Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tamam Google, bana bir Coca-Cola getir: Gazoz getiren robotların dev yapay zeka demoları

Tamam Google, bana bir Coca-Cola getir: Gazoz getiren robotların dev yapay zeka demoları

MOUNTAIN VIEW, Kaliforniya, 16 Ağustos (Reuters) – Alphabet Inc’s (GOOGL.O) Google, çalışanlarının mola odalarından alkolsüz içecekleri ve cipsleri kolaylıkla getirmesine yardımcı olmak için fiziksel botların gözleri ve kolları ile sanal sohbet botlarının bilgi ve konuşma becerilerini birleştiriyor.

Geçen hafta gazetecilere gösterilen mekanik garsonlar, vakumlama veya ayakta durma gibi bireysel, organize görevleri yerine getirenler gibi kontrolü kolay çok amaçlı robotların yolunu açan yapay zekada bir atılımı temsil ediyor.

Google botları satışa hazır değil. Birkaç düzine basit işlem gerçekleştirirler ve şirket henüz bunları tüketicilerin aşina olduğu “Tamam, Google” arama özelliğine dahil etmemiştir.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Google, sorumlu bir şekilde gelişmeye çalıştığını söylese de, botların izleme makinelerine dönüşmesi veya Meta Platforms Inc. (META.O) Diğerleri son yıllarda acı çekti.

Microsoft şirketi (MSFT.O) ve Amazon.com Inc. (AMZN.O) Robotik üzerine karşılaştırılabilir araştırmalar yürütüyorlar.

Google’da robotik araştırma kıdemli direktörü Vincent Vanhoek, “Doğrudan ticari etkiyi gerçekten anlamamız biraz zaman alacak” dedi.

Sızıntıyı temizlemeye yardım etmesi istendiğinde, Google botu süngeri kapmanın, ortalığı karıştıran bir özürden daha mantıklı, eyleme geçirilebilir bir yanıt olduğunu fark eder.

Robotlar sözlü komutları doğal olarak yorumlar, olası eylemleri yeteneklerine göre tartar ve siparişi yerine getirmek için daha küçük adımlar planlar.

Dizi, dünyayı Wikipedia’dan, sosyal medyadan ve diğer web sayfalarından alan dil teknolojisini botlara aşılayarak mümkün hale geldi. Google, benzer yapay zekanın chatbotların veya sanal asistanların temelini oluşturduğunu ancak daha önce botlara büyük ölçüde uygulanmadığını söyledi.

READ  Zen 4 CCD'ler, daha geniş soğutma sıvısı uyumluluğu için altın kaplama ve ahtapot tarzı IHS'dir

Bir Nisan araştırma makalesinde çabayı açıkladı. Şirketin Salı günkü bloguna göre, yapay zekaya daha karmaşık bir dil eklemek, botların komut başarısını %61’den %74’e çıkardı.

Alphabet’in yan kuruluşu Everyday Robots, şimdilik çalışan atıştırmalarıyla sınırlı kalacak olan robotları tasarlıyor.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Parrish Dave bildiriyor. Düzenleme Kenneth Lee ve Richard Chang

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.