Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tatler dergisinin yayınladığı Galler Prensesi Catherine’in fotoğrafı tartışmalara yol açtı

Tatler dergisinin yayınladığı Galler Prensesi Catherine’in fotoğrafı tartışmalara yol açtıCNN

catherine’in yeni fotoğrafı, Galler prensesi Bazı kraliyet hayranlarının eseri gelecekteki İngiliz kraliçesini tasvir ettiği için eleştirmesiyle, internette tartışmalara yol açtı.

İngiliz-Zambiyalı sanatçı Hannah Ozor’un tablosu Tatler dergisinin Temmuz sayısının kapağında yer aldı. Perşembe günü CNN’e gönderilen yayından yapılan açıklamaya göre, bu ödül, prensesin “gücünü ve onurunu” onurlandırmayı amaçlıyor.

Catherine’in Kral III. Charles’ın saltanatının ilk devlet ziyafetinde göründüğünü tasvir eden resimde Ozor, eseri yaratırken prensesin resimlerini incelediğini söyledi.

“Bakıcıyla şahsen tanışamadığınız zaman, bulabileceğiniz her şeye bakmanız ve farklı görüntülerde ortaya çıkan incelikli insani anları bir araya getirmeniz gerekir: Belirli bir duruşları veya başlarını veya ellerini tutma şekilleri var mı? tekrarlayan bir jestleri var” dedi.

Yui Mok/Reuters

Galler Prensesi, 21 Kasım 2023’teki eyalet ziyafetinde fotoğraflandı.

Ozor ayrıca Kate’in kanser teşhisini duyuran son videosunun çalışmaya bilgi verdiğini de açıkladı.

Açıklamada, “Tüm fotoğraflarım onun hakkında bulabildiğim her şeye dayanan karakter katmanlarından oluşuyor” dedi.

Ancak prensesin tasvirini herkes beğenmedi.

Tatler’ın X hakkındaki bir gönderisinin altındaki yorumlardan biri, “Bu berbat bir şekilde, sanatçının prensesin hayranı olduğundan emin değilim – kötü bir GCSE projesine benziyor” dedi.

Bir başkası, “Bu, Galler Prensesi’ne benzemiyor. Çok korkunç, çok saygısız” diye yazdı.

Tatler

Sanatçı Hannah Ozor.

Bir diğeri şöyle dedi: “Güç ve haysiyet duygusuna katılıyorum, ancak fotoğrafın Galler Prensesi ile hiçbir benzerliği yok.”

Ancak bazıları tabloyu övdü ve bazıları tabloyu “güzel” olarak nitelendirdi.

Başka bir yorumcu, “Bunu beğenen tek kişi ben miyim? Bu bir fotoğraf değil, sanat” diye yazdı.

Tabloyla etkileşime girenler yalnızca sosyal medya kullanıcıları olmadı.

İngiliz gazetesi The Daily Telegraph’ın baş sanat eleştirmeni Alistair Sook, Bir makalede şöyle dedi Tablonun “dayanılmaz derecede zayıf” olduğu ve “konusuyla hiçbir benzerlik göstermediği”.

READ  NBC, 57 yıllık ücretsiz TV yayınının ardından Days of Our Lives'ı Peacock Wall'un arkasına taşıyor

“Yaşayan hafızada bundan daha düz, daha cansız bir kraliyet imajı var mıydı?” Sok yazdı. “Lego benzeri bir kask ve düzenlenmemiş monoton kahverengi saçların altında, bu Galler Prensesi, bir düğün pastasının üzerindeki bir heykelciğin karizmasına sahip.”

The Times of London’ın kraliyet editörü Kate Mansi de olumlu rakamlardan biri değildi.

“Bu konuda ne diyeceğimi pek bilmiyorum ama…” diye yazdı X’e.

Tepki, Kral III. Charles’ın taç giyme töreninden bu yana bu ayın başlarında açıklanan ilk resmi portresine ilişkin benzer tartışmaların ardından geldi.

İngiliz sanatçı Jonathan Yeo’nun 2,5 x 6,5 metrelik tablosu, kralı Galli Muhafızlar üniforması giymiş, elinde kılıçla, onu neredeyse bütünüyle yutacakmış gibi görünen ateşli kırmızı bir arka plan üzerinde tasvir ediyor; inmek. Omzu.

Kralın görüntüden memnun olduğu söylenirken, bazıları parlak kırmızı fırça darbelerini eleştirdi ve bir kişi bunu “korku filmi posterine” benzetti.