Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

The Big Ten, Fox, NBC ve CBS ile büyük bir yeni TV anlaşması sunuyor – ancak ESPN değil

The Big Ten, Fox, NBC ve CBS ile büyük bir yeni TV anlaşması sunuyor - ancak ESPN değil
Makale eylemleri yüklenirken yer tutucu

Big Ten, Fox, CBS ve NBC ile, özellikle ESPN olmadan, yılda 1 milyar dolardan fazla olması beklenen çok sayıda medya hakları anlaşmasını sonlandırdı. Big Ten’in yeni anlaşmaları, konferansın USC ve UCLA Pacific-12’yi ekleyeceğini açıklamasından sadece haftalar sonra, konferansı kolej sporlarında en zengin yapacak.

2023’te başlayan ve Perşembe sabahı duyurulan yeni anlaşmalar, konferansa Cumartesi günleri üç kolej futbolu yayın ağına yayılmış NFL benzeri bir program verecek ve her biri için pencereler ayarlanacak – öğlen Fox’ta; 15:30 CBS’de. ve NBC’de prime time. Bu, kırk yıldır ilk kez konferansın ESPN ile resmi bir ortaklığı olmayacak.

eklemeler USC ve UCLA’dan Big Ten’eKonferansa kazançlı Los Angeles televizyon pazarındaki ayak izini verecek olan , multi-milyar dolarlık kolej spor endüstrisi hızla değişen bir ortamda gezinirken anlaşmaların değerini artırdı. 2024 sezonundan itibaren, bir zamanlar Midwest ile eşanlamlı olan Big Ten, New Jersey’den California’ya yayılmış 16 takıma sahip olacak. Bir zamanlar bölgesel çekiciliği nedeniyle ödüllendirilen bir sporda ulusal bir konferanstır.

Big Ten Komiseri Kevin Warren bir röportajda, “Genişlemenin bizim ve hayranlarımız için yaptığı şey, Amerika Birleşik Devletleri’nin boyutunu ve ülkemizin küçülmesini gerçekten azalttı,” dedi, “insanlar bizim filmimizi izleyebileceklerini anladıkça. Takımlar yarışıyor ve okulları sabah, öğlen ve gece ve Kara Cuma gibi ve kıyıdan kıyıya yılın benzersiz zamanlarında yarışıyor.Bu gerçekten heyecan verici olacak.”

Erkek ve kadın basketbolu da dahil olmak üzere diğer Big Ten oyunları Fox (ve FS1), CBS ve NBC, Fox’un yüzde 61’ine sahip olduğu Big Ten Network ve NBC’nin yayın hizmeti Peacock aracılığıyla yayınlanacak. İndirimler 2029-30 sezonu boyunca devam ediyor.

Daha bölünmüş bir medya ortamında bile, ESPN ülkenin baskın spor ağı olmaya devam ediyor. Günlük Konuşmalar grubu, günün spor sohbetlerini yönetir ve Kolej Futbolu Playoff’unun haklarını saklı tutar. On yıllardır ESPN, Big Ten’i ülke çapında televizyona çıkarmada önemli bir faktör olmuştur.

READ  Giants News, 2/25: Brian Dabol, maaş sınırı kurbanları ve daha fazlası

Warren, “Biz kolej atletizminin, özellikle kolej futbolunun önemli bir bileşeniyiz” dedi. “Bence herkes, hepimizin birlikte çalışmasının ve ortak bir sese sahip olmamızın önemli olduğunu anlıyor. Big Ten’de dururken, üniversite atletizminin geleceğini şekillendirmede söz sahibi olacağımızdan eminim. saha dışında.”

Fox ve FS1, konferansın futbol maçlarının büyük bir bölümünü göstermeye devam edecek: 2023’te 24 ila 27 maç ve sonraki yıllarda 30 ila 32 maç.

2023’te CBS yedi futbol maçı yayınlayacak. Ağ, konferansın en iyi oyununun yalnızca CBS tarafından 2024’ten başlayarak 15:30’da yayınlanmasını gerektiren bir sözleşmeyle hala Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bağlı. Şükran Günü’nden sonraki Cuma öğleden sonra olmak üzere, her generalde 14 veya 15 oyun yayınlayın.

Nihai NFL içeriden Adam Shifter olmanın gücü ve tehlikeleri

NBC, her sezon 14 ila 16 futbol maçı yayınlayacak ve ağın başarısını “Sunday Night Football” ile yansıtmak amacıyla “Big Ten Saturday Night” olarak tanımlanan programları sunacak.

Bu üç büyük ağ, Fox ile 2023, 2025, 2027 ve 2029’da oyunu televizyonda yayınlayan Big Ten futbolunu ve diğer yıllarda Marquee etkinliğini yayınlayan CBS (2024 ve 2028) ve NBC (2026) ile yayınlama haklarını paylaşacak.

Fox ayrıca her sezon 45 erkek basketbol maçının haklarına sahiptir ve kadın basketbolu ve Olimpik spor müsabakalarını yayınlayabilir.

