Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom, 4G / 5G açık vRAN pilotu için Mavenir ve ComPro’yu seçti

Türk Telekom, 4G / 5G açık vRAN pilotu için Mavenir ve ComPro’yu seçti

Barselona, ​​​​İspanya – (iş teli) – Herhangi bir bulut üzerinde çalışacak ve dünyayı birbirine bağlayacak bulut tabanlı yazılımlarla ağların geleceğini inşa edecek ağ yazılım sağlayıcısı Mavenir, bugün Türk Telekom’un Açık Sanallaştırılmış RAN (Açık vRAN) seçimini duyurdu. ) Pilot. Telekom Altyapı Projesi (DIP) testini destekler ve ComPro Bilgi Teknolojileri A.Ş. sistemleri için koordinatör olarak görev yapar.

Türkiye’nin lider ve ilk entegre telekomünikasyon operatörü olan Türk Telekom, 5G şebekelerinde aktif rol oynayan açık RAN ​​teknolojilerinde uzun süredir yer almaktadır. Bunu akılda tutarak, Türk Telekom, açık teknolojileri ve bunların benimsenmesini kolaylaştırmak ve geliştirmek için ayrılmış bir ekosistemi destekleyen, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan TIP’in bir üyesidir.

Türk Telekom’un pilot TIP’i, açık RAN ​​ve açık ulaşım proje ekiplerinin çalışmalarına katkıda bulunmak üzere tasarlanmıştır. Şövalye Ödülü sahibi vRAN çözümünü açınDünyanın ilk tam entegre, sanallaştırılmış Open RAN Split 7.2x çerçevesine dayanan , operatörlere artan iş çevikliği, ağ esnekliği ve esnekliği sağlar. Mavenir, Türk Telekom’a tek bir çerçevenin mevcut 4G ağını desteklemesinin yanı sıra 5G için kapsamı kalınlaştırmaya olanak tanıyan eksiksiz bir uçtan uca açık vRAN çözümü sunuyor. Uygulama, Merkezi Birimlere (CU’lar) ve Dağıtılmış Birimlere (DU’lar) entegre edilerek hücre temellerini kolaylaştıracak ve toptan sahiplik maliyetini (TCO) dönüştürecektir. Bir sistem entegratörü olarak, ComPro’nun temel sorumlulukları arasında çeşitli O – RAN uyumlu bileşenlerin zamanında teslimi ve kurulumu bulunurken, çok satıcılı çözümlerin tutarlı entegrasyonunu sağlar.

Pilot, 4G radyo birimleri (RU’lar), 4G içerir Küçük hücreler Ve 5G Massive MIMO RU’ların gömülü hüzmeleme teknolojileri, O-RAN Alliance ön salon spesifikasyonlarına uygundur. Pilot Dirk, telekom inovasyon merkezlerinde ve pilot sitelerde açık vRAN’ları test edecek.

Mavenir’de RAN kıdemli başkan yardımcısı Puneet Sethi, “Bulutta yerel yazılım ve teknolojilere dayalı açık, sanallaştırılmış ve operasyonel ağlar, CSP’ler için ağ dağıtımını hızlandırırken, önemli sermaye ve operasyonel maliyet düşüşleri sunuyor” dedi. “Açık vRAN’a geçiş, Mavenir’in Sistem Entegratör Ortağımız ComPro’nun bir parçası olmaktan gurur duyduğu Türk Telekom endüstrisinde önemli bir kilometre taşıdır. , Türk Telekom, geniş O-RAN’dan sınıfının en iyisi RAN ürünlerini seçebilir. ekosistem.

READ  İtalya'da helikopter kazasında hayatını kaybeden Türkler için cenaze töreni düzenlendi.

Yayın hakkında yorum yapan Türk Telekom CTO’su Youssef Kıraç şunları söyledi: “Bu Open vRAN pilotu üzerinde Mavenir, ComPro ve TIP ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Açık vRAN gibi yıkıcı teknolojilerin ağların gelecekteki sürdürülebilirliği için muazzam bir potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. Telekom Altyapı Projesine (DIP) katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz ve bu tür girişimlerin O-RAN ortamını ve gelecekteki ağları iyileştirmede kilit bir rol oynayacağına kesinlikle inanıyoruz.

“Türk Telekom 4G / 5G Açık vRAN Pilot için DIP destekli Sistem Entegratörünün bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Mavenir tarafından yönetilen ve en iyi teknoloji sağlayıcıları tarafından geliştirilen iddialı bir şirkettir. Birlikte, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörü olan Türk Telekom için önemli OPEX / CAPEX tasarruflarının önünü açacak daha olgun, oyunun kurallarını değiştiren bir açık vRAN çözümü sunmaya kararlıyız” dedi. Teknolojiler. .

Mavenir, Barselona, ​​​​İspanya’daki Mobile World Congress 2022’de Salon 2, Stand 2H60’taki Fira Cran Via’da sergilenecek. Tıklamak Burada Daha fazla bilgi edin.

Şövalye Hakkında:

Mavenir ağlarının geleceğini yaratan ve ileri teknolojide öncü olarak, herhangi bir bulut üzerinde çalışan, yazılım tabanlı tek bir otomatik ağ vizyonuna odaklanır. Sektörün tek bulut yerel ağ yazılımı sağlayıcısı olan Mavenir, dünyanın bağlantı kurma şeklini değiştirmeye ve %50’den fazla hizmet veren 120’den fazla ülkede 250’den fazla BİT hizmet sağlayıcısı için yazılım ağı dönüşümünü hızlandırmaya odaklanıyor. Dünya aboneleri. www.mavenir.com

Türk Telekom Grubu Hakkında:

180 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Bireysel ve kurumsal hizmet sektörlerinde geniş hizmet ağı ve ürün yelpazesine sahip olan Dirk Telekom, mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini tek bir “Türk Telekom” markası altında bütünleştirmektedir. “Türkiye’nin Çok Oyunculu Sağlayıcısı” Türk Telekom’un 31 Aralık 2021 itibarıyla 16,9 milyon sabit erişim hattı, 14,3 milyon genişbant, 2,9 milyon TV ve 24 milyon mobil abonesi bulunuyor. Türk Telekom Grubu, Türkiye’nin 81 ilinin tamamında faaliyet göstermektedir. Türkiye’de yeni teknolojileri tanıtmak ve Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü hızlandırmak amacıyla binlerce çalışan. www.turktelekom.com.tr

READ  Artan enerji tarifeleri, Türkler ve Erdoğan için krizi derinleştiriyor

ComPro hakkında:

ComPro, 1998 yılından bu yana bilgi teknolojilerindeki yenilikleri hızla hayata geçirerek Türkiye’deki dijital dönüşüme katkıda bulunmayı hedefliyor. Küresel şirketlerin resmi çözüm koordinatörü ve bazılarının Türkiye’deki en büyük ortağı olarak, bu küresel lider teknoloji sağlayıcılarından ürünler, çözümler ve hizmetler sunuyoruz. Müşterilerimiz. ComPro, telekomünikasyon alanındaki sanallaştırma / bulutlaştırma devrimine hızla uyum sağlayarak, CSP ve büyük şirketlere yenilikçi NFVI, xNF, BSS, 5G ORAN ve 5G özel ağ çözümleri / bileşenleri sağlamaya odaklanır. www.compro.com.tr