Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Stanford Üniversitesi’ndeki bir öğretmen, Yahudi öğrencileri sömürgeciler olarak nitelendirdiği ve Holokost’u küçümsediği yönündeki raporların ardından sınıftan çıkarıldı

Stanford Üniversitesi’ndeki bir öğretmen, Yahudi öğrencileri sömürgeciler olarak nitelendirdiği ve Holokost’u küçümsediği yönündeki raporların ardından sınıftan çıkarıldı

David Paul Morris/Bloomberg/Getty Images

Okul soruşturma sürerken Stanford Üniversitesi’nden bir öğretmen öğretmenlik görevinden alındı.CNN

Stanford Üniversitesi’ndeki bir öğretmen, okul tarafından bir tartışma sırasında ortaya çıkan raporları araştırırken, öğretmenlik görevinden alındı. İsrail ile Hamas arasındaki çatışmaÖğretmen Holokost’un önemini küçümsedi ve öğrencileri “geçmişlerine ve kimliklerine göre” seçti.

Stanford, “Önyargılı olmamakla birlikte, bu rapor son derece kaygı vericidir” dedi ve ekledi: “Akademik özgürlük, öğrencilerin kimlikleri nedeniyle hedef alınmasına izin vermiyor.” Mevcut durumda Çarşamba.

Açıklama şöyle devam etti: “Bu dersteki öğretmen şu anda ders vermiyor, üniversite ise durumun gerçekliğini tespit etmek için çalışıyor.”

Koçun adı belirtilmedi ve öğretim üyesi de değil. CNN yorum almak için koçla iletişime geçti.

Üniversitenin eylemi şöyle: Şiddetli savaşlar Bu hafta Gazze’de İsrail ile Hamas militanları arasında yaşanan çatışma, Ortadoğu’nun ötesinde gerilimi artırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı Yahudiler böyle söylüyor Hedef alınma korkusu Ülkede yaygın olarak Yahudi karşıtlığı raporlarıyla karşı karşıyayız. Geçtiğimiz yıl, Yahudi aleyhtarı olayları izleyen Hakaretle Mücadele Birliği, kayıtlı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 3.700 kaza, izlemenin başladığı 1979’dan bu yana en yüksek sayı.

Haham Dov Greenberg, İcra Direktörü Beit Ror ChabadStanford Yahudi Toplum Merkezi CNN’e öğrencilerin “şok olduklarını” söyledi.

Olaya karışan öğrencilerle görüştüğünü söyleyen Greenberg, onların “iyi durumda olmadıklarını” ve kampüste tepki veya zorbalığa maruz kalmaktan korktuklarını söyledi.

Greenberg’e göre öğrenciler, öğretmenin Hamas’ın eylemlerini haklı çıkarmaya çalıştığını ve öğrencilere Holokost’ta kaç Yahudi’nin öldürüldüğünü sorduğunu söyledi.

Öğrencilerden birinin “6 milyon” cevabını vermesinin ardından öğretmen, sömürgeciler tarafından daha fazla insanın öldürüldüğünü söyleyerek, “İsrail bir kolonidir” dedi.

Öğretmen daha sonra bazı öğrencilerden sınıfın arka tarafına gitmelerini isteyerek amacını dile getirdi. Greenberg’e göre öğretmen “İsrail’in Filistinlilere yaptığı şey bu” dedi.

READ  Malezya, LGBTQ temalı Swatch saat sahiplerinin hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı

Greenberg, “Bu, öğrencilerin kendilerini dışlanmış, saldırıya uğramış ve izole edilmiş hissetmelerine neden olan önemli bir değişimdi” dedi.

Greenberg’le konuşan öğrenciler o dönemde antrenöre direnmedi. Greenberg, “Öğrenciler bana açıkça şok olduklarını ve korktuklarını söylediler. Bunun onların başına geldiğine inanamadılar” dedi.

Greenberg üniversite birinci sınıf öğrencileri için “Bu, evden ilk kez uzakta olan ve şok hisseden genç öğrencilerin klasik bir örneği” dedi. “Şu anda Stanford’daki bir öğretmenle tartışabilecek yeteneklere sahip olduklarını düşünmüyorlardı. Onlar sadece çocuk.”

Stanford öğretmeninin iddia edilen yorumları Salı günü toplam 18 öğrencinin katıldığı iki ders sırasında geldi ve bu sırada öğretmen bugünkü dersin sömürgecilik üzerine odaklanacağını duyurdu. San Francisco Chronicle adı geçen. Haberde, sözde kursta öğrencilerle konuşan Yahudi öğrenci liderlerine yer verildi. Kolej 101Birinci sınıf öğrencileri için zorunlu bir derstir.

Noria Cohen ve Andrei Mandelstam, eşbaşkanlar Stanford İsrail TopluluğuChronicle’ın haberine göre öğrenciler, öğretmenin Yahudi öğrencilerden ellerini kaldırmasını istediğini, öğrencileri eşyalarından ayırdığını ve Yahudilerin Filistinlilere yaptıklarını taklit ettiklerini söylediğini söyledi.

Gazete, Cohen ve Mandelstam’ın görüştüğü öğrencilerin kimliklerinin açıklanmamasını talep ettiğini bildirdi.

Cohen ve Mandelstam, CNN’in yorum talebini reddetti.

Öğrenciler Cohen ve Mandelstam’a öğretmenin konuyu gündeme getirdiğini söylediler. Kongo’nun kolonizasyonu Chronicle gazetesi, 19. yüzyılda Belçika Kralı II. Leopold’un, o dönemde ölenlerin sayısının Holokost’ta ölenlerin sayısından daha fazla olduğunu ve İsrail’in Filistinlileri sömürgeleştirdiğini söylediğini bildirdi.

Chronicle’a göre her iki sınıftan öğrenciler Cohen ve Mandelstam’a öğretmenin öğrencilere atalarının nereden geldiğini sorduğunu ve onları “sömürgeciler” veya “sömürgeciler” olarak adlandırdığını söyledi.

Cohen gazeteye verdiği demeçte, “Öğrencilerden ve zihinlerin gelişmesinden sorumlu birinin halkımın katledilmesini haklı çıkarmaya çalışmasının tamamen insanlıktan çıktığını hissediyorum” dedi. “Sanki 80 yıl önce Nazilerin haklılığını bugün kampüste yeniden yaşıyormuşum gibi.”

READ  Kızıldeniz'deki Husi saldırıları küresel denizcilik trafiğini nasıl altüst etti?

Koçun bildirilen yorumları Stanford kampüsü polis departmanından aylar sonra geldi Nefret suçuna soruşturma açın Yahudi bir öğrencinin yatak odasının kapısında asılı olan beyaz tahtada Yahudi karşıtı bir duvar yazısı keşfedildi.

Üniversite, şubat ayında kampüsteki bir banyoda metal bir plaka üzerine birkaç gamalı haç, N harfi ve “KKK” harflerinin kazındığını söyledi.

Stanford, açıklamasında şunları söyledi: “Öğrenci güvenliğiyle ilgili pek çok endişe ifadesi duyduk. Yahudi öğrencilerden, öğretim üyelerinden ve personelden artan Yahudi karşıtlığı konusunda endişe duyduklarını duyduk. Filistinli öğrencilerden tehdit edici e-postalar ve telefon çağrıları aldıklarını duyduk.” Çarşamba. Stanford’un din, ırk, ulusal köken ve diğer kategorilere dayalı nefrete kesinlikle karşı olduğunu açıkça belirtmek istiyoruz.”