Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tartışmalı yeni iPad Pro reklamı bir LG reklamından ilham almış olabilir

Tartışmalı yeni iPad Pro reklamı bir LG reklamından ilham almış olabilir

Salı günü düzenlenen “Let Loose” etkinliğinde Apple şunları sundu: Yeni iPad Pro M4. Ancak ürün, müzik aletleri, kamera lensleri ve kitaplar gibi nesnelerin hidrolik presle yok edildiğini ve daha sonra her şeyin… Yeni iPad.

Ancak pek çok kişi iPad Pro reklamını beğenmedi ve Apple’ın çok eski bir LG reklamından ilham almış olabileceği ortaya çıktı.

Apple tartışmalı iPad Pro duyurusu için LG’den ilham almış olabilir

Bazı kişilerin fark ettiği gibi Apple’ın iPad Pro için yayınladığı “Crush” reklamı 2008’de çıkan LG cihazına çok benziyor KC910 Renoir’ı tanıtmak için. Akıllı telefon, GPS, Wi-Fi, ivme ölçer ve Dolby Audio desteği gibi birçok yeni özelliğe kavuştu ve bu da LG’yi aynı zamanda nesneleri yok eden ve onları yeni telefonuna dönüştüren bir hidrolik presin gösterildiği bir reklam oluşturmaya yöneltti.

Tesadüfi olsun ya da olmasın Apple, yaklaşık 16 yıl sonra iPad Pro reklamında da aynı metni ve estetiği kullandı. “Apple’ın büyük reklam bütçesiyle LG’nin 2008’deki fikrini kopyalamış gibi görünmesi beni şok etti. Daha yaratıcı bir şey bulacaklarını düşünürdünüz” dedi. Andy Cheng konular hakkında.

beğenmek 9’dan 5Mac’e Bu sabah bildirildiği üzere Hugh Grant ve Asif Kapadia gibi birçok Hollywood ismi, yeni iPad Pro reklamını “insan deneyiminin yok edilmesini” teşvik ettiği için eleştirdi. İnsanlar “neden bu reklamın iyi bir fikir olduğunu düşünsün ki?” diye sordular ve şirketi yazarların, yapımcıların, film yapımcılarının ve yaratıcıların çalışmalarını küçümsemekle suçladılar.

Apple daha sonra iPad Pro reklamı için özür diledi ve yaratıcılığa değer verdiğini söyledi. Şirket, videoda “hedefi kaçırdığını” itiraf etti. Reklam hâlâ çevrimiçi olarak yayınlansa da şirket, reklamın televizyonda yayınlanmayacağını söyledi.

LG ve Apple reklamlarını aşağıdan izleyebilirsiniz:

READ  Metal Gear Solid: Master Collection'ın bir sonraki güncellemesi Ocak 2024'te "erken" çıkacak

Ayrıca okuyun

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.