Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Brydge, Apple donanımını yapmayı bitirdi, ön siparişleri boş bıraktı ve çalışanları gergin bıraktı – Ars Technica

Brydge, Apple donanımını yapmayı bitirdi, ön siparişleri boş bıraktı ve çalışanları gergin bıraktı – Ars Technica
Yakınlaştır / Şirketin en yeni iPad ürünlerinden biri olan Brydge Max+. Brydge, alüminyum gövdelere, dizüstü bilgisayar benzeri menteşelere odaklandı ve Apple onu tanıtmaya karar vermeden önce – yerleşik izleme dörtgenleri.

Bir zamanlar yüksek kaliteli iPad klavyeleri yapmayı hedefleyen ve hepsini MacBook’lara dönüştüren şirket Brydge iflas etti. şirketin web sitesi Sadece bir sloganÇalışanlar ve ön sipariş müşterileri aylardır hiçbir şey duymadı ve 9to5Mac, Brydge’in düşüşünün ayrıntılı bir açıklamasına sahipyaklaşık bir düzine eski çalışanla yapılan görüşmelerle desteklenmiştir.

Yanlış yönetilen büyümenin, düşmanca bir iş yerinin, bir salgının ve Apple ile birlikte çalışmaya çalışmanın sinir bozucu doğasının Brydge’in kapanmasına nasıl yol açtığını öğrenmek istiyorsanız tüm soruşturmayı okumalısınız. Geriye dönüp bakıldığında kaçınılmaz bir sonuca işaret eden iş, liderlik ve pazarlama kararları hakkında okuyacaksınız. Ancak vagonunuzu dünyanın en büyük teknoloji şirketinin kaprislerine ve tercihlerine bağlamaya çalışmanın nasıl bir şey olduğuna dair içeriden bir hikaye de var.

Brydge, Apple’ın kendi aksesuarlarını aşmayı amaçlayan malzemelere, tasarıma ve işlevselliğe vurgu yaparak Apple aksesuarları, özellikle iPad için klavye kılıfları yapmasıyla tanınır. Alüminyumdan yapılmışlardı, dizüstü bilgisayar benzeri bir menteşeleri vardı ve klavyeleri arkadan aydınlatmalıydı. Ekim 2019’da Brydge, iPad Pro’nun izleme dörtgeninde yerleşik olarak bulunan Pro+’yı piyasaya sürerek Apple’da altı aylık bir sıçrama elde etmeye çalıştı. iPadOS 13, Mart 2020’de iPadOS 13.4 ile birlikte gelecek olan yerel izleme dörtgeni desteğine sahip olmadığından Brydge Keyboard, Assistive Touch erişilebilirliği için bir geçici çözüm kullandı. Trackpad ve uygulaması hayal kırıklığına uğrattı Six Colour’dan Jason Snell gibi eleştirmenler.

Apple’ın Sihirli Klavyesi Nisan 2020’de piyasaya çıktığında, yalnızca tam izleme dörtgeni yazılım desteği ve Apple yapımı şık bir klavye ile değil, aynı zamanda Apple’ın Brydge için sunmayacağı çok parmaklı hareketlerle geldi. Ancak Apple, bunun için onları endüstri lideri Logitech’e teklif etti. Dokunmatik çanta kombinasyonu. Görünüşe göre Brydge, kendi ürünlerini piyasaya sürdükten sadece aylar sonra ürünleri piyasaya sürerek Apple ve Logitech’i şaşırttı. 9to5Mac’in kaynaklarına göre, Apple izleme dörtgenine daha iyi erişim sunmak için Brydge’e ulaştığında, Brydge memnuniyetle kabul etti ve kısa sürede enerji dinamikleri hakkında bir ders aldı.

READ  İşyerinde konforu seviyorsanız ihtiyacınız olan 32 ürün
Brydge Pro+, pek çok kişinin güvendiği klavye kılıfı.
Yakınlaştır / Brydge Pro+, pek çok kişinin güvendiği klavye kılıfı.

Köprü/Amazon

Chance Miller, “Apple, Bridge’in Magic Keyboard tarafından kullanılan çerçeveyi üçüncü taraf aksesuarların kullanımına izin verecek şekilde boşaltmada başı çekmesini istedi” diye yazdı. Apple destek teklif etti, ancak Brydge’in soruları, Apple’ın Brydge’in değerli bir ortak olup olmadığı ve “sürecin çok erken aşamalarında” Apple’ın yardımına ihtiyaç duyup duymadığı konusunda soruları gündeme getirecekti. Apple, hata ayıklama araçları sağlamayı reddetti ve mühendislerin sorularını doğrudan düzeltmeler yerine önerilerle yanıtlayacak.

Bu arada, Brydge’in tamamen çözülmüş Pro+’sı ortalama yüzde 20’nin üzerinde bir getiri oranına sahipti. Brydge, bir gizlilik anlaşması kapsamında müşterilerine izleme dörtgeninde Apple ile yaptığı çalışmaları anlatamadı. Tam izleme dörtgeni desteği, Logitech ve Apple ürünlerinden yaklaşık bir yıl sonra, Şubat 2021’de sunuldu. Şirket, daha fazla genişlemeyi finanse edecek hayati bir ürün olan Pro+ için pazarlama parası harcamaya devam etti. Bu yazıya geldikten sonra, muhtemelen bunun nasıl çalıştığının farkında olacaksınız.

Oradan Brydge, önce Razer, ardından Targus ve hatta belki de Foxconn tarafından açgözlülükle satın almaların peşinden koştu. Bunu yüksek ürün iade oranları, istisnai derecede yüksek çalışan devri ve çok sayıda finansal soru işareti takip edecek. Ocak ayında başarısız bir satın almanın ardından işten çıkarılan çalışanlara son ödemeleri hâlâ yapılmak üzere ve Ön sipariş verildi Ocak ayında henüz bir şey duymadık. Brydge, markasının ve fikri mülkiyetinin “asıl borç veren tarafından başlatılan bir haciz süreci yoluyla üçüncü bir tarafça satın alındığına” ve faaliyetlerini durdurduğuna dair bir basın açıklaması yaptı.

Yine, bunun hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz 9to5Mac’te ne oldu?.

Listeleme resmi Brydge tarafından yapılmıştır