Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sufjan Stevens'ın müzikali “Illinois” Broadway'in açılış tarihini belirledi

Sufjan Stevens'ın müzikali “Illinois” Broadway'in açılış tarihini belirledi

Sufjan Stevens müzikal yeteneklerini Broadway'e taşıyor. Şarkıcı-söz yazarının aynı isimli albümünden esinlenerek hazırladığı “Illinois” adlı şovu baharda St. James Tiyatrosu'nda açılacak.

Nişanın açılış gecesi olacak müzikal, 24 Nisan'da gösterime girecek. Sınırlı çalışma 10 Ağustos'ta sona erecek.

Gösterinin koreografı, Steven Spielberg'in “West Side Story” ve “Carousel” filmlerini de içeren koreograf Justin Peck ile Jackie Sibbles Drury (“Fairview”) tarafından canlı müzik ve şarkı söyleme, empresyonist koreografi ve “kendini keşfetmeye odaklanan anlatılar” ile gerçekleştirildi. ve topluluk.” “, resmi basın açıklamasına göre.

Stevens'ın 2005 tarihli konsept albümü “Illinoise”, hikayelerini anlatmak için kamp ateşi etrafında toplanan bir grup yürüyüşçünün etrafında dönüyor. Peck gösteriyi “izleyiciyi Amerika'nın göbeğinde, kamp ateşi hikaye anlatımından evrenin sınırlarına kadar müzik, dans ve tiyatronun benzersiz bir karışımıyla anlatılan bir yolculuğa çıkaran bir büyüme hikayesi” olarak tanımlıyor.

Beck, “Bu proje neredeyse 20 yıldır aklımdaydı ve bu da bu anı daha da muhteşem kılıyor” diyor. “Bu eşsiz gösteriyi Broadway'deki gelecekteki izleyicilerle paylaşmaya devam edebildiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Ekibim adına bu nadir fırsatı tüm kalbimizle karşılıyoruz.”

Stevens'ın sık sık birlikte çalıştığı Timo Andres, hiçbir diyalog içermeyen ve 11 üyeli bir grup ve üç şarkıcı tarafından seslendirilen “Illinoise”ın bestecisi olarak görev yapacak. Müzikal, Park Avenue Armory ve Chicago Shakespeare Theatre'da kapalı gişe gösterilen iki performansın ardından Broadway'e taşınacak.

“Illinoise”ın oyuncu kadrosunda Yesenia Ayala, Ben Cook, Janet Delgado, Carlos Vallo ve Craig Sulstein gibi birçok “West Side Story” mezunu; İki “So You Think You Can Dance” kazananı Gabe Diaz ve Ricky Ubeda; Dansçılar Kara Chan, Christine Flores, Jada German, Zachary Gonder, Rachel Lockhart, Brandt Martinez, Dario Natarelli, Tyrone Reese, Craig Sahlstyn, Ahmed Simmons, Byron Tittle ve Alejandro Vargas'ın yanı sıra.

READ  "Cehenneme Gidip Geri Döndüm" - Teslim Tarihi

Drury, “Benim için 'Illinois'ı bu kadar özel kılan şey, harika sanatçıların seyirciyle buluşmasına, duyguları karşılamasına ve kollarını açarak uzanmasına olanak sağlamasıdır” dedi. “Kamusal bir alanda temel düzeyde hareket eden bir deneyime sahip olmak nadirdir, bu nedenle 'Illinois'ı Broadway'deki St. James'e getirmekten çok memnunuz.”

Stevens, merhum ortağı Evans Richardson'a adadığı onuncu stüdyo albümü “Javelin”i 2023'te çıkardı. Başrollerini Timothée Chalamet ve Armie Hammer'ın paylaştığı 2017 bağımsız draması “Call Me by Your Name”in müziklerine “Mystery of Love” ve “Visions of Gideon” adlı iki şarkıyla katkıda bulunarak Hollywood'da üne kavuştu.