Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Starmer: Gürültü ve vaatler size İşçi Partisi hakkında ne anlatıyor?

Starmer: Gürültü ve vaatler size İşçi Partisi hakkında ne anlatıyor?
Fotoğrafa yorum yapın, Perşembe günü Purfleet’te Sir Keir Starmer, İşçi Partisi’nin bir sonraki genel seçimi kazanması halinde ilk olarak ne yapacağını açıkladı

İş kesinlikle hiçbir şeyi şansa bırakmaz.

Art arda dört genel seçim yenilgisinin ardından, tarihin bize Muhafazakarlardan çok daha az sıklıkla yaptığını söylediği şeyi yapma kararlılığıyla yanan bir parti: kazanmak.

Bu, yaklaşımının her yönünün incelenmeye değer olduğu anlamına gelir çünkü pek çok unsuru üzerinde önemli ölçüde düşünülmüştür.

Gelecek aylara yönelik temel mesajları ortaya koyan etkinlik (yerel seçim sonuçlarından fiili genel seçim çağrısına kadar bir köprü olmasını umuyorlar) kendi içinde dikkate değerdi.

Kelimenin tam anlamıyla oldukça dikkat çekicidir, çünkü bir bütçenin muhtemelen normalde bir parti toplantısıyla veya bir seçim kampanyasının resmi olarak başladığı anla ilişkilendireceği kapsam ve hırsa sahipti.

Bu, yaz aylarında yapılacak bir genel seçim kampanyası başlangıcına benziyordu, şimdi ise sonbaharda yaygın olarak bekleniyor.

Fotoğrafa yorum yapın, Sir Keir Starmer son ayları İngiltere ve Galler’deki çeşitli ara seçimlerde ve yerel seçimlerde kampanya yürüterek geçirdi.

Her yer arasında bir film stüdyosundaydı.

Merkezinde, neredeyse başkanlık tarzındaki Sir Keir Starmer yer alıyor.

Ceketi ve kravatı ortalıkta görünmüyordu, kollarındaki düğmeler de görünmüyordu, kolları dirseğinin hemen altına kadar kıvrılmıştı.

Bu yüzeysel, hatta önemsiz gibi görünebilir ancak bu tür şeyler tesadüfen gerçekleşmez.

Videolu anlatım, İzleyin: Keir Starmer ‘başkanlık görünümünü’ açıklıyor

Bunu yüzeysel ya da önemsiz bulmuyorlar, yoksa yapmazlardı. O yüzden bunu yapmamalıyız.

Sör Keir yanlışlıkla kıyafetlerinin yarısını trende bırakmadı.

Bu, Sir Keir’in yapmaya çalıştığı şeyi, yani gerçekten kazanmayı başaran son İşçi Partisi lideriyle çarpıcı benzerlikler taşıyan, özenle hazırlanmış bir imajdır.

Sör Tony Blair, kravatının üst düğmesi açık olmasına rağmen sıradan bir görünüm sergiledi.

Ayrıca partinin şu anda incelemekte olduğu rehin kartından pek farklı olmayan bir rehin kartı da vardı.

Görüntü kaynağı, Halk Tarihi Müzesi/Pennsylvania

Fotoğrafa yorum yapın, Sir Keir Starmer’ın posteri, Sir Tony Blair’in 1990’lardaki kampanyasından bir posteri andırıyor

Ayrıca partinin şu anda incelemekte olduğu rehin kartından pek de farklı olmayan bir rehin kartı da vardı.

Sör Keir’in resminin yanında “İlk Adımlarım” yazıyor (sahipliğine dikkat edin).

Ne giyip giymediğine gelince, İşçi Partisi lideri bana şunları söyledi: “Bu, siyaseti farklı bir şekilde yapmakla ilgili. Bu, benim nasıl bir lider olduğumu, zihniyetimi, kim olduğumu tanımaya çalışmakla ilgili.” Karar verirken aklımda.”

Şöyle ekledi: “Önden liderlik etmem gerekiyor. Birçok organizasyona liderlik ettim. Her zaman önden liderlik etmelisiniz. Neyi başarmaya çalıştığınız ve oraya nasıl ulaşacağınız konusunda net olun.”

BBC haber programına konuk olan gölge meslektaşı Steve Reed bana patronunun “çok zeki birine benzediğini” söyledi.

Reed, “O böyledir” dedi. “Bence onun nasıl karşı karşıya geldiği konusunda bir özgünlük var. Bu adamı uzun zamandır tanıyorum. Onunla konuştuğunuzda bu şekilde görünüyor.”

Sör Keir, fotoğraf hakkında konuşurken, belki de rahat ve konuşkan görünmeye çalışarak, bizimle röportajlarını ayakta ve her zaman soluna yaslanarak, kolunu bir korkuluğa veya yakındaki bir şeye dayayarak gerçekleştirdi.

Partinin bu hafta verdiği sözlerin stratejik hedefi, adaylarına ve üst düzey isimlerine şu andan itibaren genel seçim çağrısı yapılan ana kadar konuşacak bir şeyler vermektir.

Bu, politikacıların “perakende satış konuşması” adını verdiği şeydir; bir veya iki cümleyle özetleyebilecekleri ve insanlar fark edene kadar defalarca tekrarlayabilecekleri fikirler.

Her şey orada değil, mesela barınma yok.

Partinin önümüzdeki günlerde birçok insan için bu hayati konuyu ele almasını bekliyoruz.

İçeridekiler, altı “ilk adım”da bir fikrin bulunmamasının, bunun artık bir öncelik olmadığı anlamına gelmediğini iddia ediyor.

1990’ların sonlarında İşçi Partisi hükümetinin temel fikirlerinden biri olan ve partinin 1997’deki manifestosunda yer alan ancak o sırada taahhüt kartlarında yer almayan ulusal asgari ücretten bahsediyorlar.

Lansman aşaması ve bizzat kelimeler birlikte ele alındığında, İşçi Partisi’nin daha önce hiç görmediğim bir iktidar arzusuna tanıklık ediyorum.

Bu, yalnızca son on yılda değil, son yüzyılda o konuma ulaşmada kaç kez başarısız olduğuyla ilgili bir konum özlemidir.

Bu kadar geçmişi olan psikolojinin ağırlığı büyüktür.

READ  Ukrayna, Rus saldırılarının Odessa'da üç kişiyi öldürdüğünü ve Poltava hava üssünü hedef aldığını söyledi.