Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

2023 Oscar Adaylıkları: “Her Şey, Her Yerde, Aynı Anda” 11 Oscar Adaylığıyla Başrolde

2023 Oscar Adaylıkları: “Her Şey, Her Yerde, Aynı Anda” 11 Oscar Adaylığıyla Başrolde
“Leslie’ye” filminde Andrea Riseborough. Oscar adaylığı hakkında, “Bunun olduğunu gerçekten kabul edemeyen büyük bir parçam var” dedi.kredi…Momentum Resimleri

Onu bu haber konusunda uyaran Andrea Riseborough’nun ağlamaklı partneriydi: Bütçe indie’sinde bir kerelik sorunlu bir piyango kazananı olarak gösterdiği performans nedeniyle En İyi Kadın Oyuncu dalında ilk Oscar’ına aday gösterildi.Leslie’ye.

41 yaşındaki Riseborough, “Bu biraz gerçeküstü” dedi. Cate Blanchett (“Tar”), Michelle Williams (“Fablemans”), Michelle Yeoh (“Everything Everywhere at Once”) ve Ana de Armas (“Blonde”) gibi tanınmış isimlerle birlikte yarışacak. “Bunun olduğunu gerçekten kabul edemeyen büyük bir parçam var.”

BoxOfficeMojo’dan Film Sadece 27.322 $ kazandılar Ekim ayında sınırlı bir sürümden sonra, neredeyse hiç kimse onu görmedi – bazı çok ünlü Riseborough arkadaşları dışında.

Aralarında Gwyneth Paltrow, Edward Norton ve Sarah Paulson’un da bulunduğu düzinelerce aktör, geçtiğimiz haftalarda, tam da Oscar adaylıkları için oylama başlarken, Riseborough’nun performansına coşkulu desteklerini ifade etmek için sosyal medyayı kullandı.

Paltrow, “Andrea, oradaki ve henüz icat edilmeyen her ödülü kazanmak zorunda” dedi. Instagram fotoğrafları Kendisinden Riseborough[عامة]filmin yönetmeni Michael Morris (Better Call Saul); ve Demi Moore, bir taramadan sonra 11 Ocak’ta.

Norton (“Glass Onion: A Knife Out Mystery”) Instagram’da yazdı Riseborough’nun tasvirinin “beni yanlara savurduğunu”.

Aktrisin Batı Teksas’ta alkolik ve manipülatif bir anne olarak performansı hakkında “Bu, bir süredir gördüğüm en kararlı, duygusal açıdan derin ve fiziksel olarak ürkütücü performansla ilgili” diye yazdı.

Blanchett, Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’ndeki kabul konuşmasını Riseborough’nun performansına seslenmek için bile kullandı. “Sadece bu odada değil, kadınların olağanüstü performanslarının sayısı göz önüne alındığında bu keyfi bir durum” dedi. Andrea Riseborough, Tang Wei, Penelope Cruz, liste uzayıp gidiyor.

READ  Drake ve 21 Savage, yeni albümlerini tanıtmak için Vogue'un adını kullandıkları için dava açtı | ejder

Eleştirmenler, Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri gibi ödül törenlerinde büyük ölçüde geçiştirilmesine rağmen, Rotten Tomatoes’da yüzde 98 yeni reyting alan filme de övgüde bulundu. The New York Times için film eleştirisi‘da Pendrea July, Riseborough’nun “aldatıcı derecede basit ama yürek burkan bir karakter çalışması” olarak adlandırdığı filmde “ustaca bir performans sergilediğini” yazdı. (Bu, Morris’in ilk yönetmenlik denemesiydi.)

En çok “Birdman” ve “Biz”deki savaş çalışmalarıyla tanınan Riseborough, “Bu anın en heyecan verici yanı, pek çok insanın bu filmi izleyecek olması,” dedi.

İngiliz aktris, yaklaşık bir yıl önce parçalanmakta olan otoriter bir rejim altında siyasi bir hiciv olan HBO sınırlı dizisi “The Palace”ı çektiği Londra’dan Salı öğleden sonra yaptığı bir telefon görüşmesinde, kazanan ünlü arkadaşlarının destek dalgasını tartıştı. Oyuncu için bu yıl role ve performansa olan hayranlığı, bundan en çok Else etkilendi. İşte konuşmadan alıntılar.

sonumuz! Adaylıkları izlediniz mi?

Diğer yarım Kerim [Saleh]Onları izliyordum – ne demek istediğimi anlıyorsan, bunun hakkında fazla düşünmemeye çalışıyorum. Sonra ekranda gördü ve gözyaşlarına boğuldu.

Aday olmayı ne kadar bekliyordunuz?

tam olarak değil. Bir film veya performans için destek olsa bile, diğer sohbetlerin (Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri ve SAG) – hepimizin kutladığı ve kutladığımız şeylerin bir parçası olmadığınızda sohbete dahil olduğunuzu anlamak bile çok zor. yönetmenliği dört gözle bekliyorum.

Pek çok arkadaşının filmin arkasında durduğunu gördüğünde ne hissettin?

En heyecan verici şey, topluluğunuz tarafından tanınmaktır. Kendimizi birçok yönden ölçtüğümüz bir işarettir – benzemeyi arzuladığımız veya hayran olduğumuz kişiler tarafından. Yani çok büyük. Harika, sıcak bir destek ve takdir duygusu.

Filme nasıl dahil oldunuz?

Yönetmen Michael Morris ve birlikte çalıştık “Nesillerini” Ve iki yıl sonra bana annesi için bir aşk şarkısı yazan parlak genç senarist Ryan Benaco’nun yazdığı bu senaryoyu getirdi. Bu filmi yapmak istediğimi hemen anladım ve iki yıl sonra, uzun bir finansman bulamama döneminden sonra yaptık. 19 günde çektik ve fazla zamanımız olmadığı için çoğunlukla bir veya iki gün sürdü. Bunu yapmaya başladığımızda, çok uzun zamandır kemiklerimizde olduğu için bir patlama gibi geldi.

READ  Taylor Swift, müzik dünyasının en zengin ikinci kadını: Forbes

Rol hakkında size çekici gelen neydi?

Leslie gibi bir karakter, bir kez işin içine girdiğinde ondan gerçekten kurtulamazsınız. Hepimiz Leslie’nin yörüngesinde bulunduk ya da kendimizi o kadar çok hissettik ki onunla ve sevdiklerinizi tekrar tekrar terk etme şekliyle özdeşleştik. Bu yüzden, hepimiz için bilincinize girmesi gereken oldukça büyük bir karakter – sadece onu oynayan benim için ve filmdeki herkes, oyuncular ve ekip için kastetmiyorum.

Korkunç şeyler yaptıklarında bile birbirlerine yapışırlar.

Senaryoyu okuduğumda, bana karakter hakkında ne hissetmem gerektiğini veya onları yargılamam gerektiğini söylüyormuş gibi hissetmedim. Filmi izlememiş insanlarla konuştuğumda, kendisine ve sevdiği insanlara birçok yönden izin vermesine rağmen, onunla özdeşleşebiliyorlar.

Son zamanlarda birçok insan bu film hakkında çılgınca konuşuyor. Geçen yıldan özellikle etkilendiğiniz başka filmler veya diziler var mı?

gerçekten çok seviyorum “Kana Kadar” filminde John Douglas Thompson.