Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Steph Curry, ünlü Warriors döneminde Klay Thompson’la ilgili en sevdiği anılarını anlatıyor – NBC Sports Bay Area & California

Steph Curry, ünlü Warriors döneminde Klay Thompson’la ilgili en sevdiği anılarını anlatıyor – NBC Sports Bay Area & California

Steph Curry, eski Warriors takım arkadaşı Klay Thompson’la pek çok unutulmaz anıya sahip oldu.

34 yaşındaki Splash Brother’ın kısa süre önce Dallas Mavericks’e katılması nedeniyle Curry’nin, Golden State’teki 13 yıllık ortaklığı sırasında Thompson’la geçirdiği güzel zamanları düşünecek vakti yok.

36 yaşındaki Curry, Warriors Thompson V ile en sevdiği anısını anlattı The Athletic’ten Sam Amick ile özel röportaj.

“[On the call with Thompson]onun hakkında konuşuyordum [Jan. 9, 2022] Oyundan döndüğünde [Achilles] Cleveland’a karşı sakatlık [Cavaliers] iki yıl önce [at Chase Center]Curry, Amick’e şunları söyledi: “Maçtan önce şut atmak için sahaya çıktığında kalabalığın ona verdiği karşılama muhteşemdi ve ben de aslında eski Klay Thompson tişörtümle şut atıyordum.”

“Sahaya çıkıyor ve kalabalık çıldırıyor. Erkenden oradaydı; [the scene] “Onu terfi ettiriyordum çünkü neler olup bittiğini anlıyordu. Bu kadar uzun süre oyunun dışında kaldıktan sonra normale, normal seviyesine dönmüştü.”

Warriors ve Cavaliers maçı, Thompson’ın 2019 NBA Finalleri’nin 6. maçında Toronto Raptors’a karşı sol ön çapraz bağını yırtmasından ve 2020-21 sezonu öncesi transfer döneminde sağ Aşil tendonunu koparmasından bu yana ilk maçıydı.

Thompson, Warriors ve tüm Dub Nation için duygusal bir geceydi, çünkü atıcı sadece sezonunu sonlandıran iki ardışık sakatlığın ardından ilk kez sahneye çıkmakla kalmıyordu, aynı zamanda Chase Center’da ilk maçını oynuyordu. San Francisco’da inşaata yardım etti.

Ocak ayındaki o ilham verici geceye kadar, Thompson en son Warriors’ın Oakland’ın Oracle Arena’sını kendi stadyumları olarak adlandırdığı dönemde oynadı. Her ne kadar Golden State’in iç saha konumu, beş kez NBA yıldızı olan yıldızın en son oynadığı son maçtan bu yana değişmiş olsa da, Curry, taraftarların Thompson’ı her zamanki kadar gürültülü karşılamasını hatırlıyor.

READ  Giants, Daniel Jones'un seçimine karar verdi

Curry, Amick’e şunları söyledi: “Kalabalıkların ona tepkisi onun Bay Area ile olan bağlantısı hakkında her şeyi anlatıyor.” “Maçtan önce şutlar atıyordu ve sanki dördüncü çeyreğin ortasındaymış gibi alkışlıyorlardı. Ben de ciddi bir yüz ifadesine sahip olmaya çalışıyorum ama o anda… Cesaret verici oldum.”

“Hepimiz onun oynadığı harika maçlardan veya Clay’in oynadığı altıncı maç ve bunun gibi şeylerden bahsedebiliriz. Ama bu benim en sevdiğim maçtı.” [memory] Çünkü çok zor bir zamanda, herkese tüm seri ve bu yolculuk için ne kadar önemli olduğunu hatırlattı.

Dört NBA şampiyonluğunun ardından Thompson’ın Curry ve tüm Bay Area spor sahnesi için ne anlama geldiğini herkes anlıyor.

Ancak özellikle Warriors ve Cavaliers arasındaki bu maç, Curry’nin takım arkadaşının Golden State’teki mirasını nasıl hatırlayacağını yansıtıyor.

Tüm bunların ardından Thompson, sosyal medyayı etkisi altına alan elektrikli posterle birlikte 17 sayı atarak geri dönüşünde açıklama yaptı.

Curry’nin seçebileceği pek çok anısı vardı ama her zamanki gibi bu şutta da hiçbir ritmi kaçırmadı.

Dubs Talk podcast’ini indirin ve takip edin