Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Teknoloji Şirketleri İçin Yeni Yıl Kararı: CAPTCHA'larla üstesinden gelin

Teknoloji Şirketleri İçin Yeni Yıl Kararı: CAPTCHA'larla üstesinden gelin

Yapboz parçaları olan zararsız olanlardan bahsetmiyorum. Şekilleri eşleştirmekten veya döndürmekten bahsetmiyorum bile. Özellikle çılgın resim ızgarasından bahsediyorum; Google'ın reCAPTCHA sisteminden aşina olabileceğiniz türden şeyler. Bunların neden var olduğuna veya alternatif oluşturma çabalarına ölçülü bir bakış arıyorsanız, Git bunu oku. Bu önlemi hissetmiyorum, ancak CAPTCHA'nın botları durdurmak için var olduğunu ve bu konuda iyi bir iş çıkardığını dehşetle belirteceğim.

Nasıl hissettiğimi biliyor musun? huysuz.

İkili bir film için bilet almaya çalışıyordum Bıçak Sırtı Ve RobocopSiz bunu yaparken kredi kartı bilgilerimi girdikten sonra karanlık hayalet ortaya çıktı. CAPTCHA. Tek bir sinir bozucu trafik görüntü ağını çözmek zorunda kalmadım. Üçünü çözmem gerekiyordu.

Bakın, bu şeylerle nasıl başa çıkılacağına dair epistemolojik sorularım var. Örneğin: Benden bir motosiklet içeren resimlere tıklamamı isterseniz ve ardından bana tüm karelere yayılmış bir motosiklet resmi göstermemi isterseniz, tıklanacak doğru kare sayısı sıfırdır. Çünkü her kutu yalnızca parça Bir motosikletten. Benden istediği bu değildi!

İşler kötüye gidiyor. Bazen benden otobüs seçmem isteniyor ve kutulardan birinde otobüs ya da tren olabilecek garip, bulanık bir görüntü var, ancak onu tanımlayabilmem için yeterli bağlam yok. “Bilmiyorum” seçeneği var mı? tabii ki hayır. Ve görmeyle ilgili bir sorunum bile yok ki bu da tüm bu deneyimi daha da kötüleştirir sanırım Çok daha kötü.

Bu deneyimin her okuyucuya tanıdık geldiğinden eminim kenar. Yıllar geçtikçe buna benzer iç karartıcı yazılar okumuş olabilirsiniz. Birini doldurmak zorunda kaldığında işler yeterince kötüydü. Ancak son zamanlarda bir şey satın almaya çalışırken, hatta bir e-posta listesine kaydolmaya çalışırken Birinin bana pazarlama yapmasına izin vermek – Üçünü doldurmam gerekiyordu. üç! Neden! Neden! Neden!

READ  Pixel 8 işlemciden ne bekliyorsunuz?

2024 yılına kadar geldik. Teknoloji sektörünün inovasyona odaklanması gerekmiyor mu?

İşte teknoloji sektörünün Yeni Yıl kararı: Bu şeyi öldürün. Ondan kurtulmak. Robot olmadığımı belirlemenin başka bir yolunu bul. Bir daha asla lanet bir motosiklete tıklamak istemiyorum.