Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom Teknik Direktörü Gran Canaria ile oynanan final öncesi sakatlandı.

Türk Telekom, 7 DAYS EuroCup’ta sezonun en önemli maçını oynamaya hazırlanıyor. Türk temsilcisi, şampiyonluk ve gelecek sezon Avrupa Ligi bileti için İspanyol tarafı Gran Canaria ile final maçı oynayacak.

Final için İspanya’da bulunan Türk Telekom, maç öncesi antrenman için arenaya giderken bir skandal yaşadı.

Teknik Direktörümüz (Erdem Can) bu akşam antrenman yapacak ama ne yazık ki otobüs şoförü bize şehri gezdirdi. 40 dakikada 10 dakika yoldaydık ve neredeyse antrenmana geç kalıyorduk. Sonra radyonun sesini açmaya başladı ve birkaç kez kısmasını istedik. Daha sonra teknik direktörümüz kalkıp sesi kısmak isteyince aniden frene bastı ve Erdem Kane kafasını cama çarparak boynunu incitti. Takımı boyunlukla eğitti ve şimdi sedyeyle hastaneye kaldırılacak. Tabii ki EuroCup’ı veya Gran Canaria’yı suçlamak istemiyoruz ama maalesef burada bir sebep var ve sorumlu kim olursa olsun hesap sorulmalı. Şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz. Tabii önce teknik direktörümüzün sağlıklı olduğunu umuyoruz. Her şeyde önce gelir.

“Bazı oyuncular, özellikle deneyimli oyuncular bu olaydan olumlu etkilenebilir ama genç ve ateşli oyuncularımızı kontrol etmek zor olabilir. Çünkü biz kalbiyle ve duygularıyla oynayan bir takımız. Umarım bu olay olumlu olarak yansır.” Ama bu noktada “Takım tam olarak ne yapabilir” diye soruyorsanız inanın bilemiyorum. Bu akşam sahada neler olacağını göreceğiz. İnşallah olumlu yansır. Koçumuza büyük bir hediye veriyoruz.

“Bizim (Türk basketbolseverler) için en büyük şey dualarıdır. Bize pozitif enerjinizi gönderin. Ankara’daki taraftarlarımızdan da rica ediyorum. Ankara Spor Salonu’na gelsinler ve orada bize destek versinler. Maça odaklanalım. burada oyun zamanında savaşmak için.“, dedi Türk Telekom Genel Müdürü Önder Kulcebaş.