Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tensor G5’in geliştirilmesi TSMC’de Pixel 10 için ilerliyor

Tensor G5’in geliştirilmesi TSMC’de Pixel 10 için ilerliyor

Temmuz 2023’te Google’ın Tensor G5 için Samsung’tan TSMC’ye geçtiği kesin olarak bildirildi ve bugünkü ek onay, Pixel 10’a yönelik çalışmaların devam ettiğini gösteriyor.

bilgi Geçen yılki raporlar, Google’ın ilk olarak “tamamen özelleştirilmiş ilk çipini” 2024’te elde etmeye çalıştığından bahsetmişti. “Redondo” çipi için son tarihler, özellikler kesildikten sonra bile kaçırıldı ve odak noktası 2025’e ve çip için kod adları olan “Laguna”ya kaydırıldı. . Plaj temalı.

‘Tensor G5’ olarak adlandırılan sistemin TSMC’nin 3nm üretim sürecine dayandığı ve kalınlığı azaltmak ve güç verimliliğini artırmak için yerleşik Fan-Out teknolojisini kullandığı söyleniyor.

Robot gövdesi Bugün bir ticari veri tabanından TSMC ve InFO_PoP’un doğasını doğrulayan bir duyuru/açıklama paylaştım:

G313-09488-00 IC, SOC, LGA, A0, OTP,V1, InFO POP, NPI-OPEN,CP1/2/3 & FT1/2 & SLT TESTİ, TSMC, 16GB SEC, BGA-1573,1.16MM

Altta ise aa Tüm bunların ne anlama geldiğinin açıklamalı bir dökümü:

Çipin bu erken revizyonunun, Pixel 9 Pro gibi Samsung’un 16 GB RAM’ine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Gemini Nano ve onun yakında çıkacak multimedya yetenekleri gibi cihaz üzerinde oluşturulan yapay zekayı desteklemek için daha fazla RAM gerekiyor.

Tayvan’daki Google’ın ihracatçı, Hindistan’daki Tessolve Semiconductor’ın (çip doğrulama ve test sağlayıcısı) ise ithalatçı olması da ilginç. TSMC gibi, Google da Tayvan’da önemli bir donanım mühendisliği varlığına sahipken, geçen yıl yayınlanan bir raporda Tensor silikon mühendislerinin çoğunluğunun Hindistan’da olduğu belirtildi.


Endüstrinin ilk 3D yonga plakası düzeyindeki yığını olan InFO_PoP, mobil uygulamalar için AP yığınını DRAM ile birleştirmek üzere yüksek RDL ve TIV yoğunluğuna sahiptir. FC_PoP ile karşılaştırıldığında InFO_PoP, organik substrat ve C4 ekstrüzyonunun olmaması nedeniyle daha ince bir profile ve daha iyi elektriksel ve termal performansa sahiptir.

TSMC


Geliştirme planlandığı gibi ilerleseydi, yeni çipler Pixel 9’un yeni tasarım diliyle örtüşerek Google’ın yeni nesil telefonlara sahip olduğu gerçeğini vurgulayacaktı.

READ  Lego'nun yeni Minifigür Fabrikası, kendinizin 12 dolarlık bir minyatürünü yaratmanıza izin veriyor

Bunun yerine Tensor G4’ün hala Samsung tarafından yapılan küçük bir yükseltme olduğu söyleniyor. Bu gecikme, bu yılın telefon serisine bir yıldız işareti koyuyor. Yeni tasarım ve özellikler ilgi çekici olabilir ancak daha iyi bir çip için bir yıl daha beklemek insanların aklında olacak.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.