Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Super Mario Bros. Filmleri aile gişesini geri getiriyor

Super Mario Bros. Filmleri aile gişesini geri getiriyor

Sinema salonları, kısmen, bir zamanlar güvenilir olan aile seyircisinin ortalıktan kaybolması nedeniyle, pandemiden kurtulmak için mücadele etti. Geçen yıl, aile filmleri – büyük ölçüde animasyon filmler – dünya çapındaki bilet satışlarının yüzde 17’sini, yani 2019’dakinin yaklaşık yarısını oluşturuyordu.

Ancak hafta sonu Super Mario Bros. filmi çıktı. Geniş çapta Universal Pictures ailelerinden gelen film, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki sinemalarda tahmini 146.4 milyon $ hasılat elde etti ve Çarşamba günü vizyona girdiğinden bu yana toplam 204.6 milyon $ hasılat elde etti. PG dereceli film, Illumination Entertainment ve Nintendo’ya yaklaşık 100 milyon dolara mal oldu.

“Süper Mario Kardeşler Filmi.” Mantar Krallığı olarak bilinen büyülü ve hain bir diyarda yola çıkan Brooklyn tesisatçıları hakkında, yurtdışında fazladan 173 milyon dolar topladı – sonuç olarak “” adlı bir Hollywood ticaret haber sitesi.Çılgın çekül“Hızlı ve Öfkeli” ve “Jurassic World” gibi mega Universal serilerinin sonuçlarıyla aynı seviyede olduğuna dikkat çekti.

Aile filmleri bir geri dönüş yapıyor mu ki Hollywood onları bir kez daha nispeten kesin şeyler olarak sayabilir?

Stüdyo yöneticileri ve sinema salonu sahipleri, hafta sonu boyunca “Evet!”

Universal’in yurt içi sinema dağıtım başkanı Jim Orr Pazar günü “Bu olağanüstü bir durum” dedi. “Hafta sonu ilerledikçe sayılar artmaya ve büyümeye devam etti.”

Gişe analistleri daha temkinliydi. dedi W.L.L.’nin film danışmanı David A. Gross Gişe otoritesi. Disney’in sinemalarda gösterdiği son beş animasyon filmi, bilet satışlarında hayal kırıklığı yarattı. (Bunlar şunları içerir:garip dünyave geçen yıl “Lightyear” ve pandemiden etkilenen yıl olan 2021’de “Encanto”, “Raya and the Last Dragon” ve “Ron’s Gone Wrong”.)

Bay Gross bir e-postada “Aile filmleri hakkında hala bazı cevaplanmamış sorular var” dedi. Disney’in yakında çıkacak iki animasyon filmi var:ırkçı“Haziran ayında, sakinleri ateş, su, toprak ve havadan oluşan bir dünyada geçiyor; ve”diliyorKüçük bir kız ve gökten düşen bir yıldız hakkında bir müzikalin prömiyeri Kasım ayında yapılacak.

READ  Michael Keaton ve Tim Burton yeni bir fragman yayınladı

Çocukları sinemaya götürmek pahalı olabilir – New York’ta dört kişilik bir aile için 110 dolara kadar ve bu patlamış mısır (küçük olan için 9,29 dolar) veya bir meşrubat (7 dolar) olmadan. Aileler, salgın sırasında Disney’in “Luca”, “Turning Red” ve “Soul” gibi Pixar filmlerinin sinemaları tamamen atlayarak yayın hizmetinde prömiyerini yapmasıyla evde yeni animasyon filmleri izlemeye de alıştı. Akış hizmetinin filmleri “ücretsizdir” veya zaten bir Disney+ abonesi olan herkese öyle görünebilir (temel sürüm için ayda 8 ABD doları).

Kuzey Amerika’daki hafta sonu için Super Mario Bros. Film kolayca birinci sırada yer aldı. İkincilik, “John Wick: Chapter 4” (Lionsgate) ve “Dungeons & Dragons: Honor” ile bir parça finalist oldu. Thieves (Paramount) ve Air’in (Amazon) her birinin yaklaşık 14 milyon dolar hasılat yaptığı tahmin ediliyor. dolar.

Ben Affleck’in “Air” filmi, Çarşamba gününden bu yana 3.500 yerli sinema ekranında yaklaşık 20 milyon dolar topladı ve Mr. Gross bunun “mükemmel” olduğunu söyledi. Nike’ın 1980’lerde genç Michael Jordan’ı zor durumdaki basketbol markasına çekme çabalarını anlatan “Air” adlı spor dizisinin bilet satışlarından yaklaşık 5.4 milyon dolar elde etme eğiliminde olduğunu kaydetti.

