Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Harden oyundan atıldı ama Embiid, Nets’in kasık bölgesi şutları için atılmadı.

NEW YORK (AP) — James Harden, bir Nets oyuncusunun kasık bölgesine savrulduğunda doğrudan temas kurdu. Joel Embiid’in vuruşu daha güvenli bir yerde başka bir oyuncuya düştü.

Perşembe gecesi Philadelphia’nın 102-97 3. Maç galibiyetinde Harden’ın kovulmasının ve Embiid’in kovulmasının nedeni bu..

Harden, Royce O’Neal tarafından sıkı bir şekilde savunulurken top sürme yapıyordu. Kolunu savurdu ve O’Neill’a vurdu. kim acı mahkemesine düştü. Hakemler oyunu gözden geçirdiler ve O’Neal’in nereye vurduğuna dair kanıt gördükten sonra Harden’ı apaçık 2 faul, otomatik atış için çağırdılar.

Ekip şefi Tony Brothers, “Doğrudan kasıktaki temas noktasına göre, aşırı hız ve emisyona yükseldi” dedi.

İki çeyrek önce, 76ers aynı cezayı Embiid’e vermediği için şanslı olabilirdi.

Bacağını tekmeledi Ağ ortası uyluk Nick Claxtonkulağa Hardin’inkinden daha kötü gelen ama daha az korkunç bir 1 verilen oyun.

Claxton az önce sırılsıklam olmuştu ve Embiid ona faul yaptıktan sonra sahaya indi. Claxton daha sonra yavaşça Embiid’in üzerinden tırmandı ve o da her iki takımın oyuncuları da içeri girmeden önce incik kemiğini Claxton’ın bacak bölgesine tekmeledi.

Bir videoyu inceledikten sonra Embiid bariz bir hata aldı 1.

Embiid ilk başta oyunu hatırlayamadığı konusunda şaka yaptı, ancak olay olduktan sonra daha fazla tartışmaya karışamayacağını bildiğini söyledi.

Embiid, “Tüm maç boyunca ne yaptıklarını görebiliyordunuz, sadece üzerime gelmeye çalışıyorlardı,” dedi. “Özellikle ilkinden sonra çok değerliyim.

“Bu işlere girmek için çok değerli olduğumu yeni anladım.”

Nets taraftarları, kararın ardından yuhalandı ve iki kez gol atan şampiyonun atılmamasına kızdı. Draymond Green, Golden State’ten kovuldu Warriors serisinin 2. Maçından ve ardından Kings pivotu Domantas Sabonis’i ezdikten sonra Sacramento’ya karşı 3. Maç için askıya alındı.

READ  First Call: Philadelphia'nın Steelers'ın Isaac Somalo'yu imzalamasına tepkisi; Seahawks'ın Devin Bosh'u imzalamasına övgüde bulundu.

Brothers, “Temas gereksiz görüldü ve bacakla temas noktasına göre aşırı bir düzeye çıkmadı” dedi.

Nets koçu Jacque Vaugh, Embiid’in kovulmadığına inanamadı.

Vaughn, “Kariyerimde daha önce hiç gördüğümü sanmıyorum,” dedi, “bir adamın birini kasten hiçbirimizin tekmelenmek istemediği bir alana veya bölgeye doğru tekmelemesi ve oynamaya devam etmesi.” . “Bunu daha önce hiç görmemiştim. Bir oyunda bir erkek hâlâ oynayabilir. Kasıtlı.”

Claxton, Embiid’i atladığı için teknik faul aldı ve dördüncü çeyrekte ikinci bir teknik yakalayınca oyundan atıldı.

___

AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA ve https://twitter.com/AP_Sports