Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Şu anda yayınlanacak en unutulmaz Lance Reddick TV şovları ve filmleri

Cuma günü 60 yaşında hayatını kaybeden Lance Reddick’in beyazperdede çağrışımlar yapan bir varlığı vardı ve bunun tek nedeni büyük kolluk kuvvetleri karakterlerini oynama tutkusu olması değildi.

Etkileyici sesi ve sert baritonu, karakterlerine ağırbaşlılık ve otorite aşıladı, ancak aynı zamanda bilindiği çok cesur tiplere karşı oynamaktan zevk alıyor gibiydi. Gizemli adamlarda uzmanlaştı ve hem “Lost”taki ürkütücü konuk rolü gibi kısa hem de “The Wire”, “Bosch”taki ahlaken gri polis şefleri olarak daha kapsamlı rollerde karakterlerinin motivasyonlarına gizem kattı. “Vampir.”

İşte Reddick’in kariyerinden bazı önemli noktalar ve bunları nasıl izleyeceğiniz.

Riddick’in çığır açan rolü, 2002 yılında Baltimore Polis Departmanının narkotik biriminde ilkeli ama hırslı bir teğmen olarak eleştirmenlerce beğenilen HBO serisini başlatan Cedric Daniels rolüyle geldi.

Jonathan Abrams’ın yazdığı “All the Pieces Matter: The Inside Story of The Wire”a göre Riddick, bağımlılığa dönüşen Dedektif Bubbles rolünü oynayacaktı çünkü karakterin dayandığı kişiye daha çok benziyordu – Andre Royo’dan daha çok. bölümü kazandı. Reddick daha önce “The Corner” ve “Oz”da bir bağımlıyı oynamıştı ve Bubbles onu tamamen farklı bir yola sokmuş olabilir – biriktirmeye başladığı kolluk kuvvetleri ve güç rollerinden uzağa.

Daniels’ı somutlaştırmak için çok çalıştı, ipleri öğrenmek ve onu kullanmak için gerçek bir uyuşturucu teğmeninin izini sürdü. Boks egzersizleri Daniels’ı fiziksel olarak mümkün olduğunca heybetli yapmak. Reddick’in tasviri, dizinin beş sezonu boyunca gelişti, ancak her zaman sessiz, ancak yoğun ve tamamen farklıydı.

HBO Max’te izleyin

Fox’un popüler bilimkurgu draması “Fringe”in yıldızlarının çoğu birden çok evrende birden çok rol oynadı ve hem birincil hem de alternatif karakterlerin çeşitli versiyonlarını yarattı. Riddick, bir evrende Özel Ajan Philip Broyles’u, diğerinde Albay Broyles’u canlandırdı. (3. Sezonda aktör, Albay Broyles’ın cesediyle tanışırken Ajan Broyles’u oynamak gibi gerçeküstü bir görev üstlendi.)

READ  Brezilya Güzeli Gliese Correa bademciklerini aldırdıktan sonra 27 yaşında hayatını kaybetti.

Bu, JJ Abrams’ın bir önceki dizisi “Lost”ta yer alan Riddick için bir başka beş sezonluk koşuydu. Bu sefer, Riddick müzikal yeteneğini (“Brown Betty” bölümü) göstermek zorunda kaldı ve karakteri oynarken oldukça aptallaştı. bataklık asit (“liserjik asit dietilamid”) ve Twizzlers’ın birden fazla döngü boyunca anlam düşüncesi. Sence Riddick her zaman çok ciddi miydi?

Reddick, metanetli yoğunluğunu birkaç komedi rolünde taklit etti – öne çıkan özellikler arasında uyumsuz oyuncak mağazası müdürü de var. komik ya da öl ücret; konuk yeriPhiladelphia her daim güneşlidiröfkesini kontrol etmekte zorlandığı ve Eric Andre’de göründüğü Yetişkinler için yüzme hakkında bir talk show Bu garip başladı ve daha da garipleşti. Riddick ofise yumruk atıp gittiğinde Andre de seyirciler kadar kafası karışmış görünüyordu ve daha sonra geri dönerek Levar Burton olmayı dilediğini dramatik bir şekilde ilan etti.

Yine de bu bir kereye mahsustu. Reddick’in gerçekten özgür kaldığını görmek için, onun Comedy Central hicivli “Corporate” filminde ruhani açıdan absürd bir isme sahip bir psikopat patron olarak korkunç temsilcisini tam anlamıyla gerçekleştirmesini izleyin: Christian DeVille. Karakter, Tanrı’nın varlığına inanmaz ama kesinlikle onun adına para kazanılacağına inanır.

Paramount+’ta yayın yapın

“The Wire” ve “Fringe”de arka arkaya rol aldıktan sonra, Reddick başka bir kıdemli polisi oynamak konusunda isteksizdi. Ancak Amazon’un suç draması “Bosch”taki Irvin Irving sıradan bir polis değil – LAPD şefi güç oyunlarına bayılan politik bir hayvan.

Romanları dizinin temelini oluşturan Michael Connelly, cıvıldamak Reddick’in, yazarın kendi itirafına göre “kitaplarda hassas” olan bir karakteri derinleştirmeyi başardığını ve onu “Makyavelist, merak uyandırıcı, hatta sempatik” yaptığını. Irving, kurallara göre oynamayı reddeden bir dedektif olan Bosch’a (Titus Welliver) sürekli olarak hoşnutsuz ve kızgındır – Patronu küçümsemesi tavrında, sesinde ve yaptığı her şeyde belirgindir. Ama Reddick sayesinde her zaman dikkatinizi çekiyor.

READ  Meghan Markle'ın Kraliçe'nin geçit törenindeki kişisel dijital asistanı Prens Harry, karışık tepkiler aldı.

Amazon Prime Video’da izleyin

Reddick’in en popüler film rolü, kariyerinin sonlarında geldi: “John Wick” film serisinde Continental Hotel’in zarif kapıcısı Charon.

Gezici suikastçılara hizmet veren bir Manhattan kuruluşunun çalışanı olan Sharon -adını Yunan mitolojisinde Hades’in feribotundan alır- sağduyuluların ruhuydu. Ancak özellikle bir konuğun ihtiyaçlarına sempati duyuyordu: çok ciddi John Wick (Keanu Reeves).

Üç film boyunca, Sharon aksiyona dahil olmak için konsiyerj masasının arkasından içeri giriyor. (Silah doldurmaya yardım edecek birine ihtiyacınız varsa, o sizin için doğru kişidir.) Ve dördüncüsü, “John Wick: Chapter 4” önümüzdeki hafta sinemalarda.

Peacock’ta izleyin