Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Steve Kerr, Stephen Curry'nin yenilgi sonrasındaki düşük dakika toplamını savundu

Steve Kerr, Stephen Curry'nin yenilgi sonrasındaki düşük dakika toplamını savundu

MINNEAPOLIS — Golden State Warriors guardı Stephen Curry, takımının Pazar gecesi 114-110'luk yenilgisinin dördüncü çeyreğinde Minnesota Timberwolves'a darbe üstüne darbe almasını yedek kulübesinden izledi.

Hazırdı ve geri dönmesi bekleniyordu ancak 11 dakika boyunca yedek kulübesinde kaldı.

Üçüncü çeyreğin bitimine dört dakika kala oyundan çıkan Curry, dördüncü çeyreğin altı dakikasına kadar oyuna tekrar girmedi. Bu onları zorladı ama hasar zaten verilmişti.

“Taze ve yetenekli olduğumda mümkün olduğu kadar çok dakika oynamak istiyorum, bu yüzden biraz kısayım [surprised] Sadece 30 dakika oynayan Curry, “Koştuklarını biliyorlardı” dedi ve ekledi: “Liderliğimiz kayboluyordu.”

Curry, 30 dakikada 9/21 şut atarak 31 sayı attı, buna beşi de üçlüktü. Golden State'in skoru Curry'nin sahada olduğu dakikalarda artı 6, olmadığı dakikalarda ise eksi 10 oldu.

Ancak Warriors antrenörü Steve Kerr, bu son yenilginin sorumluluğunu Curry'nin dakikalarına atmaya istekli değil.

Kerr, “Steve'in maç maç ilerlemesini bekleyemeyiz” dedi. “15 yıldır bu takımın yükünü omuzlarına yükledik. Ondan 35 dakika oynamasını bekleyemeyiz… 32 dakika yerine 30 dakika oynadı demek istiyorsanız, kazanmakla kaybetmek arasındaki fark bu. ” “Kaybolma, bu benim için sorun değil. Oyunu kazanmaya çalışıyoruz. Onu da taze tutmaya çalışıyoruz.”

Cuma günü Indiana Pacers'a karşı – Warriors'ın herhangi bir aciliyet veya bağlantı bulmakta zorlandığı bir maç – Curry, dördüncü çeyreğin tamamı da dahil olmak üzere 35 dakika oynadı.

“Dördüncü çeyreğin tamamını Indiana'ya karşı oynadım ve işe yaramadı, işe yaramadı [against Minnesota]. Curry, “Ortada bir yer bulmalıyız” dedi.

Şöyle ekledi: “Durum gerçek zamanlı olarak kendini belirleyecek. Her maç önemli çünkü sıralamanın asla ulaşacağımızı düşünmediğimiz diğer ucuna yaklaşıyoruz. Kimse beyaz bayrak sallayıp biz de öyle yapacağız demeyecek. Eğer bu daha fazla dakika oynamak anlamına geliyorsa, bunu yapmaya hazır olacağım.” “Bununla.”

READ  Dana White, sahne arkasında *** şovu patlak verdikten sonra UFC 279 dövüş öncesi basın toplantısını iptal etti

Sadece iki hafta önce, Golden State Warriors turnuvadan çıkarak ilk altıda yer almayı garantilemişti. Ancak Carey'nin de ima ettiği gibi artık ilk 10'a girme umutları pamuk ipliğine bağlı. Şu anda ligin en ateşli takımlarından biri olan ve sekiz maçlık galibiyet serisine sahip olan Houston Rockets'ın bir maç gerisindeler.

Golden State, dokuzuncu sırada yer alan Los Angeles Lakers'ın iki maç gerisinde bulunuyor.

Hafta başında Curry, Warriors'ın play-off yarışını nerede bitirdiğiyle pek ilgilenmediğini, sadece normal sezon maçlarının son setini onların hayatta kalmalarını ve play-off'lara ilerlemelerini sağlayacak alışkanlıklar oluşturmak için harcadıklarını söyledi.

Kerr, “Steve'in söylediği şu: eğer alışkanlıklar edinmezsek bunun bir önemi yok” dedi. “Oynarsın, yapmazsın. Eğer alışkanlıkların yoksa hiçbir yere gidemezsin.”

Pazar günkü maçtan önce düzeltilmesi gereken en büyük alışkanlıklar enerji ve odaklanmaydı. Bunlar geçiş savunması, şut seçimi, fiziksellik ve Pacers'a karşı iletişim açısından en sorunlu olanlardı.

Hepsi Warriors'ın “kalma” olarak sınıflandırdığı, birisinin tahtalara çarpmadığı veya savunmak için hızla geri çekilmediği duruma giriyor. Bunun yerine orada duruyorlar.

Warriors, Timberwolves'a karşı alışkanlıklarının çok geliştiğini düşünüyor. Kerr, takımının son 12 maçta Minnesota'da olduğu gibi rekabet etmesi halinde kendilerini bir şeyler yapabilecek konuma getireceklerini söyleyecek kadar ileri gitti.

Bir uyarı var: Gelişme zafere yol açmadı. Bu nedenle Draymond Green, Pazar günkü performansın bir umut ışığı olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

Green, “Kaybetmeye devam ediyoruz” dedi. “Bu cesaret verici değil.”