Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jim Bianco, Fed toplantısı öncesinde uyardı: Faiz oranlarını düşürmek için zaman daralıyor

Jim Bianco, Fed toplantısı öncesinde uyardı: Faiz oranlarını düşürmek için zaman daralıyor

Bianco'nun araştırma başkanı Pazartesi günü CNBC'nin Fast Money programına yaptığı açıklamada, “Fed'in seçim yılının yazında politikasını değiştirmeyeceği görüşündeyim” dedi. “Haziran'a kadar tetiği çekmezlerse Kasım olacak” [or] En erken Aralık ayı – ancak veriler bunu gerektiriyorsa. “Şu anda veriler bunu haklı çıkarmıyor.”

Bianco'ya göre Fed Başkanı Jerome Powell'ın bu baharda faiz indirimi yapması için ekonominin önemli ölçüde zayıflaması gerekecek.

Ekonomi şu anda çok güçlü” diye konuştu. “Bizim deyimimizle iniş yapmama aşamasında. Bu bir Boeing uçağı değil. İçinden hiçbir parça düşmüyor ve belki %2,5 ile %3 arasında bir hızla hareket etmeye devam ediyor.”

Bu haftaki Fed toplantısı, politika yapıcıların faiz oranlarını artırma kampanyasını başlatmasından neredeyse iki yıl sonra gerçekleşti.

Şöyle ekledi: “Görünüşe göre %3 civarında enflasyonun dibini görüyor olabiliriz.” “Bu 2 değil[%]Fed, Seviye 2'ye ulaşmak için güvene ihtiyacı olduğunu açıkça belirtti[%]. Bunu anlamıyoruz.”

Görünüşe göre Wall Street bunun farkında olabilir. the CME FedWatch aracı Pazartesi günü, Haziran ayında çeyrek puanlık faiz indirimine ilişkin beklentilerin %50'nin altına düştüğü görüldü.

Ayrıca Hazine getirileri de artıyor. Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi %4,328 ile bir ayın en yüksek seviyesi ve dört ayın en yüksek seviyesine yaklaşıyor.

Bianco, “Yukarı çıkabilirler” diye ekledi. “Enflasyonun gerçeği olacak.”

Ocak ayında Bianco, Fast Money'e 10 yıllık tahvil getirisinin bu yıl %5,5'e ulaşacağını söylemişti. Bu, Mayıs 2001’den bu yana görülmeyen bir seviye.

Halen arka planın getiriyi daha yüksek tutacağına inanıyor.

Bianco, “Piyasadaki ortak görüşün bu olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Ekim ayında %5 seviyesindeyken ekonomide %3 büyüme oranları elde ediyorduk ve ekonomi bu seviyedeki faiz oranlarını iyi bir şekilde idare edebildi.”

Sorumluluk reddi beyanı

READ  Çin'de fabrika faaliyeti beşinci ayda da daraldı ve politika desteğine yönelik baskı devam ediyor