Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ticketmaster canlı güncellemeleri: Senato, Taylor Swift fiyaskosunun ardından duruşmaya devam ediyor

Live Nation’ın Başkanı ve Finans Direktörü Joe Berchtold, Taylor Swift için bilet satarken yaşanan sorunları kabul etti. “Geriye dönüp baktığımda,” dedi, “daha iyi yapabileceğimiz birçok şey var.” kredi…Justin Lin/EPA, Shutterstock üzerinden

Live Nation Entertainment’ın Başkanı ve Mali İşler Başkanı Joe Berchtold, ifadesini, şirketi aleyhinde yaygın olarak yapılan birkaç ana şikayete itiraz etmek için kullandı: Live Nation’ın anlamlı bir rekabetle karşı karşıya olmadığı; mekanlardan ve konsere gidenlerden çok para çektiğini ve boyutunun ve hakimiyetinin onu teknolojik yenilikler yapma ihtiyacından koruduğunu.

Komite önündeki ifadesinde, Bay Berchtold, Taylor Swift biletlerinin satışıyla ilgili sorunları kabul etti. “Geriye dönüp baktığımda,” dedi, “daha iyi yapabileceğimiz birçok şey var.”

Bay Berchtold, Taylor Swift’in turunda karşılaştığı en büyük sorunun, gerçek hayranları dışarıda bırakan ve Ticketmaster’ın sunucularına saldırarak şirketi satışları duraklatmaya zorlayan bir bot saldırısı olduğunu savundu. “Bu, derinden pişmanlık duyduğumuz korkunç tüketici deneyimine yol açan şeydi” dedi.

Jam Productions CEO’su Jerry Mickelson, Bay Berchtold’un iddiasına yanıt verdi. Daha sonra “Önde gelen bir bilet şirketi için, botlarla başa çıkamamaları benim için inanılmaz bir ifade. Taylor Swift’in başına gelenler için botları suçlayamazsınız, bu hikayede duymadığınız daha çok şey var” dedi daha sonra.

Bay Berchtold, bilet pazarındaki daha büyük rekabet meselelerinde bunun her zamankinden daha büyük olduğunu savundu ve Ticketmaster’ın işini sürdürmek için mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Berchtold, Ticketmaster’ın 2010 yılında Live Nation ile birleştiği sırada büyük konser salonlarının tahmini yüzde 80’ine sahip olmasına rağmen, şirketin o zamandan beri pazar payını kaybettiğini söyledi.

Geçmişte, Live Nation – Adalet Bakanlığı da dahil olmak üzere – konser turları üzerindeki kontrolünün etkisini mekanları Ticketmaster ile imzalamaya zorlamak için kullanmakla suçlanmıştı.

READ  HBO Max, 256 Looney Tunes şortunu ve The Flintstones'un üç sezonunu kaldırdı

Berchtold, “İnsanların bugün bilet pazarlarının Live Nation-Ticketmaster birleşmesi sırasında olduğundan daha az rekabetçi olduğunu söylediklerini duyuyoruz” dedi. “Bu doğru değil.” SeatGeek, Eventbrite ve bu alandaki diğer oyuncuların yanı sıra güçlü yeniden satış pazarlarına işaret etti.

Bay Berchtold, ifadesinde, şirketin teknolojisini geliştirmek için 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını söyleyerek, Ticketmaster’ın sistemlerini yükseltmediği yönündeki şikayetleri reddetti.

Ayrıca, botlar ve ölçeklendirme gibi biletleme ile ilgili en büyük sorunların Kongre tarafından daha iyi ele alındığını da belirtti.

Berchtold, “Biletleme endüstrisinde sorunlar var – yasalarla çözülebileceğini ve çözülmesi gerektiğini düşündüğümüz sorunlar” dedi.