Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom, Huawei ile 5G anlaşması için mutabakat zaptı imzaladı

Barselona

Türk Telekom, Huawei ile 5G anlaşması için mutabakat zaptı imzaladı

Türk Telekom ve Çinli Huawei şirketi, Türkiye’de geniş bant hücresel ağlar (5G) için beşinci nesil teknoloji standardını geliştirmek için bir Mutabakat Zaptı (Mou) imzaladı.

sınıf = “cf”>

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Zion, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ndeki imza törenine katıldı.

“Huawei, 20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin altyapısına önemli katkılarda bulunuyor. Yerli ve milli üretimde bu katkıların devam etmesini istiyoruz” dedi.

“Huawei, dünyadaki 19 araştırma ve geliştirme merkezinden birini Türkiye’de kurdu ve orada 750’den fazla mühendis istihdam ediyor. Ericsson, Türkiye’de de bir araştırma ve geliştirme merkezi kurdu.”
Türk Telekon CEO’su Ümit Önal, özellikle ulaşım, sağlık, eğitim, tarım, eğlence ve şehirleşme alanlarında 5G çözümlerine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Huawei Türkiye CEO’su Jason Lee, Türk Telekom’un “Türkiye gezilerinin başından beri” stratejik ortakları olduğunu belirtti.

MoU’ya göre, 5G ortaklığının bir parçası olarak, iki şirket başlangıçta akıllı tarım uygulamalarına ve oyunlarına odaklanacak.

sınıf = “cf”>

Son birkaç yılda birçok teknoloji şirketi Türkiye’ye yatırım yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunarak yeni işler yarattı.

Bunu Xiaomi, OPPO, Samsung, TECNO Mobile ve TCL izledi. Realme ve Vivo da mücadelede.

Lider telekomünikasyon şirketlerinden Türk Telekom’un 2021 Eylül sonu itibarıyla 14,1 milyon genişbant abonesi bulunuyor. Geçen yılın ilk dokuz ayında fiber abone sayısı yüzde 67 artarak 8,8 milyona ulaştı. Bu arada, mobil müşteriler 23,9 milyon olarak gerçekleşti.

Durk Telekom,

READ  Dominik Cumhuriyeti, Turks ve Caicos Adaları'ndan 7 milyon dolarlık tıbbi sevk aldı