Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sundurma korsanları Noel'den günler önce Orange Park mahallesini hedef alıyor

Sundurma korsanları Noel'den günler önce Orange Park mahallesini hedef alıyor

Orange Park, Florida. – Tatilden hemen önce Orange Park mahallesi sundurma korsanları tarafından hedef alındı ​​ve tüm bunlar kameralara yansıdı.

Şimdi Spencer Plantation mahallesinin sakinleri, hiçbir soru sorulmadan hırsızlara hediyeleri iade etmeleri için çağrıda bulunuyor.

Komşular, bu bölgedeki sokak ışıklarının eksikliğinin sundurma korsanlarını cezbeden şey olabileceğini ve bunun son birkaç yıldır bir sorun olduğunu söyledi.

Komşu Candice Blish, “İnsanların teslimat kamyonlarını takip ettiğine dair raporlar var. Mallar teslim edildiğinde birkaç dakika bekleyip gidip paketi alıyorlar” dedi.

Bleich'in döngü kamerası, sundurma korsanlarının ön kapısından paketler alırken görüntülerini yakaladı.

Aşağıdaki videoyu izleyin.

Blish, Orange Park mahallesinde bunun son birkaç yıldır bir sorun olduğunu söyledi. Bunu hayal kırıklığı olarak tanımlıyor.

“5 dolarlık bir anahtarlık ya da 500 dolarlık bir porselen parçası ya da her ne olduğu önemli değil, ne olduğu önemli değil, bu kalbinizden geliyor. Sevdiğiniz başka biri için. Satın almanızın bir nedeni var. O hediye. Önemli değil” dedi Blish. “Bunu başka birinden aldı.”

İlgili | Tatil gönderileriniz çalındı ​​mı? Sundurma korsanlığı hakkında bilmeniz gerekenler ve bu konuda neler yapabilirsiniz?

Bu aynı zamanda yaygın bir sorundur.

Forbes raporları 2022'de yaklaşık 10 Amerikalıdan 8'i soyuldu.

Bleach'in Balkon Korsanları'na bir mesajı var.

“Paket açık olsa bile yani orada oturup kapıyı çalıp o kişiyle yüz yüze görüşmek istemeseniz bile. Not bırakın. Biliyorsunuz özür dileseler iyi olur. Ama en azından onu geri al ve orada otur,” dedi Blish. Biliyorsun, bunu gelecekte yapma.”

Daha fazla | Sundurma Korsanı 101: Paketlerinizin hırsızlara ulaşmasına izin vermeyin

Kredi kartı kullanarak internetten alışveriş yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Ön verandanızdan çalınan bir paketiniz varsa, ücrete itiraz edebilir veya geri ödeme almak için hangi korumaların uygulandığını öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.

READ  San Francisco'nun Millennium Tower eğimi, mühendisler eğimi tersine çevirmek için çabalarken derinleşiyor

Bu durum onları durdurmasa da kapı zili kamerası bazen hırsızları caydırabiliyor.

Polis ayrıca bir komşuya veya aile üyesine, bir süre verandada kalacak bir paketi almasını istemeyi veya Amazon dolabı gibi teslimat seçeneklerinden yararlanmayı veya teslimat sırasında imza istemeyi öneriyor.

Telif Hakkı 2023, WJXT News4JAX – Tüm Hakları Saklıdır.