Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Super Mario Bros. blokları içerir. Düşündüğünden daha fazla jeton al

Super Mario Bros. blokları içerir.  Düşündüğünden daha fazla jeton al

Bölünmüş Mario bir bloğa yakın atlar.

resim: Nintendo / Mario Wiki

Gerçekten düşünmeden, orijinal olarak birden fazla jeton bloğundan alabileceğiniz maksimum jeton sayısı nedir? Süper Mario Kardeşler.? 10 mu dedin? Tamam, yanılıyorsun, ama bu senin hatan değil. 37 yaşındaki oyun ikonuna tam bir eksantrik kadar derine dalmadın.

artık biliyoruz Süper Mario Kardeşler. Blokların jeton limiti yerine bir zaman limiti vardır, bu da oyuncuların mümkün olduğu kadar çok jeton kapmak için birkaç saniye içinde Mario’nun kafasını alt taraflarına tekrar tekrar vurmalarına izin verir. Ancak bu her zaman halkın bilgisi değildi. Bu blokların altındaki butonların hareketi, dönemin resmi strateji rehberleri bile, genellikle 10 jetona eşdeğerdir. 10 jetonluk bloklar olarak anılır.

yüksek seviye kozmik Süper Mario Kardeşler. Şu anda elinde olan oyuncu 10 kat daha yüksek Klasik Nintendo oyununun en popüler sprint kategorisinde, geçtiğimiz günlerde tamamı bozuk paralarla ilgili muhteşem bir video paylaştı. Bu bloklardan 16 taneye kadar coin almak mümkün görünüyor ama tabi ki bu şekilde Başarı, karmaşık bir oyun programlama bilgisi ve çerçeveye birkaç ideal girdi gerektiriyordu.

eğer tamamen alışkınsan Süper Mario Kardeşler. Hızlı koşarken, muhtemelen oyun kodunda her yerde bulunan ve jeton bloklarını da etkileyen matematiksel bir sabit olan “çerçeve kuralı”nı duymuşsunuzdur.

Çerçeve tabanı, 21 çerçeveden oluşan yinelenen bir döngüdür Süper Mario Kardeşler. Oyunun farklı yönlerini dikte etmek için kullanılır. Örneğin, çerçeve tabanı sayacı altı kereden fazla yuvarlanıncaya kadar seviye geçişleri gerçekleşmez, ancak aşama tamamlandığında mevcut çerçeve tabanı tam olarak sayılmamalıdır. İlk karesinden 21. karesine kadar herhangi bir yerde olabilir, yani seviye geçişleri 106 kareden (~1.8 saniye) 126 kareye (~2.1 saniye) kadar değişir.

Çerçeve kuralları ve nasıl etkiledikleri hakkında daha fazla bilgi edinin Süper Mario Kardeşler. Dünya rekorları, başka bir sprinter olan Bismuth’un aşağıdaki videosunu mutlaka izleyin. O benden çok daha akıllı.

Cosmic, Mario’nun söz konusu blokla ilk etkileşiminden hemen sonra, para bloklarının yalnızca çerçeve tabanı sayacının 11 tik işareti içinde vurulabileceğini açıklıyor. Böylece bloktan sıkabileceğiniz paraları iyileştirmek, seviye geçişleri arasındaki süreyi azaltmak gibi tam tersi prensibi takip eder. Bir aşamayı tamamlamaya çalışmak yerine Son Çerçeveleri kaydetmek için bir çerçeve tabanı için, madeni para bloğunu ile çarpmak istiyorsunuz. başlangıç Mario’ya atlamak için daha fazla zaman vermek için çerçevenin tabanından.

Kosmic, ilk vuruştan sonra bir jeton vurmak için maksimum sürenin 230 kare (yaklaşık 3,8 saniye) olduğunu hesaplar. yemin eder kim? Hangi 16 kare ile Mario’nun tekrar vurulmadan önce blok animasyonunun çalışmasını beklemesi gerekiyor ve 14 isabet elde ediyorsunuz. Ekle kim? Hangi Tüm bu dizinin başında ve sonunda aldığınız ücretsiz jeton (blok, sayacı sona erdikten sonra tekrar dokunana kadar aktif kalır), sonuç toplam 16 jetondur.

Devam edin ve tüm bu matematiğin ezici olduğunu düşünüyorsanız bir mola verin. Geri döndüğünüzde bu blogun geri kalanı sizi bekliyor olacak.

Belki de en inanılmazı, yetenekli Süper Mario Kardeşler. Oyuncular bazen bunu görünür çerçeve kuralları sayacı olmadan da yapabilirler. Bir örnek, Kosmic’in kendisinin bir oyunun ortasında 16 jetonluk bir blok elde etmesidir. Süper Mario Kardeşler 35 ‘Huzur içinde yat’ maçı ve efsanevi sprinter AndrewG bunu yaparken yüksek puan almak 2016’ya geri döndüm.

Süper Mario Kardeşler. Görünüşte basit ve eski moda oyunların, desenli arayüzlerinin altında inanılmaz teknik sırları nasıl gizleyebileceğinin harika bir örneği. Tarihin en ünlü oyunu olabilir, ancak otuz yılı ve sayısız oyun süresi, tüm inceliklerini sıradan oyuncuya henüz açıklamadı. Kosmic gibi bilgili insanların Nintendo’nun tüm zamanların en iyi video oyunlarından birini nasıl geliştirdiğine dair bu eğlenceli ve bilgilendirici dersleri vermek için burada olduğu için çok şanslıyız.

READ  İzleyin: Nintendo Direct Mini: İş Ortağı Vitrini