Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tai Lo, Kawhi Leonard’ın sakatlığının ‘ciddi şekilde söndüğünü’ söyledi

Tai Lo, Kawhi Leonard’ın sakatlığının ‘ciddi şekilde söndüğünü’ söyledi

Ohm Young MisukESPN personel yazarıokumak için 4 dakika

Tae Lo, Kawhi’nin sakatlığını bir ‘kasılma’ olarak tanımlıyor

Ty Lue, Kawhi Leonard’ın dizinden sakatlanarak 3. maçı kaçıracağını öğrenince tepkisini paylaşıyor.

Los Angeles’ta – içinde Los Angeles Clippers, Phoenix Suns’ı yenebileceklerine inanmaktan, yedi maçın en iyisi serisinin bir noktasında Kawhi Leonard’ı geri getirip getiremeyeceklerini merak etmeye başladı.

Clippers’ın basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank’e göre Leonard, Clippers’ın 1. Oyunu kazanması ve 2. Oyunu kaybetmesinin sonunda ağırlaşan sağ diz burkulması nedeniyle 3. Maçtan önce elendi.

Bir kaynak ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye verdiği demeçte, Leonard’ın sakatlığının geçen sezon onu kenara iten yırtılmış sağ ön çapraz bağ yaralanmasıyla ilgili olmadığını söyledi.

Leonard ve Paul George (sağ diz) kenarda dururken, Clippers Perşembe gecesi ilk tur serisinde 129-124 yenilip 2-1 yenilmeden önce bir mücadele verdi. Devin Booker 45 sayı, Kevin Durant 28 sayı, 6 ribaund ve 5 asistle Clippers’ı yaktı.

Leonard günlük olarak izlenecek ve değerlendirilecektir. Clippers’ın Cumartesi günü 12:30’da 4. Maç için PT Tahmini’nden önce hızlı bir geri dönüş yapmasıyla birlikte, gün be gün kabul ediliyor.

Frank, üçüncü maçtan önce “Semptomlar ikinci maçtan sonra kötüleşti” dedi. “Tabii rahat olmazsak [Leonard] oynamak [in Game 2], sahip olamayacağız. Ancak maçtan sonra işler düzelmedi. Daha da kötüleştiler. Bu yüzden onu ekarte edeceğiz ve günden güne ele alacağız.”

Clippers koçu Tai Lo, Phoenix’i 1. maçta mağlup ettikten sonra takımının seriyi kazanabileceklerine inandığını söyledi. Leonard zaman zaman durdurulamazdı, ilk iki maçında sahadan %54,5 şut çekerken ortalama 34,5 sayı, 6,5 ribaund, 6,0 asist ve 2,0 top çalma ile yıldız itibarına katkıda bulundu.

Ancak Lu, Leonard’ın dizindeki sakatlığı Çarşamba gecesi öğrendiğini ve Perşembe sabahı çatışmadan önce Leonard’ın müsait olmayacağı konusunda bilgilendirildiğini söyledi.

Perşembe günü Clippers’ı kaybettikten sonra Lee, “Çok kötü küçülüyor,” dedi. “Bence bu daha çok Kohie için, çünkü ACL’sinden çıkan bir adamınız var, hiçbir rehabilitasyon seansını kaçırmadı, iyi besleniyor, temiz besleniyor, vücudu için elinden gelen her şeyi yapıyor, elde etmek için çok çalışıyor. o noktaya kadar. Ve sonra buna benzer bir şey oluyor.”

“Yani yaptığı onca işe rağmen onun için zor. Onun için üzülüyorum.”

Ancak kaynaklar Wojnarowski’ye maç başlamadan önce Clippers’ta zaten George’un olmadığını ve muhtemelen ilk turda elenecek olan George’un olmadığını söyledi.

Frank, Leonard’ın yaralanmasının, George’un 21 Mart’ta aldığı yaradan kurtulmasını hızlandırmayacağını söyledi.

Frank, sahada antrenman yapan ve şut atan George için “İlerleme kaydetti,” dedi. “Ancak iyileşme süresi değişmedi çünkü Kawhi bu gece yok. Her gün elinden gelenin en iyisini yapmaya ve ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Yani her gün.”

Leonard olmadan, Norman Powell 42 sayı atarak Booker’a ayak uydurmaya çalıştı. Russell Westbrook 30 sayı, 12 asist, 8 ribaund ve 3 ribauntla oynadı, ancak altı top kaybından sorumlu tuttu.

Clippers için işleri daha da zorlaştıran şey, Clippers’ın 25 denemesine kıyasla Suns’ın 46 kez çizgiye gitmesiydi.

Westbrook, Phoenix’te iki baskın performans sergiledikten sonra Leonard’ın oynayamaması konusunda kendisini kötü hissettiğini söyledi. Leonard, Phoenix’i 1. maçta 115-110 yendikleri maçta 42 dakika oynadı ve 38 sayı, 5 ribaund ve 5 asistle oynadı.

Galibiyetteki ağır dakikaları sorulduğunda Lee, Clippers’ın tüm sezon boyunca Leonard’ın dakikaları ve iş yükü üzerinde tam da bu nedenle dikkatli bir şekilde çalıştığını söyledi ve “bunun için biriktirdiğimiz şey” olduğunu söyledi. Leonard, normal sezonun son iki setine kadar arka arkaya en az bir maça çıktı.

Leonard 39 dakika süre aldı ve 31 sayı, 8 ribaund ve 7 asistle Suns’ın Salı günü 123-109 kazandığı 2. maçta.

Westbrook, “Sadece onun için üzülüyorum. “Muhtemelen bir süredir en iyi basketbolunu oynuyor ve dürüst olmak gerekirse muhtemelen dünyanın en iyisi. Bu onun için zihinsel olarak kötü.”

“Ama onu etrafta görmek güzeldi. [at Game 3] Ve yedek kulübesinde bizimle bağlantı kurun. Nasıl hissettiğini görmeyi ve sırada ne olduğunu görmeyi umuyoruz. Geri gelmezse, o zaman birbirimize sarılmalı, birbirimizi desteklemeli ve bir şeyleri gerçekleştirmenin yollarını bulmalıyız. Bu bir zincir. ilk dörde. Cumartesi öğleden sonra hazırlanın.”

READ  Johnston: Coyotes oyuncuları potansiyel transfer yaklaştıkça 'zihinsel savaş' ve belirsizlikle karşı karşıya kalıyor