Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Joe Biden'ın golf becerileri Donald Trump'ınkiyle karşılaştırıldığında

Joe Biden'ın golf becerileri Donald Trump'ınkiyle karşılaştırıldığında

Donald Trump'ın hayranları onun golf yeteneklerini Başkan Joe Biden'ınkilerle karşılaştırırken, iki adam bu spor hakkında iğneleyici sözler söylüyor.

Biden geçtiğimiz günlerde Florida'nın West Palm Beach kentindeki Trump Uluslararası Golf Kulübü'nde düzenlenen bir turnuvada kazandığı çifte zaferle övünen eski başkanla dalga geçmişti.

Trump, Pazar günü golf turnuvasını kazandığını açıklamak için Truth Social web sitesine gitti.

Eski Başkan Donald Trump (solda), 10 Ağustos 2023'te Bedminster, New Jersey'de Trump Ulusal Golf Kulübü'nde LIV Golf Invitational – Bedminster'da ön profesyonel müsabakasında oynuyor. (Sağda) Başkan Joe Biden yürüyor…


Mike Staub/Getty Images, Samuel Corum/Getty Images

“Bu gece West Palm Beach'teki Trump Uluslararası Golf Kulübü'nde ödül gecesinde olmak, Kulüp Şampiyonası Kupasını ve Büyükler Kulüp Şampiyonası Kupasını almak benim için büyük bir onur. Her ikisini de kazandım!” Trump, mart ortasında yaşanan olaylara ilişkin bir tweet yayınladı.

Biden o zaman Trump'ın paylaşımı yeniden paylaşıldı sosyal medya hesabından şöyle yazdı: “Tebrikler Donald. Bu çok büyük bir başarı.”

Ancak Biden, eskiden X'e ait olan Twitter'da golf becerilerini gösterdiğinde, Trump destekçileri de onunla dalga geçti. Başkan, Michigan topluluk lideri Hurley Coleman ve oğlu H.J. ile becerilerini uyguladığı bir videoyu paylaştı.

“Geçen hafta Hurley Coleman ve oğlu H.J. ile Saginaw'daki yerel bir golf sahasında tanıştım. Hurley'nin babası ona golf oynamayı öğretti çünkü bu ona disiplini ve sabrı öğretti ve o da bu oyuna olan sevgisini H.J.'ye aktardı. “aynı sebepler.” Ailelerimizden, inancımızdan, geleceğe dair umutlarımızdan bahsettik.”

READ  ABD Açık finali nasıl izlenir: Coco Gauff ve Aryna Sabalenka şampiyonluk için oynuyor

Ayrıca HJ ile birlikte yeteneklerini sergileyen bir video da paylaştı ve şunu söyledi: “Görünüşe göre biraz rakibim var!”

Trump hayranları, Biden'ın sporda selefine göre daha iyi olup olmadığını sorarak yanıt verdi.

“Ama Bay Donald'ı yenebilir misiniz? 😛” @OBBY001 X'e yazdı.

@DanielMason2529 şunu eklerken: “Trump, siz bir tanesini bitirmeden 18 deliği bitirebilir.”

@JKash000 şu yorumu yaptı: “Trump'ın golf direkleriyle karşılaştırıldığında bu ne kadar zayıf ve acıklı?”

Her iki adam da golf tutkunu olsa da birçok kişi Trump'ın 2,8 handikaplı olduğu iddiasını sorguladı. USGA'ya göre Biden'ın handikapı 6'nın biraz üzerinde, ancak 2018'den bu yana puan yayınlamadı.

Haber haftası Yorum yapmak için Trump ve Biden'ın temsilcileriyle temasa geçtim.

Golf handikapı, golf web sitesi Stix'e göre, bir golfçünün becerisinin sayısal bir ölçüsünü ifade eder ve farklı seviyelerdeki oyuncuların birbirleriyle rekabet etmesine izin vermek için kullanılır. USGA, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki golf handikaplarının hesaplanmasından ve derecelendirilmesinden sorumludur.

Tutkulu bir golfçü olan Trump, 17 golf sahasına sahip ve başkomutan olarak görev yaparken yaklaşık her 4,2 günde bir bu sporu yapıyor.

Biden, Delaware'deki Wilmington Country Club'ın bir üyesi ve daha önce Charlotte, Kuzey Carolina'da düzenlenen Quail Hollow Club'da 2022 Başkanlık Kupası'nın onursal başkanı olarak görev yapmıştı.

Başkanlık Kupası, Amerika Birleşik Devletleri'ni temsil eden bir takımın Avrupa hariç dünyanın geri kalanından golfçülerden oluşan bir takımla karşı karşıya geldiği iki yılda bir düzenlenen bir yarışmadır. ABD, Ryder Cup'ta bir Avrupa takımıyla karşı karşıya gelecek.