Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tom Brady’nin Patriots Onur Listesi’ne alınması hakkında bilmeniz gereken her şey

Tom Brady’nin Patriots Onur Listesi’ne alınması hakkında bilmeniz gereken her şey

New England Patriots, bir yıldan fazla bir süre önce Çarşamba günü Tom Brady’nin Hall of Fame’e alınmasını planlamaya başladı. Yıldız oyun kurucunun emekli olmasından kısa bir süre sonra (bu sefer gerçekten), Patriots yöneticileri oyunun en iyi oyuncusunu nasıl kutlayacaklarına karar vermek için bir araya geldi.

Brady’nin geçen sezon Patriots’un iç saha açılışında (kendisini “yaşam boyu vatansever” ilan ettiği) devre arası konuşmasıyla başlayan tanınma planı, Çarşamba gecesi Foxboro’da biletleri tükenen bir kalabalığın önünde doruğa ulaşacak. Olay şu şekilde ortaya çıktı.

ne oluyor?

Patriots, Hall of Fame serisini çoğu takımdan daha ciddiye alıyor ve bu belki de 21. yüzyılın en baskın takımı için uygun bir gelenek. Hall of Fame’i 1991’de kurdular, ancak 2008’de ekibin Green Bay Packers’tan esinlenerek Gillette Stadyumu’nun bitişiğinde fiziksel bir mekan açmasıyla ün kazandılar.

Patriots’ın, oyuncuların emekli olması ile serinin Onur Listesi’ne girmeye hak kazanmaları arasında dört yıllık bir bekleme süresi var. Bu, oyuncuların Pro Football Hall of Fame’e hak kazanmasından bir yıl öncedir ve franchise’a, oyuncuları Altın Ceket almaya hak kazanmadan bir yıl önce onurlandırma fırsatı verir. (Vatanseverler Hall of Famer’larına kırmızı bir ceket verir.)

Daha derine git

NFL 100: 1 Numara, Tom Brady – “Tüm kazananlar arasında kazanan o”

Ancak Brady’nin itibarı ve Patriots için ifade ettiği her şey göz önüne alındığında, takımın sahibi Robert Kraft ve organizasyon onu onurlandırmanın daha anlamlı yollarını bulmak istedi. Kraft, 2023 açılışının ilk yarısındaki ziyareti sırasında, Brady’nin Patriots Hall of Fame bekleme süresinden feragat eden ilk oyuncu olacağını duyurdu.

Bir dakika, parti neden haziran ortasında?

Patriots bunu bir yıldan fazla bir süre önce planlamaya başladı. Ancak Brady’nin yeni işi bir sorun yarattı.

READ  Trail Blazers'tan Damian Lillard, "sadece bir şans istiyor" diyor içeriden

Tipik olarak bir takım, tüm hafta sonu boyunca yeni bir oyuncuyu karşılamayı, Cumartesi günü kendi sahasındaki maçtan önce bir parti vermeyi ve ardından eski oyuncunun Pazar günkü maçı Kraft Suite’te izlemesine izin vermeyi sever. (Geçen yılki aday Mike Vrabel, Titanların veda haftasında o zamanki Titanların koçu Kraft’ın yanına oturduğunda Tennessee Titans’ın sahibi Amy Adams Strunk’ın tüylerini karıştırdı. Strunk, Vrabel’i sezondan kısa bir süre sonra kovdu.)

Brady bu sezon Fox’un maçlarını düzenlemeye hazır olduğundan bu sonbaharda Patriots tarafından onurlandırılacak bir hafta sonu için müsait olmayacak. Böylece franchise bir yaz randevusuna dönüştü.

derinleştirmek

Daha derine git

Rakamlarla Tom Brady: Hangi rekorları elinde tutuyor?

Patriots, NFL üyelerinin çoğunun tatile çıktığı ayın ilk kısmı olduğu için etkinliği Temmuz ayında düzenlemenin zor olacağını hemen fark etti. Ayın son kısmı eğitim kampının başladığı zamandır. Patriots’ın etkinliğe katılmak istediği kişilerin çoğu ligin programına bağlı olduğundan, onları Haziran ortasından önce almak veya Temmuz başında süre vermekten vazgeçmek zor olurdu.

