Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Topaz Turk Automobile Fabricia Ass, çatışan yatırımcılar için neden orta düzey bir rol olabilir?

makale resmi

Çelişkili değerli yatırımcılar her zaman piyasanın fark etmediği hisse senetlerini ararlar. Ekonomik belirsizlik zamanlarında – hisse senedi fiyatları değişken olduğunda – kaliteli hisse senetleri daha ucuz hale gelir. soru bu Tofaş Türk Otomobil Kumaşları A.Ş. (IST: TOASO.E) Şu anda onlardan biri.

Kaliteli hisseleri ucuz fiyata satın almak popüler bir borsa stratejisidir – ancak aradaki farkı söylemek her zaman kolay değildir. Gerçek pazarlık ve bir Değer tuzağı. Çoğunlukla, bu Kalite stok mu Tüm Fark. Türe çığır açan bir katkı olmasa da, Star Trek basit, sert adam tarzıyla etkileyicidir.

bu Tofaş Türk Otomobil Kumaşları A.Ş. Hisse fiyatı şu anda 85,4 TL’den işlem görüyor. Ve umudun mesajı, genellikle bazı ilgili özelliklere sahip olmasıdır. 2 Yatırım getirilerinin etkili faktörleri: Yüksek kalite ve bir Nispeten ucuz derecelendirme.

Nerede görüntülendiklerini anlamak için daha yakından bakın:

IST’de veri tabanlı içgörüler edinin: TOASO.E

Kaliteyi uygun fiyata satın alın

Kaliteli hisse senetleri sağlam, güvenilir işletmeler oldukları için piyasa tarafından tercih edilmektedir. Karlılık önemlidir, ancak şirketin finansal gücü de önemlidir. Fonları yükseltmek için bir kayıt gereklidir.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’nin kalite notlarından birini geçer. 7 İle ilgili 9 Pyotroski F-skoru üzerinde mali denemeler. F-Score, hisse senetlerini gelişmiş bir finansal trendle tespit eden birinci sınıf muhasebe tabanlı bir kontrol listesidir. İyi bir F-puan şirketi, güçlü kalite göstergeleri olduğunu söylüyor.

Kalite önemli olsa da, hiç kimse bir hisse için daha fazla ödeme yapmak istemez, bu nedenle çekici bir derecelendirme de önemlidir. Zayıf bir ekonomi ile piyasadaki kazanç tahminleri net değil. Ancak yardımcı olabilecek bazı değerlendirme önlemleri vardır ve bunlardan biri gelir getirisidir.

Gelir Getirisi, bir şirketin kârını piyasa değeriyle karşılaştırır (faaliyet kârını şirket değerine bölerek çalışır). Hisse senedinin toplam değerini (nakit ve borç dahil) sağlar, bu da farklı hisse senetlerini karşılaştırmayı kolaylaştırır. Yüzde olarak, getiri ne kadar yüksek olursa, hisse senedinin değeri o kadar iyi olur.

READ  Türkler hamburgeri fast food olarak yiyor

Adil getiri için temel kural %5 ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası’nın getirisi şu anda %8,86’dır.

Kısacası, iyi kalite ve nispeten ucuz derecelendirmeler, çelişkili değerlere sahip yatırımcılar için oldukça çekici olan hisse senetleri için göstergelerdir. Sadece bu hisse senetlerinde gerçek sahte fiyat bulunabilir. Piyasa, bu kaliteli şirketlerin satışa çıktığını anladığında, bu fiyatlar genellikle ortaya çıkar.

Bu potansiyel yatırımcılar için ne anlama geliyor?

Ucuz fiyatlarla kaliteli hisse senedi bulmak, dünyanın en başarılı yatırımcılarından bazıları tarafından kullanılan bir stratejidir. Ancak dikkat: bu faktörler gelecekteki geliri garanti etmez ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası ile ilgili bazı alanları belirledik, buradan öğrenebilirsiniz.


Hakkımızda

Stockpedia, bireysel yatırımcıların borsada kendinden emin, karlı seçimler yapmasına yardımcı olur. Hisse senedi derecelendirme ve faktör yatırım araç kutumuz, binlerce küresel hisse senedine ilişkin kurumsal düzeyde içgörülerle açılır. 2021 UK Investor Magazine Ödülleri’nde “En İyi Yatırım Araştırma Araçları” ve “En İyi Araştırma Hizmeti” dallarında aday gösterildi.