Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TiYahna Bambaata ile tanışın – 1,13 Milyar Dolar Değerinde Mega Millions Bilet Satan New Jersey İçki Mağazası Memuru

TiYahna Bambaata ile tanışın – 1,13 Milyar Dolar Değerinde Mega Millions Bilet Satan New Jersey İçki Mağazası Memuru

metro

TiYahna Bambaata'nın, New Jersey'deki bir içki mağazasında kendisinden 1,13 milyar dolarlık Mega Millions biletini kimin aldığına dair hiçbir fikri yok.

Ancak kısa bir süreliğine çalışan, hayatını değiştirecek kazanan bileti elinde tuttu ve onu henüz kimliği belirlenemeyen şanslı müşteriye teslim etti.

Bambaataa, “Heyecan verici. Memleketimde birinin kazandığı için mutluyum” dedi. NJ Advance Media dedi ki Çarşamba günü Route 66'daki Neptune Township ShopRite Liquor mağazasında.

“Dün gece birkaç kişi girip çıkıyordu. Kim olduğunu hatırlamıyorum” diye ekledi.

Piyango yetkilileri, kazananın sayıları bilgisayarın rastgele oluşturmasına izin vermek yerine elle seçtiğini söyledi.

27 yaşındaki Tiahana Bambaataa, kazanan Mega Millions piyango biletini New Jersey'deki Neptune Township'te sattı. Aristide Economopoulos
Tiana Bambaataa, biletle ilgili olarak kime bahsettiğini tam olarak hatırlayamadığını söyledi. Doug Hood/USA Today Ağı

Doktor asistanı olmak için eğitim gören 27 yaşındaki üniversite öğrencisi, “Geriye dönüp hatırlamaya çalışıyorum ama kesinlikle hiçbir fikrim yok” dedi.

Bambaataa mağazada üç yıldır yarı zamanlı olarak çalışıyor ve aynı zamanda Neptune Township Belediye Başkanı Tacy York'un da yeğeni.

Büyük ikramiye, Kaliforniya'da iki adamın 395 milyon dolarlık büyük ikramiyeyi bölüştüğü 8 Aralık'tan bu yana art arda 31 çekilişin kazananı olmamasının ardından 15 hafta boyunca balon gibi şişti.

Kazanan bilet New Jersey, Neptune Township'teki ShopRite Liquor mağazasında satıldı. Aristide Economopoulos
NJ Lottery'nin İcra Direktörü James Carey Jr., ShopRite'ın sahibi Richard Saker'a 30.000 $ tutarında ek çek hediye ediyor. Aristide Economopoulos

Bu, New Jersey'den kazanılan 24. Mega Millions bileti ve 1 milyar dolara ulaşan yalnızca altıncı büyük ikramiye. Bu, oyun tarihindeki en büyük beşinci büyük ikramiyeydi. Piyangoya göre.

Ancak kazanan henüz açıklanmadı ve Garden State'in dört yıl önce kazananların anonim kalmasına izin veren bir yasayı imzalamasından bu yana hiçbir zaman açıklanamayacak.

New Jersey Piyango İcra Direktörü James A. “Kazanan sizseniz, şimdi biletin arkasını imzalamanızı, fotoğrafını çekmenizi, bir kopyasını almanızı ve güvenli bir yere koymanızı tavsiye ediyorum” dedi. Carrie Jr. dedi.

READ  SpaceX'in değeri şu anda özel piyasada 175 milyar dolar ile tarihteki tüm halka arz değerlemelerinden daha yüksek.

Kazanan, 30 yıl boyunca yıllık taksitlerle 1,13 milyar dolar ya da tek seferlik 536,6 milyon dolarlık toplu ödeme alma seçeneğine sahip.

Mega Millions'ı kazanma ihtimali 302.575.350'de 1 gibi şaşırtıcı bir rakam.

Mağaza, Salı gecesi yapılan çekilişin ardından kazanan bileti sattığı için 30.000 dolarlık bir bonus çek aldı. ShopRite Başkanı Richard Saker, paranın hayır kurumlarına bağışlanacağını söyledi.

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/03/27/us-news/meet-the-nj-liquor-store-clerk-who-sold-1-13b-mega-millions-ticket/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site %20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın