Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Substack CEO’su 13 kişiyi işten çıkardığı için ‘çok üzgün’ olduğunu söyledi

Substack CEO'su 13 kişiyi işten çıkardığı için 'çok üzgün' olduğunu söyledi

Substack, CEO Chris Best ile işten çıkarmaları açıklayan en son teknoloji şirketidir. Çarşamba günü tweet atın 13 işçinin gitmesine izin verdi. göre aksiyolarBu, Substack’in iş gücünün yaklaşık yüzde 14’ü. Best, mektubunda ve takip eden tweet’lerinde işten çıkarmaların nedeni olarak “piyasa koşulları”nı belirtti.

Ayrıca, hareketin bazı çalışanlar için sürpriz olabileceğini de kabul ediyor. “Kısa bir süre önce, planımızın işçi çıkarmak değil, ekibi büyütmek olduğunu size söylemiştim,” diyor ve şirketin “hala belirli kilit roller için işe aldığını” ve para biriktirdiğini de belirtiyor. Ancak Best, ekonomi kötüden kötüye giderken “uzun bir dönem” ile karşı karşıya kalabileceği için şirketin taktiklerini değiştirmesi gerektiğini söylüyor. İşten çıkarmaların, şirketin “sağlam bir finansal durumda” olmasını sağlamak için yaptığı birkaç değişiklikten biri olduğunu söyledi.

göre New York Timesİşten çıkarılan bazı çalışanlar insan kaynakları ve yazar desteğinde yer aldı. Raporda ayrıca Substack’in yakın zamanda yatırımcılardan fon sağlama çabalarını durdurduğu, ancak gelirinin artmaya devam ettiği belirtiliyor.

Nisan ayında Substack, iletişimden sorumlu başkan yardımcısı olduğunda işe alma çabaları konusunda çok az tartışmayla karşılaştı. Bir iş bağlantısını tweetleyin Şirket, belirli bir çalışan tipine atıfta bulunarak şunları söyledi: o yapmadı istiyor. “Eğer bir Twitter çalışanıysanız ve Elon Musk’ın daha az yapılandırılmış bir konuşma yapmasından endişe ettiğiniz için istifa etmeyi düşünüyorsanız… lütfen burada çalışmaya gelmeyin” dedi. şirket sahibi tarihsel olarak söylenen İfade özgürlüğüne büyük önem verir.

Substack, son bir veya iki ay içinde çalışanlarının önemli bir yüzdesini işten çıkaran tek şirket değil. gibi şirketler teslaVe NetflixVe KlarnaVe Better.comVe bir bariyer Yaptığım gibi tüm işleri kes çoğu büyük kripto şirketleri.

READ  Bu Illinois şirketi 3 milyar dolara sattı, ancak yüzlerce çalışan kesinti yaptı. Bazıları 800 bin dolar alacak. - Chicago Tribünü