Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ticketmaster Taylor Swift kaosu, ABD Senatosu antitröst duruşmasını ateşledi | Taylor Swift

ABD Senatosu Antitröst Komitesi, Ticketmaster’ın geçen hafta bir satışı yönetirken yaşadığı sıkıntıların ardından, ülkenin bilet endüstrisindeki rekabet eksikliğine ilişkin bir duruşma düzenleyecek. Taylor Swift biletler.

Ticketmaster’ın ana şirketi Live Nation, pop yıldızının beş yıldaki ilk ABD turnesi olan Swift’in Eras turnesindeki satış öncesi sorunları “benzeri görülmemiş talep” ve bilet avcıları tarafından yönetilen botları engelleme girişiminden sorumlu tuttu.

Arızalı kayıtlı hayranlar, ön satışta bilet almak için saatlerce mücadele ettikten sonra, biletler hızla yayına girdi. 22.700$’a kadar yeniden satış için gösteriliyor (19.100 £, 33.500 AU $), Ticketmaster halka satışları iptal etti. Daha sonra Swift biletlerine talep olduğunu iddia etti “900 stadyumu doldurabilir“.

Swift “acıyor” dedi Hayranların biletleri güvence altına almak için mücadele etmesini izlemek ve Ticketmaster’ın talebi karşılayabileceği konusunda gönül rahatlığı yaşamak.

Kaos ABD’li politikacıların dikkatini çekti ve birçoğu, 2010’da eğlence şirketi Live Nation ile birleşmesinden sonra Ticketmaster’ın hakimiyetinin boyutuyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Tennessee Başsavcısı Jonathan Scrimetti, ofisi bombalanan şirket hakkında tüketiciyi koruma soruşturması başlatacağını söyledi. Swift hayranlarından şikayetler.

Kongre Üyesi Alexandria Ocasio-Cortez de birleşmeyi eleştirdi. “Ticketmaster’ın bir tekel olduğuna, Live Nation ile birleşmelerinin asla onaylanmaması ve dizginlenmeleri gerektiğine dair günlük bir hatırlatma.” cıvıldamak. “Onları ayır.”

Salı günü, komiteye başkanlık edecek Senatör Amy Klobuchar ve komitedeki en üst düzey Cumhuriyetçi Senatör Mike Lee, Senato duruşmasının devam edeceğini duyurdu. Henüz bir tarih veya tanık listesi vermediler.

Klobuchar, “Müşterilerin yaşadığı yüksek ücretler, site kapalı kalma süresi ve iptaller, Ticketmaster’ın pazardaki hakim konumunun, şirketin yenilik yapma ve sürekli gelişme konusunda baskı altında olmadığı anlamına geldiğini gösteriyor” dedi. “Canlı eğlence endüstrisindeki konsolidasyonun ve biletleme endüstrisindeki konsolidasyonun hem müşterilere hem de sanatçılara nasıl zarar verdiğine dair bir duruşma yapacağız.”

Ticketmaster, rekabete aykırı herhangi bir uygulamayı yalanladı ve 2010 birleşmesinden sonra hala Adalet Bakanlığı ile bir rıza kararına tabi olduğunu söyledi ve “rıza kararının sistemik ihlaline dair hiçbir kanıt olmadığını” ekledi.

Şirket, “Ticketmaster sisteminin kalitesi ile bir sonraki en iyi temel biletleme sistemi arasındaki önemli fark nedeniyle, Ticketmaster temel biletleme hizmetleri pazarında önemli bir paya sahip.” dedi.

Klobuchar, Pazartesi günü bir mektupta, devam eden bir soruşturmada herhangi bir suistimal tespit edilirse, Ticketmaster ve Live Nation’ın Adalet Bakanlığı tarafından tasfiye edilmesi gerektiğini savunan üç milletvekilinden biriydi.

Departman son yıllarda, Google’a karşı Aralık 2020’de devam eden dava da dahil olmak üzere devlere karşı antitröst davaları açmaya ve şirket birleşmeleriyle mücadele etmeye daha istekli olduğunu kanıtladı.

Reuters bu rapora katkıda bulundu

READ  Chris Hemsworth, Alzheimer'a Hazırlandıktan Sonra 'İşten İzin Aldı'