Hafta sonları gerçekçi bir seçenek değildi çünkü bir yıldan fazla süren planlama nedeniyle Cumartesi tarihleri, potansiyel New England Devrimi veya Amerikan Futbolu maçlarının yanı sıra potansiyel konserler için stadyum tarafından engellendi. Organizasyon ayrıca Larry Bird’ün 1993’te Boston Celtics’le yaptığı forma emeklilik törenine de baktı ve bunun perşembe günü yapıldığını fark etti, bu da hafta ortası bir etkinlik fikrinin alevlenmesine yardımcı oldu.

Pat’ler daha sonra mini kamplarının haziran ortasındaki haftasına baktı. Brady’nin eski takım arkadaşlarını (iki önemli kişi – Vrabel ve Wes Welker – artık antrenör) geri getirmenin daha kolay olacağını ve ardından ligdeki takımların mini kampı tamamlayacağını düşündüler.

Ek olarak Patriot’lar son mini kamp oturumlarının tarihinde anlam buldular: 12 Haziran. Ve bunu hatırlanması kolay bir ay olarak pazarladılar: Brady’nin Patriots’la oynadığı altı Super Bowls için yılın altıncı ayı ve yakında emekli olacak numarası için ayın 12’si.

Kim orada olacak?

Brady’nin eski takım arkadaşlarının tepkisi muhteşem oldu. Ekip, düzinelerce antrenör ve Brady’nin arkadaş olduğu bazı ünlülerin yanı sıra 200’den fazla eski takım arkadaşının etkinlik için Foxboro’ya dönmesini bekliyor.

Evet buna Bill Belichick de dahildir. Ocak ayında takımla yollarını ayıran eski teknik direktör, Pats’la yollarını ayırdığından beri Gillette’e geri dönmedi. Çarşamba günü orada olması bekleniyor.

derinleştirmek

Daha derine git

Neden “Belichick, Brady olmadan bir hiçtir” sporda şimdiye kadarki en aptalca argümandır?

Ekip tam konuk listesini açıklamadı ancak Gronkowski, Vrabel, Welker, Julian Edelman ve Randy Moss dahil olmak üzere tüm önemli isimlerin orada olması bekleniyor.

Doğal olarak on binlerce hayran katılacak. Ekip, biletleri toplu olarak satışa çıkardı, her parti aynı gün tükendi ve stadyum muhtemelen Çarşamba gecesi dolu olacak. Bu bilet satışlarının çoğunlukla işletme giderlerini karşılaması amaçlanmıştı, ancak gösterinin tam maliyetinin, elde edilen bilet gelirini çok aşması bekleniyordu.

Neye benzeyecek?

Önceki Patriots Hall of Fame törenlerine benzer şekilde, yalnızca daha geniş bir alanda gerçekleştirilecek. Takımın, Brady, kariyeri ve birlikte geçirdikleri zaman hakkında hikayeler anlatan eski takım arkadaşlarından oluşan bir panele sahip olması bekleniyor. Belichick’in ayrıca mikrofonu alıp kendi anekdotlarını paylaşması gerekiyor.

Kraft daha sonra konuşacak ve Brady’yi podyuma davet edecek.

derinleştirmek

Daha derine git

Tom Brady, barbekü sırasında Belichick, Kevin Hart ve eski takım arkadaşları tarafından dolandırılıyor

İzleyebilir miyim?

Etkinlik saat 19.00’da başlayacak ve iki buçuk saat sürmesi bekleniyor. (Bu, Celtics’in Dallas Mavericks ile üçüncü NBA Finalleri karşılaşmasının devre yarısından önce bitmesi gerektiği anlamına geliyor.)

Patriots’un sosyal medyasında ve takımın web sitesinde yayınlanacak. Yerel televizyonda yayınlanmayacak.

READ  Michigan Eyaleti basketbolu Maryland'e karşı deplasman testini 61-59 kazanarak atlattı
Kapsam Şehir Bülteni

Kapsam Şehir Bülteni

Ücretsiz günlük NFL güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

Ücretsiz günlük NFL güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

O satın alırScoop City bültenini satın alın

(İllüstrasyon: John Bradford/ Atlet; (Fotoğraf: Maddy Meyer/Getty Images)