Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Stream Deck Mini, mükemmel mini yakınlaştırma denetleyicisidir

Stream Deck Mini, mükemmel mini yakınlaştırma denetleyicisidir

Son birkaç yılda işten eve uzun yolculuk sırasındaki görevlerimden biri, deneyimin can sıkıcı kısımlarını biraz daha iyi ve daha az sinir bozucu hale getirmenin birkaç yolunu bulmaktı. Diğerleri gibi ben de rahat ve konforlu bir sandalye buldum, yalnızca iş için kullanılan özel bir ayakta çalışma masası oluşturdum ve görüntülü aramamın kalitesini yükseltmeyi keşfettim. Aynasız kameranızı web kamerası olarak yeniden kullanın.

Ancak en sinir bozucu şeylerden biri, Zoom’un kendisinin kullanılmasıdır – yani, sessize alma/sesi açma için uğraşma ve arama düğmelerini bırakma. Birkaç yıl içinde, onlar için klavye kısayollarını kaydedemedim ve Zoom aramalarında olduğumdan beri ellerim genellikle klavyeden ayrılıyor. O düğmeye makul bir süre içinde basamadığım için her zaman aramayı bırakan son kişi olurum. yaratacak kadar becerikli değilim Çağrıyı sonlandırmak için ayrıntılı çekme zinciri sistemlerigelince.

Okuyucu, çözümü buldun ve 80 dolar (veya minimum alışveriş yaparsan daha az) Elgato Akış Güverte Mini. Stream Deck ürün ailesi, tüm etkinlikleri gerçekleştirmek üzere programlayabileceğiniz düğmeler için küçük LED ekranlara sahip özelleştirilebilir klavyelerdir. Elgato, öncelikle Twitch Streamers’a pazarlıyor ve şimdi bir koleksiyona sahip. küçük (altı düğme)Ve Orta (15 düğme)Ve Büyük (32 düğme) Modeller.


Elgato Akış Güverte Mini

Elgato Stream Deck Mini, LED düğme ekranlı özelleştirilebilir 6 düğmeli bir klavyedir. Görüntülü arama veya canlı yayın yaparken akıllı ışıklar, bilgisayar otomasyonu, mikrofon ve video kontrolleri dahil olmak üzere çeşitli şeyleri kontrol etmek için kullanılabilir.

Kesinlikle bir Twitch Yayıncısı olmadığım için Six Button Mini ihtiyaçlarım için mükemmel. Tam set sayesinde Resmi ve topluluk tarafından oluşturulan eklentilerŞimdi, sesi ve videoyu kapatmak için özel kontrollerim var ve aramayı her zaman önümde bırakıyorum – hatırlamak veya ekrandaki düğmeleri bulmaya çalışırken fareyle uğraşmak için uygunsuz klavye kısayolları yok. Yakınlaştırma penceresini öne getirmek için bir düğmem var, bu, Twitter’da gezinmek için ondan uzaklaştığımda mükemmel olan ve ardından patronum bir konferans görüşmesinde bana bir soru sorduğunda ve hızla Yakınlaştır’a geri dönmem gerekiyor aramada. (Nelay, bunu okuma.)

İkinci sayfa, bazı aydınlatma ve akıllı ev kontrollerinin yanı sıra sistem medya kontrolleri için bir klasör kurduğum yer.

Üçüncü sayfada, Meet simgesiyle özelleştirdiğim Google Meet düğmeleri için bir klasör de dahil olmak üzere daha az kullanılan kontrolleri kaldırdım.

Stream Deck için birincil kullanım durumum yakınlaştırma kontrolleridir, bu nedenle hepsi ilk 4 düğmededir. Ancak Stream Deck ayrıca Sayfaları da destekler, bu nedenle ikinci sayfada ofisimdeki bazı akıllı ışıklar için klasörler, sistem medya kontrolleri ve ofisimdeki ısıtıcı için anahtarlar ekledim. Üçüncü sayfada, belirli Lightroom kataloglarını başlatmak için özel düğmelerim var, bu yüzden onları harici sürücümde ve ayrıca bir klasörde aramam gerekmiyor. Google Meet kontrolleri Bazen Google ile brifinglerim olduğunda kullanmam gerekiyor. Bir bakışta ne için olduklarını kolayca görebilmem için birçok düğmede simgeleri özelleştirdim.

Masaüstü uygulaması ile programlanan Stream Deck, kodlama gerektirmeyen çok basit bir sürükle ve bırak sistemidir. On dakikadan kısa bir sürede Zoom eklentisini ve favori kontrollerimi çalıştırıyordum.

Stream Deck Mini küçük olabilir, ancak altıdan fazla şeye erişmek için tek bir düğmeye ihtiyacınız olmadığı sürece, her türlü şeyi kontrol etmek için sonsuz sayfalar kullanabilirsiniz. macOS 12.3 Monterey kullanıyorsanız, Kısayolları doğrudan Akış Güvertesinden bile çalıştırabilirsiniz. (Eminim, Windows için keşfetmeye zahmet etmediğim benzer otomasyon seçenekleri vardır.)

Bir Stream Deck Mini kullanmak, görüntülü aramaları daha olası hale getirmez – ki öyledir – ancak günde birkaç kez yaşadığım küçük bir sıkıntıyı ortadan kaldırır. Programlanabilir bir makro kartıyla benzer bir şey yapabilirsiniz, ancak Mini’nin kurulumu daha kolaydır, bir bakışta kolay olması için bu LED ekranlara sahiptir ve bir tane satın almak için bankayı kırmayacak kadar ucuzdur.

Fotoğraf Dan Seifert/The Verge

READ  Sega, Haziran ayında Switch'e gelecek olan Sonic Origins'in yeni ekran görüntülerini yayınladı