Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sports Illustrated'ın basılı baskısı Minute Media ile ilgilendikten sonra devam ediyor

Sports Illustrated'ın basılı baskısı Minute Media ile ilgilendikten sonra devam ediyor

Medya

Sports Illustrated'ın basılı baskısı mevcuttur.

Authentic Brands Group'un Pazartesi günü Minute Media ile bir anlaşmaya vararak eski yayıncı Arena Group ile aylarca süren anlaşmazlığa son verdiği ve lisansı almaması halinde popüler derginin basımını durdurmakla tehdit ettiği bildirildi.

Holdingleri arasında The Players' Tribune ve Fanside'ın da bulunduğu New York merkezli dijital spor medya markası Minute Media, 10 yıllık anlaşma kapsamında şirketteki hisselerini Jamie Salter's Authentic'e satacak. New York Times'a göre.

Sports Illustrated'ın basılı baskısı, derginin lisans haklarının yeni alıcısı sayesinde devam edecek. Bill Frakes/Sports Illustrated

Minute Media CEO'su Assaf Peled, kurulduğu 1954 yılından bu yana spor gazeteciliğinin standartlarını belirleyen derginin hayranlarının dergiyi hâlâ gazete bayilerinde bulabileceğini doğruladı.

Peled, The Times'a şunları söyledi: “Günümüzün dijital çağında, kendi markanızı oluşturmak ve insanların bunu bilmesini ve sevmesini sağlamak hala kolay değil ve çok zor.”

“Yani Sports Illustrated gibi ikonik bir markayla çalışma ve onu büyütme fırsatına sahip olduğunuzda, onu değerlendirin.”

Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Times'ın haberine göre, SI'yı beş yıl önce Meredith'ten 110 milyon dolara satın alan Minute Media ile Authentic Brands arasındaki anlaşma, anlaşmayı toplamda 30 yıla kadar uzatma seçeneğini de içeriyor.

Peled ayrıca The Times'a, şirketinin SI'nın kapsamını dünya çapında genişletmeyi ve Arena tarafından işten çıkarılması planlanan bazı çalışanları yeniden işe almayı planladığını söyledi.

Ocak ayında SI çalışanlarının çoğu, Authentic Brands ile olan lisans anlaşmasını ihlal ederek üç ayda bir 3,75 milyon dolarlık ödemeyi kaçıran ana şirket Arena Group tarafından işten çıkarıldı. Zomapress.com

Peled, Minute Media'nın SI'yı ve web sitesini bu hafta başlatacağını söyledi.

The Post'un geçen haftaki haberine göre, üç ayda bir 3,75 milyon dolarlık ödeme yapmayı reddetmesinin ardından lisansı Ocak ayında iptal edilen Arena Group, Authentic Brands'ın hakları bir rakibe verme eğiliminde olduğunu belirtmesinin ardından basılı baskıyı kapatmakla tehdit etti.

READ  Soruşturma FDIC'de toksik kültür buluyor ve liderini hedef alıyor

Arena'nın en büyük hissedarı enerji içeceği kralı Manoj Bhargava, Salter ile 10 yıllık orijinal 150 milyon dolarlık anlaşma için kalan üç yılı yeniden müzakere etmeye çalıştı.

Authentic Brands, lisans haklarını CEO Asaf Peled liderliğindeki Minute Media'ya sattı. LinkedIn/Assaf Peled

Duruma yakın bir kaynak Pazartesi günü The Post'a “Jimmy tehditlere iyi tepki vermiyor” dedi.

“Belki Jimmy bana güvenmiyor [Bhargava]. Manoj'un iki yıl sonra geri gelip sözleşmeyi tekrar feshetmesi mümkün.”

Yeni bir anlaşma ararken dergiyi ve SI web sitesini yayınlayan Arena, 45 milyon dolarlık bir fesih ücretiyle karşı karşıya kalabilir.

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/03/18/media/sports-illustrate-print-edition-lives-on-after-deal-with-minute-media/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın