Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

The Blind Side’ın yazarı, Michael O’Hare’in ödemeyi reddettiğini ve Tuohy ailesini savunduğunu söylüyor – Muhtelif

The Blind Side’ın yazarı, Michael O’Hare’in ödemeyi reddettiğini ve Tuohy ailesini savunduğunu söylüyor – Muhtelif

The Blind Side: The Evolution of a Game kitabının yazarı Michael Lewis, Michael O’Hare’in Sean ve Lee Ann Twohy’ye yönelik suçlamalarına yanıt verdi.

“The Blind Side”ın merkezindeki NFL yıldızı O’Hare, Tuohy’lerin kendisine Oscar ödüllü filmden elde edeceği karı reddettiğini ve aslında onu evlat edinmediklerini, bunun yerine çifti korumaları yapması için kandırdıklarını iddia etti.

içinde Washington Post ile röportajLewis, Oher’in tazminat almadığı halde Tuohy’lerin filmden milyonlar kazandığı yönündeki iddiasını yalanladı.

Lewis, “Hollywood stüdyo sistemine herkes kızmalı” dedi. “Michael O’Hare yazarların grevine katılmalı. Hollywood’da muhasebenin çalışma şekli aşırı ama para Towhees’in cebinde değil.”

Lewis, Washington Post’a 20th Century Fox’un The Blind Side’ın hakları için 250.000 dolar ödediğini ve yazarın görünüşe göre Tuohy ailesiyle 50-50 paylaştığını söyledi. Tuohy’ler paylarını Oher de dahil olmak üzere aileleri arasında eşit olarak paylaştıklarını iddia ettiler. Vergiler ve acente ücretlerinden sonra, Lewis gazeteye hikaye seçeneği için yaklaşık 70.000 dolar aldığını söyledi. Ek olarak Lewis, Sandra Bullock, Kenton Aaron, Tim McGraw ve Lily Collins’in de yer aldığı oyuncu kadrosuna filmin net karından bir pay teklif ettiğini söyledi.

Lewis, vergiler ve acente ücretlerinden sonra kendisinin ve Tuohy ailesinin “The Blind Side”dan yaklaşık 350.000 dolar kazandığını söyledi. The Washington Post’a göre, “Lewis, Tuohy ailesinin telif ücretlerini Oher de dahil olmak üzere aile üyeleri arasında paylaşmayı planladığını söyledi, ancak Oher telif çeklerini reddetmeye başladı,” dedi Lewis, Tuohy ailesinin Oher’in hissesini bir bankaya yatırdığına inandığını söyledi. Oher’in oğlu için vakıf fonu.”

Lewis, iki yıl önce O’Hare’in The Blind Side’ı tartışarak para kazanmak için bir konuşma turu yapmasını istemek için onu aradığını ekledi. Yazar, görünüşe göre fikri temsilcisine getirdi, ancak ondan hiçbir şey çıkmadı.

READ  Jimnastikçi Ivan Kulyak bir olaydan sonra podyumda Rus işgalcilere destek için bir 'Z' sembolü takmayı savunuyor

Lewis, “Beni gerçekten üzen şey, her şeyi yakından görmüş olmam. Ona kaynaklar ve sevgi yağdırdılar. Onlardan şüphelenmek inanılmaz. Bunu yapmak için kişinin içinde olması gereken ruh hali – onun için üzülüyorum.

O’Hare dilekçesinde, Toyeh’lerin ve iki biyolojik çocuğunun “kör taraftan” 225.000 $ artı “belirlenen net gelirin”% 2,5’ini aldığını, O’Hare’in ise hiçbir şey teklif etmediğini iddia etti. O’Hare’in 2007’de ayrı bir sözleşme imzaladığı ve hayatının haklarını “hiçbir ödeme yapmadan” 20th Century Fox’a devrettiği iddia ediliyor, ancak O’Hare bu sözleşmeyi imzaladığını hatırlamadığını ve imzalamış olsaydı kimsenin sahip olmayacağını söylüyor. etkileri konusunda uyardı. (Yapımcılığını Alcon Entertainment ve dağıtımcılığını Warner Bros.’un üstlendiği filmi 20th Century Fox çekmedi.)

O’Hare dilekçesiyle bir Tennessee mahkemesinden kararına son vermesini ve Tuohy’lerin onun adını ve suretini kullanmasını yasaklayan bir tedbir kararı çıkarmasını istiyor. Eski Baltimore Ravens oyuncusu ve Super Bowl galibi de Tuohy’lerin Oher’in adını kullanarak kazandığı paranın tam hesabını istiyor. Tuohy’lerden “kârdan adil payını” ve “belirtilmemiş ve cezai zararları” istiyor.

O’Hare’in avukatı J.J. Gerard Strech 4, hemen türlüYorum isteği