Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SpaceX Moon ve Sunrise Starlink Uydu Fırlatma Resimleri

SpaceX Moon ve Sunrise Starlink Uydu Fırlatma Resimleri

SpaceX geçen hafta yörüngeye yeni bir Starlink filosu fırlattığında, roket tek yıldız değildi.

Beğenmek Uzay X Sabahın erken saatlerinde yer izleme kameraları kuruldu Falcon 9. roket 18 Mayıs’ta Florida’dan fırlatılan operatörler, neredeyse dolunayın çarpıcı bir görüntüsünü yakaladı. Dakikalar sonra, bir Falcon 9 53 Starlink uydusu uzaya fırlatıldı Cape Canaveral’daki NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’nin Pad 39A’sından.

SpaceX’in Yapım Direktörü Jesse Anderson bir canlı yayın sırasında, “Ekranınızda gördüğünüz şey, Cape’deki izleme kameralarımızdan biri tarafından yakalanan bir beincg nesnesinin bu muhteşem canlı görüntüsü,” dedi. “Şimdi, bunlar fırlatma sırasında Falcon 9’u izlemek için kullandığımız kameraların aynısı ve bugün ekranınızda harika görünen ayın ek bir görüntüsünü alıyoruz.” Anderson, sahnenin John adlı bir SpaceX fırlatma mühendisinin yardımıyla çekildiğini söyledi.

İlişkili: SpaceX’ten Starlink megaconstellation resimlerle başlatıldı

Bir SpaceX roket fırlatma izleme kamerası, şirketin 18 Mayıs 2022’de NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’nden Pad 39A’dan 53 Starlink uydusu taşıyan Falcon 9 roketini fırlatmasından önce ayın bu çarpıcı görüntüsünü yakaladı. (İmaj kredisi: SpaceX)