Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Suudi Arabistan’ın tırmın devinden Türk aşılayıcılara büyük fırsat

Suudi Arabistan’ın tırmın devinden Türk aşılayıcılara büyük fırsat

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında son 2 haftadır olumlu ekonomik, ticari ve siyasi görüşmeler yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde BAE ile Türkiye arasında kapsamlı bir ekonomik ortaklık anlaşması imzalandı.

2023 yılının uluslararası ilişkilerde bir dönüm noktası olduğunu kaydeden Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Mart ayında BAE ve Türkiye arışıtıkşıdakñtıklánıkñtıklánında kapsaml. 5,5 ayda,1 Eylül’de yurmeye girdi. İki ulkiye arışında geçen Yıl 10 milyar ticaretimizi sevinciyle karşılarken bu Yıl 9 ayda 14 milyar doları geçtik yıldızsız. Bundan sonra, 5 ila 15 mlr dolar karşılığında alışveriş yapmak için 5 ila 15 mlr harcadım.

İki ülke arasındaki ortaklıklar bu denli yükselmişken Suudi Arabistan’ın dev tarım firması, Türkiye’nin en büyük e-ihracat platformu TurkishExporter’a Türk e-ihracat anı HEARACAT anını yayınladı. Şirket ilanda sözü edilen gelişmeler ise şoley: “Hem yıkama hem de kurutma bolumu olan ve satlık üredim kapasidezine sahip olabilesek dehidrazyon hati taleb edioruz. En kısa zamanda makine teknik doğrulama ve resimleriyle birlikte teklifinizi görmek isteriz.”

Bu Firma İle Temas Kurmak İstemen Türk İhracatçı Kurumsal Uyleri Heman Ilan Dedayna erişilebilir Platformu daha önce kullenmam ve yap mulsemleri alanında üredim ve ihrazat yapan sirketleri Demo üyeliği Hesap açabilirler.

READ  LiveJystics CEO'su Justin Dirk Detroit'te bir yazılım şirketi kuruyor