CBS, 2023-24’te 9 ila 11 erkek basketbol maçı yayınlayacak, ardından anlaşmanın kalan yıllarında 13’ü konferans oyunu olmak üzere 15 maça çıkacak. Ağ ayrıca hem erkekler hem de kadınlar basketbol turnuvalarının şampiyonluk maçının yanı sıra erkekler yarı final maçlarını da yayınlayacak.

NBC’deki Big Ten sadece futbolu içeriyor, ancak tüketiciler için yayın hizmeti olan Peacock, diğer spor dallarında düzinelerce yarışma yayınlayacak. Platformun sekiz futbol maçı içermesi planlanıyor. Peacock, 2023-24 sezonunda 20 konferans oyunu da dahil olmak üzere 32 erkek basketbol maçı yayınlayacak ve sonraki yıllarda 47 erkek basketbol maçına (32 konferans maçı) çıkacak. Peacocks ayrıca Erkekler Basketbol Konferans Şampiyonalarının açılış akşam maçlarını da yayınlayacak.

READ  Jetler Falcons'a karşı gol atıyor, hızlı puanlar: Marcus Mariota ve Desmond Ryder, Atlanta için yenilgide zor

Peacock, 20 üniversite maçı da dahil olmak üzere 30 kadın basketbol maçı ve Kadınlar Basketbol Konferans Şampiyonası’nın açılış gecesini yayınlayacak. Platform ayrıca yılda 40’a kadar Olimpik spor etkinliğini yayınlayabilir.

BTN, 2023’te 38 ila 41 futbol maçı ve ardından 2024’ten 2029’a kadar 50 maç yayınlayacak. Ağ, en az 126 erkek basketbol maçı ve en az 49 kadın basketbol maçı yayınlayacak. Erkekler Basketbol Konferansı turnuvasında Perşembe günü dört maç ve BTN’de dört çeyrek final maçı gösterilecek. Kadınlar turnuvası için BTN Perşembe günü dört maç, dört çeyrek final maçı ve bir yarı final maçı oynayacak. BTN, Olimpiyat Oyunları programlarının konferans merkezi olmaya devam edecek.

Konferansın 2020’den beri komiseri olan Warren, bu yaz iş için görüşme yaptığından beri Big Ten’i genişletmeyi düşündüğünü söyledi. Bu nedenle, konferans bu yaz UCLA ve UCLA’yı memnuniyetle karşıladığında, kolej spor sahnesindeki şok dalgaları müzakereleri sarsmadı. Genişleme fikrini, sadece belirli okulları değil, ağlarla tartışılan erken dönem ödevlerinde oluşturduğunu söyledi.

Warren, “Biz tarihi bir konferansız” dedi. “Bence insanlar geleneklerimize saygı duyduğumuzdan emin olmaya çalıştığımızı ama aynı zamanda en yeni fikirler için ileri görüşlülük açısından akıllı ve bilge olduğumuzu anlıyorlar.”

Hak ücreti, Big Ten ve televizyon tarihi boyunca izlenebilecek bir gelişme olan kolej spor programlarının kasasını dolduran büyük miktarda parayı göstermektedir. 1996 yılında, Konferans, ESPN ile neredeyse tüm konferans oyunlarını ağa koyan ve türünün ilk örneği olan 10 yıllık, 100 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. 2007’de konferans, Fox ile ortaklaşa Big Ten Ağı’nı, konferansa 20 yılda 2,8 milyar dolar getiren bir anlaşmayla başlattı. Pac-12, ACC ve SEC, Big Ten’i takip etti ve karışık bir başarı ile kendi markalı ağlarını başlattı.

READ  2022 NBA Draft Loto Sonuçları: Magic Land'den İlk Seçim

Big Ten ve SEC, rakip konferans gelirleri açısından çok ileride. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ESPN ile 10 yılda 3 milyar dolar değerinde bir anlaşma imzaladı. Sports Business Journal’a göre2024’te başlayacak en iyi Cumartesi oyunu için. (Bu anlaşmanın diğer kısımları SEC’in medya haklarının değerini her yıl yaklaşık 700 milyon dolara çıkarıyor.)

Big Ten, son yıllarda beklenmedik kazançlar elde eden en yeni spor mülkü olup, hem geleneksel hem de yeni medya şirketlerine canlı sporların değerini bir kez daha kanıtladı. NFL, geçen yıl dört yayın ağı ve Amazon ile on yıl içinde ona yaklaşık 100 milyar dolar ödeyecek bir anlaşma imzaladı. Major League Baseball’un Fox Sports ile yaptığı yeni anlaşma, yılda 5 milyar dolardan fazla değere sahip. Geçen yıl, Premier Lig, NBC ile altı yıl içinde 2,7 milyar dolara yeniden anlaştığında, ABD hak ücretlerinin yıllık değerini iki katına çıkardı. Canlı spor, kablolu müşterilerin korunmasında önemli bir rol oynamaya devam ederken, akış platformları onları yeni aboneler çekmek için kullanmayı umuyor. (Big Ten, Amazon ile de görüştü.)

Warren, kolej sporcu haklarının gelişen dünyasında, yeni anlaşmalardan potansiyel gelir paylaşımı modelleri hakkında oyuncularla konuşmaya açık olduğunu söyledi. “Bütün bu açık konuların yasal bir tartışma için masaya getirilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.