“Air” için katılım, Amazon’un iyi incelenmiş filmi, şirketin Prime video akış hizmetinde kullanıma sunulmadan önce en az bir ay boyunca özel olarak gösterileceği sinemalarda yayınlama kararını doğruladı. Amazon için sinema gösterimi bir kaybetme serisidir – Prime Video’nun filmlerinin büyük ekranlarda izlenmesini isteyen en iyi yetenekler için rekabet etmesinin bir yolu. Analistler, Amazon’un “Air” hakları için 130 milyon dolar ödediğini ve pazarlama için ek 50 milyon dolar harcadığını tahmin ediyor.

Air, Bay Affleck, Matt Damon ve Redbird Capital tarafından kurulan yapım şirketi Artists Equity’nin yapımcılığını üstlendiği ilk filmdir.

READ  Ash By Elegance (diğer adıyla Dana Brooke) WWE NXT'ye dönüşüne tepki gösterdi

Ama hafta sonu “The Super Mario Bros. Movie”ye aitti. Belirli demografik özellikler arasında, film kültürel bir olay ya da Bay Gross’un “hareket halindeki sinemanın aciliyeti” dediği şey gibi görünüyordu. Bu bir tesadüf değildi: Universal’in televizyonda yayınlanan spor etkinliklerindeki (March Madness, NFL Şampiyonluk Oyunları, NBA All-Star Maçı, Super Bowl) pazarlamacılar promosyonlarla dolup taştı ve “The Tonight Show”da filmin seslendirme sanatçılarının ( Chris Pratt, Anya Taylor-Joy, Keegan Michael Key) Mario’nun şarkısını seslendirdi.

Dünyanın dört bir yanındaki evrensel tema parkları yangını körüklemeye yardımcı oldu. Universal Studios Hollywood kısa süre önce Brothers Mario’nun yer aldığı peluş temalı bir genişleme olan Super Nintendo World’ü açtı. Yerçekimi bir Ses çıkararak başarılı oldu17 Şubat’taki açılışından bu yana erken giriş biletleri günlük tükendi.

Comscore kıdemli analisti Paul Dergarabedian, “Super Mario Bros. filmi” dedi. “Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı”nı (2016) temizleyerek devam filmi olmayan bir animasyon filmi için şimdiye kadarki en büyük açılışı ve bir animasyon filmi için en büyük ikinci açılışı sağladı. “İnanılmaz Aile 2” (Disney-Pixar), 2018’in ilk üç gününde 183 milyon dolar toplayarak birinci sırada yer alıyor.

Universal, başkanı Donna Langley’in önderliğinde kendisini bir animasyon süper gücüne dönüştürdü. İki animasyon fabrikasını yönetiyor: Chris Meledandri (“Despicable Me”, “Ice Age”) tarafından kurulan Illumination ve DreamWorks AnimasyonuAralık ayında bilet satışlarında 12,4 milyon dolara ulaşan ve sonunda dünya çapında 480 milyon dolar toplayan Oscar adayı bir devam filmi olan Çizmeli Kedi: Son Dilek’i doğurdu. Universal’ın yaklaşan animasyon filmleri arasında, Haziran ayında sinemalarda gösterime girecek olan, R dereceli bir köpek komedisi olan “Strays” yer alıyor. Stüdyo ayrıca Shrek serisinin yeniden başlatılması üzerinde çalışıyor.

READ  Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis'in mirasını özetliyor - Son tarih

“Süper Mario Bros.” karışık negatif. Ancak filme CinemaScore çıkış anketlerinde A veren bilet alıcıları arasındaki ani başarısı, Hollywood’daki yeni bir trende katkıda bulunuyor: Görünüşe göre, köklü, evrensel olarak çekici fikri mülkiyet arayışındaki stüdyolar, sonunda şifreyi kırdı. video oyunlarını büyük ekrana uyarlamak.

Film endüstrisinin bu türle çalkantılı tarihi, 30 yıl önce, ilk video oyunu tabanlı film olan “Super Mario Bros.”un bir şöhretler salonu haline gelmesiyle başladı. Son yıllarda stüdyolar oyun uyarlamalarına yeni yeni aşık oldular ve bunun sonucunda “Sonic the Hedgehog” (Paramount) ve “Pokémon Detective Pikachu” (Warner Bros.) gibi hitler çıktı. TV’de “The Last of Us” (HBO) ve “The Witcher” (Netflix), oyunlardan uyarlanan hit filmler.

Dünya çapındaki dağıtım başkanı Bay Orr, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 3.343 sinemada oynayan “The Super Mario Bros. Movie”nin nostaljiden yararlandığını kaydetti. Nintendo, 1980’lerde Mario Bros oyunlarını tanıttı. Hafta sonu izleyicilerinin yaklaşık yüzde 26’sı 35 yaşın üzerindeydi.

Bay Orr, “Illumination ve Nintendo, hayranların seveceği bir film yapmak için bir araya geldi” dedi. “İnsanlar dışarı çıkıp onlarca yıldır tanıdıkları bu karakterlerin tadını sonuna kadar çıkarmak istedi.”