Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

The Morning After: Google, ilk katlanabilir telefonunu resmen tanıttı: Pixel Fold

Google, ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Pixel Fold’u hem YouTube hem de Twitter’da video tanıtımlarıyla onayladı. Şirket, Pixel Fold’u tanıtacaktı ancak sızıntılar bu sürprizi mahvetti. Cihaz, 7,6 inçlik tablet benzeri bir ekrana katlanan dikey bir menteşeye sahip. Ayrıca 5.8 inç büyüklüğünde bir harici ekran da bulunuyor.

Google

Söylentiye göre fiyat, Google’ın amiral gemisi Pixels’ten çok daha yüksek bir prim getirecek olan 1.700 dolar civarında olabilir. Bununla birlikte, katlanabilir cihazın 24 saatlik bir pil ömrü sunabileceğine ikna olabilirim. Önümüzdeki Çarşamba olan 10 Mayıs’ta karar vermeniz için gereken her şeyi duymayı bekleyin.

– Matt smith

The Morning After sadece bir oyun değil Haberler Aynı zamanda günlük bir podcast. Pazartesiden Cumaya günlük podcast brifinglerimizi en geç şu saatte alın: Abone olun.

Kaçırmış olabileceğiniz en büyük hikayeler

Gıda atıklarını kompost haline getirmenin en iyi yolu

Vegas Loop’u daha da genişletmek için onay aldınız.

The Boring Company (TBC), orijinal planına 18 yeni istasyon ekleyecek olan Las Vegas’ın altındaki metro ağını 25 mil genişletiyor. buna göre TechCrunchKomisyon üyeleri, TBC’nin avukatı Stephanie Allen’ın onlara projeyi vergi mükelleflerinin değil, şirketin tamamen finanse edeceğine dair güvence vermesinden sonra 6’ya 1 oy verdi. Şu anda, Vegas Loop, Las Vegas Kongre Merkezi çevresinde beş durak ile yaklaşık iki mil uzunluğundadır.

Okumaya devam etmek.

Başkan Yardımcısı Harris’in Silikon Vadisi liderleriyle yapay zekanın tehlikeleri hakkında görüşmesine saatler kaldı.

Biden yönetimi Perşembe günü yaptığı açıklamada, yedi yeni yapay zeka araştırma ve geliştirme merkezi kurmak için 140 milyon dolar ayırmayı planladığını duyurdu. Ulusal Bilim Vakfı’nın bir parçasını oluşturacak ve önde gelen AI şirketlerinden AI sistemlerinin “kamuya açık bir değerlendirmesine” katılma taahhütlerini ortaya çıkaracaktır. Bir yetkiliye göre Başkan Yardımcısı Kamala Harris, “mevcut ve yakın vadeli AI gelişiminde gördüğümüz riskler hakkında samimi bir tartışma” olması planlanan toplantı için dün Beyaz Saray’daydı.

Okumaya devam etmek.

Ayrıca zengin medya yanıtları, sohbet günlükleri ve daha fazlasını ekler.

Yenilenen arama motorunun ilk kez tanıtılmasından üç ay sonra Microsoft, şimdi Açık Önizlemeye geçtiğini duyurdu. Chatbot’u kullanmak için yine de Bing on the Edge tarayıcısında (veya Bing mobil uygulamalarında) oturum açmış olmanız gerekir, ancak en azından artık bir kuyrukla uğraşmanıza gerek kalmaz. Microsoft ayrıca Bing’in bu yeni aşamasını kutlamak için (OpenAI’nin GPT-4’ü tarafından desteklenir) birkaç yeni özelliği kullanıma sunuyor. Çizelgeler, grafikler ve zengin biçimlendirme sağlamak için metin yanıtlarının ötesine geçebilir. Görüntü oluşturucu ayrıca 100’den fazla dili destekler.

Okumaya devam etmek.

“Limbo” ve “Getting Over It” gibi bazı bağımsız klasikler hizmete katıldı.

Apple, Arcade hizmetine 20 yeni ve klasik oyun ekledi. Eklemeler arasında özel bir Teenage Mutant Ninja Turtles oyunu var. TMNT Maverick Kader Bu roguelike bir kavgacıdır, bu yüzden her oynadığınızda farklı olacaktır – hatta kaplumbağa saldırılarını rastgele bir güçlendirme ile birleştirebilirsiniz. Ayrıca yeni ne arabası?en son adres golf nedir? Ve ne sopası Üç bantlı stüdyo. Bu sefer bir arabayı kontrol edeceksiniz ve yarışlara katılacaksınız. Bazı saçma kıvrımlar bekleyin. Başlamak için: arabanın bacakları var.

Okumaya devam etmek.

Dünya eninde sonunda aynı sonla buluşacak.

TMA

Miller/R. Zarar (Caltech/IPAC)

Bu destansı bir CGI Avengers Endgame saldırısı değil, kırmızı bir deve dönüşürken yörüngesindeki gezegenlerinden birini yiyip bitiren bir yıldız. Aquila takımyıldızı yakınında, yaklaşık 12.000 ışıkyılı uzaklıkta bulunan yıldız, 10 gün içinde 100 kat daha parlak hale geldi. Dünya’nın ve güneş sisteminin diğer iç gezegenlerinin, güneş öldüğünde – bundan yaklaşık 5 milyar yıl sonra – benzer bir ölüm yaşayacağına inanılıyor. Eh, mutlu Cuma!

Okumaya devam etmek.

READ  Galaxy S22 Ultra'yı 442 $'a alabilirsiniz (eğer diğer müşteriler sizi yenemezse)