Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Steelers’tan Damontae Kazee bu vuruş nedeniyle sezonun geri kalanında cezalıydı.

Steelers’tan Damontae Kazee bu vuruş nedeniyle sezonun geri kalanında cezalıydı.

PITTSBURGH — NFL, cumartesi günü Colts’un geniş top alıcısı Michael Pittman Jr.’a sert bir darbe aldığı için oyundan atılan Steelers’ın güvenlik oyuncusu Damontae Kazee’nin, sağlığı korumaya yönelik kuralları defalarca ihlal etmesi nedeniyle normal sezonun son üç maçında ücret almadan uzaklaştırıldığını duyurdu. Pazartesi Oyuncu güvenliği hakkında.

Yorum aynı zamanda potansiyel play-off maçlarını da içerir.

NFL futbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı John Runyan, bir oyuncunun “savunmasız bir oyuncunun başına veya boyun bölgesine kask, yüz maskesi, önkol veya omuz ile kuvvetli bir şekilde vurması”nın faul olduğunu belirten kuralı ihlal ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma kararı verdi. işaret İlk temas, savunmasız oyuncunun kollarını kullanarak savunmasız oyuncuyu çevreleyerek veya yakalayarak ona müdahale edip etmediğine bakılmaksızın, oyuncunun boynunun altından yapılır.

Kazee’ye yazdığı bir mektupta Runyan, Steelers güvenliğinin Pittman’a “engelsiz bir yolu” olduğunu ve “yasadışı temasın önlenebileceğini” söyledi.

Runyan, “İkinci çeyreğin bitimine 8:49 kala, ligin oyun kurallarının ciddi bir ihlali olarak değerlendirdiği bir oyuna dahil oldunuz” diye yazdı. “Oyunun videosu, savunmasız durumdaki Colts alıcısı Michael Pittman Jr.’ın baş/boyun bölgesine sert bir darbe indirdiğinizi gösteriyor. Rakibinize giden engelsiz bir yolunuz vardı ve bu kural dışı temas, Eylemleriniz “Skandaldı ve bunun sonucunda maçtan çıkarıldınız.”

Antrenör Mike Tomlin maçtan sonra oyundan atılmanın “New York”tan geldiğini söyledi ve Tomlin Pazartesi günü Kazee’nin “kirli bir oyuncu” olmadığını söyledi.

Tomlin, güvenliği için hangi koçluk puanlarını verdiği sorulduğunda “Normalde hedefi düşürmekten bahsediyorum” dedi. “Gol düşüktü ve iki oyuncu da dışarı çıkmak üzereydi. Şanssızlık oldu. Onun kirli bir oyuncu olmadığını biliyorum. Bu şartlar altında gün yüzüne çıkan bazı şeyleri yapmaya talip değil.” “

READ  Los Angeles Chargers LT Rasawn Slater'ın pazıları nedeniyle sezonun geri kalanını kaçırması bekleniyor.

“Bazen günümüzde profesyonel futbol ve çalışmanın ne kadar zor olduğu ortaya çıkıyor, ancak NFL çok açık dostum. Bu şartlarda yükü yüzde 100 defans oyuncusuna yüklüyorlar. Bu talihsiz bir durum, ama bunu anlıyoruz.” “

Kazee daha önce çeşitli gereksiz ihlaller nedeniyle bu sezon toplam 59.030 dolar tutarında beş kez para cezasına çarptırılmıştı.

Runyan’ın mektubunda ayrıca Kazee’nin sürekli suç işleyen biri olarak statüsünün uzaklaştırılmaya katkıda bulunan bir faktör olduğu belirtiliyor ve bu da ona maaşının yaklaşık 208.000 $’ına mal olacak.

Runyan, “Oyuncular, oyuncu güvenliğini korumayı amaçlayan kuralları tekrar tekrar ihlal ettiğinde ve özellikle de ihlaller rakip oyuncu için ciddi bir yaralanma riski taşıyorsa, çok daha büyük cezalar uygundur” diye yazdı.

Toplu iş sözleşmesi uyarınca Kazi’nin uzaklaştırma kararına itiraz etmesine izin veriliyor. Eğer bunu yaparsa, NFL ve oyuncular birliği tarafından ortaklaşa atanan yetkilileri dinleyen Derrick Brooks veya James Thrash itirazı dinleyecek.

Pittman sakatlığın ardından beyin sarsıntısı protokolüne girdi ve oyuna geri dönmedi.

Steelers, bir sonraki maçta Minkah Fitzpatrick’in güvenliğini kaybetti ve dizinden sakatlandı ve cumartesi günü Cincinnati Bengals’a karşı oynanan maçta forma giyemeyecek.