyor. Altı eski çalışan, iki tarafın Amazon’un bazı eski çalışanların tıbbi en iyi uygulamalar üzerinde çalışmaya öncelik verdiklerini düşündükleri AmazonCare’i genişletmeye yönelik hızlı ve tutumlu yaklaşımı konusunda çatıştığını söyledi.

Amazon şimdi sizi görecek: teknoloji devi sağlık zincirini 3,9 milyar dolara satın alıyor

Eski bir AmazonCare yöneticisi, o sırada Amazon’un diğer tüm iş alanlarında yaptığını yapmaya çalışacağını söyledi: Onu herkesten daha iyi hale getirmeye çalışacak, daha ucuz hale getirecek ve kolaylık sağlamak için çılgınca benimseyeceklerdi. Ancak sağlık hizmeti farklıdır. zor.”

Buna karşılık, Amazon’dan Smith bir e-postada Amazon’un hasta ve çalışan güvenliğine öncelik verdiğini ve “AmazonCare, pilot programımızın günlerinden beri hem hastalar hem de klinisyenler için gelişti ve iyileşti” dedi.

Lindsay – Amazon Kıdemli devraldı Şirketin sağlık hizmetleri bölümü geçen Aralık ayında yazdığı mektupta Amazon’un sağlık sektörüne bağlılığını sürdürdüğünü doğruladı.

Vizyonumuz, insanların sağlıklı kalmaları ve almaları gereken sağlık ürünleri ve hizmetlerine erişimini kolaylaştırmaktır. Bunu başarmanın kolay veya hızlı olmayacağını biliyoruz, ancak bunun önemli olduğunu düşünüyoruz.”

READ  Artan petrol fiyatları enflasyon korkularını körükledikçe hisse senetleri düşüyor

Bu, Amazon’un battığı ikinci büyük sağlık yatırımı. Berkshire Hathaway ve JPMorgan Chase fon şirketleri ile birlikte oluşturduğum Haven adlı bir sağlık sigortası girişimi geçen yıl kapandı.

Amazon, JPMorgan ve Berkshire Hathaway panjurları tarafından desteklenen yüksek profilli bir sağlık projesi

Şirket, 2018 yılında Pillpack’i satın almasının ardından gelişen reçete siparişi ve teslimat hizmeti olan Amazon Pharmacy’yi işletmeye devam ediyor. Bulut bilişim bölümü Amazon Web Services, diğerlerinin yanı sıra büyük sağlık kuruluşları için sağlık verilerini analiz etmek için makine öğrenimini kullanarak sağlık alanında önemli bir varlığa sahiptir.

Bu ayın başlarında Amazon Care bunu duyurdu. Ginger ile ortaklık olacak, sanal ruh sağlığı hizmetleri sağlamak için bir sanal terapi başlangıcı. Amazon ayrıca Teladoc ile ortaklık kurarak Alexa üzerinden sanal sağlık hizmetleri sunuyor.

CEO olarak göreve başlamasından bu yana Jassy, ​​Amazon’un işine odaklanmaya çalışarak bazı perakende operasyonlarını durdurdu ve lojistik bölümündeki büyümeyi yavaşlattı. Bu kesinti, esnekliği vurgulayan ve çalışmayan projeleri bitirmek için hızla hareket eden Amazon için tam olarak nadir değildir.