Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Taekwondo sporcuları, 2020’de sınırların kapanmasından sonra seyahat eden ilk Kuzey Koreli grup gibi görünüyor.

Taekwondo sporcuları, 2020’de sınırların kapanmasından sonra seyahat eden ilk Kuzey Koreli grup gibi görünüyor.

Kuzey Koreli tekvando sporcuları ve yetkilileri, ülkenin Covid-19 salgınının başlangıcında 2020’nin başlarında sınırlarını kapatmasından bu yana ülkenin yurt dışına seyahat eden ilk delegasyonu olan Cuma sabahı Pekin’den geçiyorlardı.

Pekin’in uluslararası havaalanının giden yolcu salonunda, arkasında ‘Tekvando’ yazılı ve önünde Kuzey Kore bayrağı bulunan beyaz eşofmanlar giymiş yaklaşık 80 erkek ve kadından oluşan bir grup check-in yapıyor ve gümrükten geçiyordu. Çarşamba veya Perşembe günü geldikleri söyleniyor.

Japon ve Güney Kore medyasına göre, grubun Uluslararası Taekwon-Do Federasyonu Dünya Şampiyonasında yarışmak için Air Astana uçuşuyla Kazakistan’a uçması bekleniyordu. Yarışma 30 Ağustos’a kadar Astana’da yapılacak.

Kuzey Kore, Pyongyang’ın Covid-19’un yayılmasını önlemek için ulusal sınırlarını kapattığı en iyi zamanlarda hava bağlantılarına sahiptir. Ülkedeki 26 milyon insanın çoğunun aşı olmaması, temel sağlık hizmetlerinden yoksun olması ve dış dünyayla bilgi paylaşmasının yasaklanması nedeniyle Kuzey Korelilerin hastalıktan ne kadar etkilendiği bilinmiyor.

Eylül 2022’de Kuzey Kore, en büyük ticaret ortağı ve ekonomik boru hattı olan Çin ile yük demiryolu hizmetine yeniden başladı.

Perşembe günü, Güney Kore casus teşkilatı milletvekillerine Kuzey Kore’nin zor durumdaki ekonomisini canlandırma çabalarının bir parçası olarak sınırlarını kademeli olarak daha fazla açmaya hazırlandığını söyledi.

Güney Kore Ulusal İstihbarat Servisi, milletvekillerine Kuzey Kore ekonomisinin 2020-2022’de her yıl küçüldüğünü ve gayri safi yurtiçi hasılasının geçen yıl 2016’ya göre %12 daha düşük olduğunu söyledi. Sunuma katılanlar.

Gezi, BM insan hakları sorumlusu Volker Dürk’ün 2017’den beri BM Güvenlik Konseyi’nin Kuzey Kore insan hakları konulu ilk açık toplantısında ülkenin baskısını tırmandırdığını ve insanların çok çaresiz hale geldiğini söylemesiyle devam etti. Ekonomik koşulların bozulması açlığa yol açar.

Türk, Kuzey Kore’nin kısıtlamalarının daha kapsamlı olduğunu, muhafızların sınıra yaklaşan herhangi bir yetkisiz kişiyi vurma yetkisine sahip olduğunu ve BM personeli de dahil olmak üzere neredeyse tüm yabancıların ülkeye giriş yasağının devam ettiğini söyledi.

READ  Büyük bir hit - manyetik medya

(Sorumluluk Reddi: Bu hikaye, ortak kullanılan bir beslemeden otomatik olarak oluşturulmuştur; yalnızca resim ve başlık, www.republicworld.com tarafından elden geçirilmiş olabilir)