Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Stüdyolar grevci yazarlarla görüşmelerin önümüzdeki hafta devam edebileceğini söyledi

Stüdyolar grevci yazarlarla görüşmelerin önümüzdeki hafta devam edebileceğini söyledi

Stüdyolardan Perşembe günü yapılan açıklamada, Hollywood stüdyoları ile çarpıcı senaristler arasındaki sözleşme görüşmelerinin önümüzdeki hafta devam edebileceği belirtildi. Pazarlığa dönüş (son görüşmeler üç hafta önce gerçekleşti) şu anda beşinci ayına giren grevde bir dönüm noktası olabilir.

Eğlence şirketleri adına pazarlık yapan Sinema ve Televizyon Yapımcıları İttifakı ile 11.000’den fazla televizyon ve film yazarını temsil eden Amerika Yazarlar Birliği prosedürler üzerinde tartışıyor. Geçtiğimiz ay stüdyolar, üç yıllık yeni sözleşme tekliflerini yumuşattı ve ardından alışılmadık bir hareketle, sendika üyelerinin tatmin olacağını ve liderlerine bir anlaşmaya varmaları için baskı yapacaklarını umarak ayrıntıları kamuoyuna açıkladılar.

İfşaatları kınayan sendika liderleri o zamandan beri tekliflerini iyileştirmeye devam etme sorumluluğunun stüdyolarda olduğu konusunda ısrar etti. Stüdyolar, kendi aleyhine pazarlık yapacaklarını düşünerek bu talebi reddetti.

Studio Alliance’tan yapılan açıklamaya göre Çarşamba günü Yazarlar Birliği harekete geçti.

Koalisyon, “WGA, AMPTP’ye ulaştı ve müzakereleri ilerletmek için bir toplantı talep etti” dedi. “Anlaştık ve önümüzdeki hafta bir toplantı planlamak için çalışıyoruz.” Koalisyon, bir anlaşmaya varmanın “hevesli” olduğunu ve “grevi sona erdirmek için WGA ile birlikte çalışmaya” kararlı olduklarını ekledi.

Yazarlar Birliği, üyelere gönderdiği bir e-postada “odaya dönüş için bir tarih belirleme sürecinde” olduğunu söyledi ancak daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Lonca, aralarında Ryan Murphy (“American Horror Story”), Kenya Barris (“Black-ish”), Noah Hawley (“Fargo”) ve Dan Fogelman’ın (“Black-ish”) da bulunduğu bazı yıldız üyelerinden gelen hayal kırıklığı üzerine stüdyolara başvurdu. Bu Biziz”). Bazıları sendika liderlerini spesifik sorular sormaları için çağırdı. “Neden stüdyo temsilcileriyle müzakere odasına girip bir anlaşmaya varılana kadar dışarı çıkmıyorsunuz?” Bazıları da duruşma yapılması çağrısında bulundu. sendikalarının grevi çözme stratejisi.

Eğlence endüstrisindeki insanların mali yükü giderek daha kasvetli hale geliyor. Bay Murphy gibi şov yapımcıları, yapımlarında binlerce ekip üyesini çalıştırıyor ve onları, işe ne zaman dönebileceklerini soran ve hiçbir yanıt alamayan insanlar tarafından kuşatılmış halde bırakıyor.

READ  Prens William ve Kate Middleton 6. Sezon İlk Bakış - Çeşitli

136 gün süren grev, Yazarlar Birliği tarihindeki en uzun grevlerden biri oldu. (En uzun süre 1988 yılında 153 gündü.) Sendika, bu anı “varoluşsal” olarak nitelendirdi ve canlı yayın çağının, üyelerinin çalışma koşullarında ve ücret düzeylerinde bozulmaya yol açtığını iddia etti.

Stüdyolar, tekliflerinin otuz yılı aşkın bir süredir yazarlar için en yüksek maaş zammını teklif ettiğini, aynı zamanda yapay zekaya karşı koruma sağladığını ve TV yazarlarının odalarındaki asgari personel sayısını tartışmaya istekli olduklarının sinyalini verdiklerini savundu.