Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks & Caicos’taki Grace Bay, dünyanın en iyi plajı seçildi

Turks & Caicos’taki Grace Bay, dünyanın en iyi plajı seçildi

Tripodweiser’ın 2022 için ilk sıradaki kum tepelerinden birinde güneşi içinize çekerseniz, hayat kesinlikle bir kumsaldır.

Seyahat sitesine göre havlunuzu koymak için son yeri istiyorsanız, 2022 En İyi Plaj Ödülleri’nde en iyi gezgin tercihi olarak ilan edildiği için Turks ve Caicos’taki Grace Bay Plajı’na gidin. 1 Ocak ve 31 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında dünya çapındaki plajlar için Tripatvisor gezginlerinin kalite ve miktar yorumları ve puanları tarafından hazırlanan sıralamalarda ilk sırada yer alıyor.

Küba’daki Varadero Plajı, Dünya Gümüş Madalyası’nı kazandı, Bronz, Batı Avustralya’daki Turkuaz Körfezi’ni kazandı ve Hawaii’deki Habuna Plajı, dünya genelinde 13. sırada yer alarak Amerika Birleşik Devletleri’nde 13. sırada yer alıyor. İskoçya’daki Harris Adası’ndaki Laskenthire Plajı, İngiltere’nin ilk sıradaki plajıdır – Avrupa listesinde yedinci sıradadır.

Birinci olan Grace Bay Beach, bugüne kadar 7.200’den fazla inceleme topladı – en üst seviyenin yüzde 90’ı ‘beş balon’ derecesi aldı. Seyahat sitesine göre, gezginler bu ‘Karayip cenneti’nin ‘beyaz kumları ve berrak suları’ karşısında şok oluyor.

Bu arada, bir gözlemci ikinci sırada Varadero plajının ‘turkuaz suyu ve yumuşak kumunu’ övdü ve onu ‘sakin sabah suyunda dinlenmek veya öğleden sonra dalgalarında oynamak için mükemmel bir yer’ olarak nitelendirdi.

Bir başka yorumcu ise üçüncü sırada yer alan Turkuaz Koyu’nun ‘plajda ve mercan resiflerinde şnorkelle yüzmeyi seviyorsanız mutlaka yapmanız gereken bir yer’ olduğunu söylüyor.

Dünyanın diğer ilk 10 listesi, Quarta Priya’nın Brezilya’daki Güzel ve Sessiz Plajı, Arubas Eagle Plajı ve Hindistan’daki Havelock Adası’ndaki Radanagar Plajı -‘ Güzel beyaz kumlu Güzel Koy’dur.

Brezilya’daki Baia do Sancho yedinci sırada yer alıyor ve bir gezgin, ‘bu plaja ulaşmak biraz zor olsa da, her çabaya değdiğini’ açıklıyor. Onu Virgin Adaları’ndaki Trunk Bay Plajı, Brezilya’daki ‘harika’ Pia dos Golfinhos ve İtalya’nın Lampedusa adasındaki ‘gerçek cennet’ Spiazia de Conicill takip ediyor.

READ  Bakan Yardımcısı Sherman'ın BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk ile görüşmesi

Spiaggia dei Conigli, Avrupa sıralamasında bir kez daha sahnenin zirvesine çıktı. Gümüş madalya Portekiz’deki Praia da Falacia’ya gitti, onu İspanya’nın Mayorka kentindeki Playa de Muro Plajı; Nissi Plajı, Aiya Napa, Kıbrıs ve Palos Lagünü, Girit, Yunanistan.

Yedinci sırada yer alan Luskentier, 1.000 tripod vizör derecelendirmesi ile ‘millerce beyaz kumu ve güzel yeşil-mavi suları, etkileyici kum tepeleri ve Taransey Adası manzarasıyla’ ‘muhteşem bir plaj’ olarak tanımlanıyor.

Tripadvisor şunları ekliyor: “Laskenter’ın çekiciliğine ek olarak – böylesine güzel bir plaja gelen ziyaretçilerin güzel alanı diğer gezginlerden oluşan bir kalabalıkla paylaşması beklenebilir, ancak tam tersine – bu sahilde başka bir ruh görmeden dolaşmak genellikle mümkündür. Daha tenha bir inziva yeri.

Laskender, Tripadvisor yorumcularını etkileyen tek İngiliz plajı değil – bu yıl diğer üç Birleşik Krallık plajı Avrupa’da ilk 25’te yer aldı. Northumberland’daki Bamberg Plajı sekizinci ve güneye doğru ilerliyor, Cornwall’daki Portminster Plajı 11. ve Dorsetz Weymouth Plajı 19. sırada.

Habuna Plajı’ndan sonra, ilk beş ABD sıralamasında Siesta Beach, Florida, Poe Beach Park, Hawaii, Moonstone Beach, California ve Hawaii’deki Kailua Beach Park yer alıyor.

Bir Tripodwiser kullanıcısı, 2.600 puanla 1. sırada yer alan Habuna Plajı’nın “uzun, pürüzsüz yumuşak altın kumları, Mauna Kea ve Hulalai yanardağlarının manzarasına sahip” olduğunu söyledi.

Tripadvisor Küresel Medya İşinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Christine Maguire şunları söyledi: “Plajda mükemmel bir günün kişiden kişiye farklılık gösterebileceğini biliyoruz. Bazıları klasik yumuşak beyaz kumu ve güneşlenmeyi tercih ederken, diğerleri kaya örtülerini keşfetmeyi tercih ediyor.

Bu listedeki herkeste bir şeyler olduğu için, dünya çapındaki milyonlarca farklı gezgin tarafından 2021 boyunca TripodWiser’da en sevdikleri plajları inceleyerek belirlendi.

READ  3 | Fiona Kasırgası Turks ve Caicos Adaları'na doğru ilerlerken Hava Durumu

‘Geçen yıl’ normalden uzak olmasına rağmen, bunlar gezginlerin ziyaret ettiği ve sevdiği diğer plajlar.’