Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk gemisinde kaçak gömme krizi: Mürettebatın seksiği sağlandı – son Takika Dünya Haberleri

Türk gemisinde kaçak gömme krizi: Mürettebatın seksiği sağlandı – son Takika Dünya Haberleri

 • 1

  İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto, Türkiye’den Fransa’ya giden Türk gemisinin kontrolünü ele geçiren kaçak göçmenlerin İtalyan özel kuvvetleri tarafından yakalandığını açıkladı.
 • 2

  Bakan Grosseto, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Gemi korsanları yakalandı. ifadesini kullandı.


 • 3

  Croceto, “Rete4” televizyon kanalına telefon ederek yaptığı açıklamada, göçmenlerin çok sayıda girişimini anlatarak, “Helikopterin blaryduklarıceini duranıdırdak. Yorumunu yapti.
 • 4

  İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Türk bayraklı kargo gemisi “GALATA SEAWAYS”e özel küvtelerin İtalyan Mali Polisi ve polis bir ekiplecületa, rdukları kaçak gömmenlerin kimlikilikan berilledi.


 • 5

  Kakak Komenler Suriye, Irak Yolu Afganistan Uyruglu

  Uçakta bulunan 15 kadından 2’sinin Suriye, Afganistan ve Irak uyruklu olduğu kaydedildi.

  15 kaçak gömmenin daha sonra gemiden indirilerek, Napoli Emniyet Müdürlüğü’ne indirildiği bildirildi.
 • 6

  Bu Arata, Soruşturma Asidiki Olayla Ilkili Napoli Cumhuriate Passavcililikini Belirtildi. Başından sonuna kadar olayın nasıl gerçekleştiğinin aydınlatılması için çalışma yapan savcıların, kazaya karışan kaçak göçmen olup olmadığını veya tespit edilen göçmen olup olmadığını öğrenmeye çalıştıkları belirtildi.


 • 7

  Yapılan incelemelerde gemilerin kaçaklar tarafından elkonuşmada kullanıldığı düşünülen iki bızık ve bir kesici alt da basuna yansıdı.

  Bu sırada geminin güvenlik görüntülerini inceleyen İtalyan Mali Polisi, gemide bulunan göçmenlerin kimlik tespitlerini kayda aldı.

  İtalyan basınında yer alan diğer bilgiler arasında geminin şu anda Ovo Kalesi’nde olduğu bildirildi.

  MarineTraffic isimli web sitelerinde Verilerin Corre de Gemi, Napoli ulaşımı açıklarında bulunyor.

  Bakan Crosetto, dün akşam sularında katıldı bir forumda Türk gemisini alıkoyan kaçak göjmenlere başğturayon İtalyan özel küvtelerince

  READ  Türkler günde 3.762 kalori tüketiyor: araştırma
 • 8

  NE OLMUŞTU?

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabı, DFDS Denizcilik ve Taşımacğılıkloramed Aintarkırmada ezine (AAKKM) ihbarda gelen ihbarda, “Türk bayraklı galata SEAWAYS isimli gemi Yalova’dan yola çıkıyor, Fransa’nın Sete portağına seiretmekte, yaklaşık 15 kaçak şahıs tespit edildi. Kaçakların gemi içinde ellerinde muhtemelen son cihazlarle edindiklerinin kameralın digirındığı, gemi Personelinin ştelekineskilerini maallierini e kullandıklarının dibildiği” aktarılmıştı.

  Gemi Kaptanı ve şırket Yetkililireile, AAKKM ile danışmanı geçildiğişi ile MRSC Ajaccio (Fransa) ve MRCC Roma (İtalya) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ertibata geçildiğiği, erintibata geçildiğiği, erintibata geçildiğiği, erintibata geçildiğiği, erinketimi n noyı, İtalya’da Napoli limanına geminin seyrine karar verilmesine yer, “MRCC Roma T Gemi ile ilkili olarak daleb edilen gemi kuvenlik plani tahil diger tokumanler kendilerinin gonderilmistir. Geminin, cumartesi 17.00’de Napoli’ye vermsedal planminike gerekli sakti için planlama için takip . அகுத்திரை kullanım yalıtımı.