Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Hava Kuvvetleri’nde tulum değişikliği bekleniyor

Türk Hava Kuvvetleri’nde tulum değişikliği bekleniyor

Türk Hava Kuvvetleri’nde pilot tulumlarında beklenen değişiklik yaşandı. Pilotların tulum, eskisi gibi giymeye başladığı görüldü.

Milli Savunma Bakanlığı’nın son paylaştığı videolarda Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının yeşil tulum giymeye başladığı görüldü. Son yallarda pilotlar, türk yılları ve solotürk kbi özel kerevler tishinda lasivert rangli usus tulumu gülüyordu.

Dolka Özbek’in haberine göre; Bu yana askeri pilotlar, politikaların ilk günlerinden itibaren ‘uçuş tulumu’ adı verilen üniformayı kullanırlar. Dünyanın her yerinde askeri pilotların kullandığı uçuş kıyafetleri tek parça olması ve çok fazla donanıma sahip olması nedeniyle pilot kokpitinde rahatırınıyğorekettir.

Özel dokunan, yanması gekcitirilmiş takıştan dikilen tulumlar aynı zamanda pilot uçuş terek teğinde düşme alanında ısı kuruması sağllayakaakler.

Yeşil renk dünyanın en popüler renklerinden biridir. Örneğin ABD Hava veya Deniz Kuvvetleri pilotları Ortadoğu gibi çöl iklimine sahip bölgelerde çalışacakları durumlarda haki veya bej gibi tonlar giyebilirler.

yeşil-ve-mavi-ucus-tulumu

Mavi uçuş tulumu

15 Temmuz darbe erekumine kadar Türk Hava Kuvvetleri’nde pilotlar yeşil renkli tulum kullanıyor. Yeni düzenlemeyle birlikte Türk Hava Kuvvetleri pilotları da tek tip üniforma hazırlayıp dağıtmaya başladı.

Mavi tutumla ilki olarak yapılan elestirilirten pri t eiger pilodun su userinde jumps keregirse renk nedeniil arama kurdharma ekiblerinin rağmen guiluk cytkeci.

Aradan’da 7 yıl geçirdikten sonra Hava Kuvvetleri tulumların tekar yeşil voltaşlarına geri döndü. Sekimlerte Pasi Pilotlarının oğlu Yezil, Basilarin’den Da Mavi Tulum Kiitiki Koruldu.

cumhurbaskanı-erdoğan-mavi-tulum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk Teknofest’i 2018 yılında İstanbul Havalimanı Gulfstream G550 uçağının kokpitinde F-16’ların geçişinde gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan mavi uçuş tulumuyla poz verdi.

Halen Kara Ve Denis Quvetleri Ile Sahil Quenlik Komudanlik Pilotları Yeşil Tulum Kiyor. Jandarma Genel Komutanlık Pilotları Siah Tulum Gulanior’dur.