Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ben Affleck: Michael Jordan, Viola Davis’in “Havada” olmasını istedi

Ben Affleck, Michael Jordan’ın onayı olmadan “Air”i yapamayacağını söylüyor, ancak bu kutsama büyük bir istekle geldi. onun adı? Viyola Davis.

Affleck’in yönettiği filmde Matt Damon, Jordan’ı (Damien Young) Air Jordan ayakkabı serisinin yaratılmasına izin veren anlaşmayı imzalamaya ikna eden Nike çalışanı Sonny Vaccaro’yu canlandırıyor. Affleck, Nike’ın kurucu ortağı Phil Knight’ı oynuyor.

“Michael Jordan’la oturma fırsatım oldu çünkü ona ‘Seni ne ilgilendiriyor?’ diye sormadan bu filmi yapmazdım. İlginç bir şekilde, belli ki bazı önemli şeyleri vardı.

Affleck, Jordan’ın marka başkan yardımcısına atıfta bulunarak, “Birincisi, Howard White’ın filmde olması gerektiğiydi” dedi. White’ı duyan Affleck, uzun süredir birlikte çalışmak istediği Chris Tucker’ı seçme şansı olduğunu fark etti.

Affleck, “Senaryoyu aldım ve ardından Michael ile tekrar konuşma fırsatım oldu. Bilmeyenleriniz için Michael Jordan, hayatınızda göreceğiniz en etkileyici ve korkutucu adamlardan biri” dedi. “Bana babasını anlattı. Sonra annesini anlattı. Yüzündeki o ifadeyi ilk kez görüyordum. Saygı, huşu, sevgi, şükran ve masumiyet ifadesiydi. ‘Bunların hiçbiri olmazdı. ‘Annem olmadan oldu’ dedi. ‘Kimi seviyorsun?’ Anneni oynamak için mi?” dedim.

“‘Sahanızda basketbol oynayabilir miyim?’ demek gibi bir şey.” “Evet, Michael Jordan’ı alırsanız.” Affleck, “Viola Davis şimdiye kadar gördüğüm en iyi kadın oyuncu” diye devam etti. “Bu zor bir iş. Başarılı olup olmadığınızı bilmek zor. Bir şey yapıp yapmadığınızı bilmek zor. Ama dürüst olmak gerekirse, her zaman bir gün bir yönetmen olursam ve bir filmde Viola Davis’i oynasaydım, bunun gerçek bir şey olacağını düşünmüşümdür. Bu benim için dünyalara bedel. Ve o.”

“Bu, kariyerimin en iyi gecesi ve dünyanın en iyi aktörüne hoş geldiniz demek istiyorum,” diye sözlerini bitirdi ve seyirciler “Air”i ilk kez görmeden önce Davis’i kısa bir süre sahneye çıkardı.

READ  Brad Pitt, Angelina Jolie'nin bir şaraphanedeki hissesini Rus oligarkına "gizlice" satarak "fesatlık" aradığını söyledi.